NT Unisport Zero (1000 ml)

2.500L

UNISPORT ofrohet edhe pa sheqer dhe ky variant quhet UNISPORT ZERO. Ndryshe nga pijet izotonike, të cilat janë krijuar posaçërisht për situata me kërkesa ekstreme fizike dhe termike dhe mund të përbëjnë vetëm një pjesë shumë të vogël të marrjes së lëngjeve gjatë ditës, UNISPORT është hipotonike dhe në këtë mënyrë lejon konsumim praktikisht të pakufizuar, si para dhe gjatë një stërvitje fizike. por edhe në periudhën e rikuperimit.

 • 1000 ml = 70 litra pije e përgatitur
 • L-Karnitinë
 • L-Alaninë
 • Taurinë
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Unisport Zero (1000 ml)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  UNISPORT ZERO është një pije sportive e koncentruar me mineralizim të butë dhe përmbajtje sheqeri zero. Aplikimi i tij mund të gjendet kur ju duhet të rimbushni lëngjet gjatë aktivitetit sportiv dhe më gjerë. Për shkak se është një pije hipotonike, lëngjet dhe mineralet plotësohen më shpejt në trup sesa kur konsumoni lloje të tjera pijesh.

  Përshkrimi:

  UNISPORT ZERO është një pije sportive e koncentruar me mineralizim të butë dhe përmbajtje sheqeri zero. Aplikimi i tij mund të gjendet kur ju duhet të rimbushni lëngjet gjatë aktivitetit sportiv dhe më gjerë. Për shkak se është një pije hipotonike, lëngjet dhe mineralet plotësohen më shpejt në trup sesa kur konsumoni lloje të tjera pijesh. Pija hipotonike UNISPORT ZERO është e pasuruar me një burim të makro-mineraleve magnez, natrium dhe kalium. Për më tepër, ajo gjithashtu përmban aminoacidet taurinë, L-karnitinë dhe L-alaninë dhe ekstrakt të çajit jeshil.

  • 1 l = 70 l pije e përgatitur
  • L-Karnitinë
  • L-Alaninë
  • Taurinë
  • Pa sheqer

  Shijet:

  • Limon i Hidhur
  • Pjeshkë-Maracuxha
  • Grejpfrut Rozë
  • Vishnje + Rrushi Zi Pa Farë

  UNISPORT ZERO është menduar për rihidratimin e trupit gjatë çdo aktiviteti fizik ose gjatë ditës. Personat me diabet të tipit I. ose II. mund ta përdorni këtë produkt.

  Përbërësit

  Limoni i hidhur: ujë, rregullator i aciditetit acid citrik, emulsioni i limonit të hidhur (aromatizues, ngjyrues E 102 dhe E 110), stabilizues polidekstrozë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, ekstrakt i çajit jeshil (50 % polifenole, 8 % kafeinë), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, ngjyrues E 102. Agjentët ngjyrues E 102 dhe E 110 mund të ndikojnë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

  Pjeshkë-Marakuxha: ujë, rregullues i aciditetit acid citrik, stabilizues polidekstrozë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, aromatizues, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, ekstrakt i çajit jeshil (50 % polifenole, 8 % kafeinë), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, ngjyrues E 102 – mund të ndikojnë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

  Grejpfrut Rozë: ujë, rregullues i aciditetit acid citrik, emulsioni i grejpfrutit rozë (aromatizues, ngjyrues E 124 dhe E 110 – mund të ndikojë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), ujë, stabilizues polidekstrozë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L- karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, aromatizuese naringinë, ekstrakt i çajit jeshil (50% polifenole, 8% kafeinë), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Vishnje – Rrushi Zi Pa Farë: ujë, rregullues i aciditetit acid citrik, emulsioni i rrushit të zi (aromatizues, ngjyrues E 133 dhe E 122 – mund të ndikojë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), stabilizues polidekstrozë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, aromatizues, -karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, ekstrakt i çaji jeshil (50 % polifenole, 8 % kafeinë), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Vlerat Ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 ml
   Porcioni 10 ml
  Vlera e energjisë 211 kJ / 49 kcal 21 kJ / 5 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat të Saturuara 0 g 0 g
  Karbohidrate 0,4 g 0,04 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0,2 g 0,02 g
  Fibra 4,5 g 0,45 g
  Proteine 1,5 g 0,15 g
  Kripë 1,4 g 0,14 g
  Taurinë 1 000 mg 100 mg
  L- Karnitinë 500 mg 50 mg
  L-Alaninë 500 mg 50 mg
  Ekstrakt I Çajit Jeshil 150 mg 15 mg

  Rekomandime

  UNISPORT ZERO Doza e rekomanduar: 10 ml koncentrat në 600-700 ml ujë të pastër. Pini maksimum 50 ml koncentrat në ditë

  Përdorimi UNISPORT ZERO: Për përgatitjen e saktë të pijeve përdorni filxhanin matës të mbyllur. Asnjëherë mos e ruani pijen e përgatitur për më shumë se 24 orë. Pasi të hapet, ruajeni në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe përdoreni brënda 3 muajve. Sedimenti i mundshëm nuk duhet të konsiderohet si një difekt!

  Kujdes: Koncentrat për përgatitjen e pijeve jo-alkoolike të aromatizuara, me ëmbëlsues.Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi dhe ruajtja jo e duhur.

  Reviews From Customers

  By far the most comfortable clothes label I’ve ever worn. Perfect for long travels.

  Steve Alia.

  The colors exactly what I was looking for! I would definitely order again.

  Eric Rowen.

  This was my first order and I was super pleased. Quick service at a good price.

  Ardell.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories