NT Unisport (500 ml)

1.500L

UNISPORT ofrohet edhe pa sheqer dhe ky variant quhet UNISPORT ZERO. Ndryshe nga pijet izotonike, të cilat janë krijuar posaçërisht për situata me kërkesa ekstreme fizike dhe termike dhe mund të përbëjnë vetëm një pjesë shumë të vogël të marrjes së lëngjeve gjatë ditës, UNISPORT është hipotonike dhe në këtë mënyrë lejon konsumim praktikisht të pakufizuar, si para dhe gjatë një stërvitje fizike. por edhe në periudhën e rikuperimit.

 • 1000 ml = 70 litra pije e përgatitur
 • L-Karnitinë
 • L-Alaninë
 • Taurinë
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Unisport (500 ml)

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  UNISPORT është një pije sportive hipotonike pak e mineralizuar. Ndër atletët tanë është koncentrati i lëngshëm më i shitur dhe prej tij mund të përgatisni 70 litra pije sportive. Të interesuarit mund të zgjedhin nga shumë shije dhe dy përmasa të paketimit 500 ml ose 1000 ml.

  Përshkrimi:

  UNISPORT është një pije sportive hipotonike pak e mineralizuar. Ndër atletët tanë është koncentrati i lëngshëm më i shitur dhe prej tij mund të përgatisni 70 litra pije sportive. Të interesuarit mund të zgjedhin nga shumë shije dhe dy përmasa të paketimit 500 ml ose 1000 ml. UNISPORT është i pasuruar me substanca funksionale, si L-karnitinë, L-alaninë dhe taurinë. Është veçanërisht i përshtatshëm për atletët dhe personat me ngarkesa fizike, për hidratim efektiv dhe plotësimin e mineraleve të nevojshme. UNISPORT ofrohet edhe pa sheqer dhe ky variant quhet UNISPORT ZERO. Ndryshe nga pijet izotonike, të cilat janë krijuar posaçërisht për situata me kërkesa ekstreme fizike dhe termike dhe mund të përbëjnë vetëm një pjesë shumë të vogël të marrjes së lëngjeve gjatë ditës, UNISPORT është hipotonike dhe në këtë mënyrë lejon konsumim praktikisht të pakufizuar, si para dhe gjatë një stërvitje fizike. por edhe në periudhën e rikuperimit.

  • 1000 ml = 70 litra pije e përgatitur
  • L-Karnitinë
  • L-Alaninë
  • Taurinë

  Përbërësit

  Rrushi Zi pa Farë: sheqer, rregullues i aciditetit acid citrik, emulsioni i rrushit të zi (aromatizues, ngjyrues E 122 – mund të ndikojë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët dhe E 133), ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë , ëmbëltues açesulfame K, monokalium fosfati, ëmbëlsues sukralozë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Qershi: sheqer, rregullues i aciditetit acid citrik, ujë, aroamatizues, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë , ëmbëlues açesulfame K, monokalium fosfati, ëmbëlsues sukralozë, agjent ngjyrues E 122 – mund të ndikojë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Grejpfrut i Bardhë: sheqer, emulsion grejpfrut (vaj luledielli, aromatizues), rregullues i aciditetit acid citrik, ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlues sukralozë, aromatizues naringinë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Grejpfruit Rozë: sheqer, rregullues i aciditetit acid citrik, emulsion grejpfrut rozë (aromatizues, ngjyrues E 124 dhe E 110 – mund të ndikojnë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, aromatizues naringinë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Pjeshkë + Marakuxha: sheqer, rregullues i aciditetit acid citrik, ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, aromatizues, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, ngjyrues E102 – mund të ndikojë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

  Limon: sheqer, emulsion limoni (vaj luledielli, aromatizues, ngjyrues E 161b), rregullues i aciditetit acid citrik, ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Portokall: sheqer, rregullues i aciditetit acid citrik, emulsion portokalli (vaj luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160a, E 160e, E 161b), ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Ananas: sheqer, emulsion ananasi (aromatizues, ngjyrues E 102 dhe E 110 – mund të ndikojnë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), rregulluesi i aciditetit, acid citrik, ujë, klorur natriumi, glukonat magnezi, taurinë, L-karnitinë, L-alaninë, ëmbëlsues açesulfame K, fosfat monokaliumi, ëmbëlsues sukralozë, konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 ml
   Porcioni 10 ml
  Vlera e energjisë 1323 kJ / 311 kcal 132 kJ / 31 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat të Saturuara 0 g 0 g
  Karbohidrate 68 g 6,8 g
  Nga të Cilat Sheqerna 68 g 6,8 g
  Proteina 1,4 g 0,14 g
  Kripë 1,4 g 0,14 g
  Taurinë 1 000 mg 100 mg
  L- Alaninë 500 mg 50 mg
  L- Karnitinë 500 mg 50 mg

  Rekomandime

  Përdorimi: Për përgatitje të saktë të pijeve përdorni filxhanin matëse të mbyllur. Asnjëherë mos e ruani pijen e përgatitur për më shumë se 24 orë. Pasi të hapet, ruajeni dhe një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe përdoreni brënda 3 muajve. Sedimenti i mundshëm nuk duhet të konsiderohet si një difekt!

  UNISPORT është i destinuar për: rihidratimin e trupit gjatë çdo aktiviteti fizik me intensitet të ulët deri në mesatar.

  Doza e rekomanduar: 10 ml koncentrat në 600-700 ml ujë të pastër. Pini maksimum 50 ml koncentrat në ditë

  Kujdes: Koncentrat për përgatitjen e pijeve jo-alkoolike të aromatizuara, me sheqerna dhe ëmbëlsues. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi dhe ruajtja jo e duhur.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories