NT Protein Pancake (650 g)

2.300L

PETULAT PROTEINIKE janë të shkëlqyera jo vetëm për shkak të përmbajtjes së lartë të proteinave cilësore, por edhe sepse nuk përmbajnë gluten dhe nuk janë të ngarkuara me konservues apo ngjyrues. Ndër përfitimet, mund të përmendim edhe faktin se petullat me proteina janë një burim i rëndësishëm i fibrave të dobishme. Është e mundur t’i shijoni ato me shijen e çdo përbërësi të preferuar, por edhe forma e tyre origjinale do të kënaqë shijen tuaj.

 • Një alternativë e ushqimit të shëndetshëm
 • Përgatitje e lehtë dhe e shpejtë
 • Përzihet vetëm me ujë
 • Nuk ka nevojë për aromë
 • Pa gluten
 • Përmbajtje e lartë e proteinave MPI dhe WPC
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Protein Pancake (650 g)

  2.300L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Cilësia e shkëlqyer e proteinave sigurohet nga një izolim i proteinës së qumështit shumë të koncentruar (MPI) dhe koncentrat i proteinës së hirrës (WPC). PETULAT PROTEINIKE janë të shkëlqyera jo vetëm për shkak të përmbajtjes së lartë të proteinave cilësore, por edhe sepse nuk përmbajnë gluten dhe nuk janë të ngarkuara me konservues apo ngjyrues.

  Përshkrimi:

  Cilësia e shkëlqyer e proteinave sigurohet nga një izolim i proteinës së qumështit shumë të koncentruar (MPI) dhe koncentrat i proteinës së hirrës (WPC). PETULAT PROTEINIKE janë të shkëlqyera jo vetëm për shkak të përmbajtjes së lartë të proteinave cilësore, por edhe sepse nuk përmbajnë gluten dhe nuk janë të ngarkuara me konservues apo ngjyrues. Ndër përfitimet, mund të përmendim edhe faktin se petullat me proteina janë një burim i rëndësishëm i fibrave të dobishme. Është e mundur t’i shijoni ato me shijen e çdo përbërësi të preferuar, por edhe forma e tyre origjinale do të kënaqë shijen tuaj.

  • Një alternativë e ushqimit të shëndetshëm
  • Përgatitje e lehtë dhe e shpejtë
  • Përzihet vetëm me ujë
  • Nuk ka nevojë për aromë
  • Pa gluten
  • Përmbajtje e lartë e proteinave MPI dhe WPC

  Përbërësit

  Pa Aromë: koncentrat i proteinës së hirrës 19,5 % (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues, fosfat kalciumi), izolat i proteinës së qumështit 19,5 %, miell orizi, miell hikërror, e bardha e vezës së tharë, qumësht i plotë i tharë, ëmbëlsues ksilitol, përzierje e çamçakëzit së akacisë dhe fibrave të grurit pa gluten, inulinë, aromatizues, agjent rritës bikarbonat natriumi, agjent kundër ngjitjes dioksid silikoni, klorur natriumi, ngjyrues beta-karoten. Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza. Mund të përmbajë gjurmë soje.

  Çokollatë + Kakao: koncentrat i proteinës së hirrës 19 % (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues, fosfat kalciumi), izolat i proteinës së qumështit 19 %, miell orizi, miell hikërror, e bardha e vezës së tharë, qumësht i plotë i tharë, ëmbëlsues ksilitol, kakao, polidekstrozë, ëmbëlsues sorbitol, përzierje e çamçakëzit së akacisë dhe fibrave të grurit pa gluten, agjent rritës bikarbonat natriumi, aromatizues, agjent kundër ngjitjes dioksid silikoni, klorur natriumi. Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza. Mund të përmbajë gjurmë soje.

  Gjalp Kikiriku: koncentrat i proteinës së hirrës 19,5 % (përmban lecitinë luledielli dhe agjent anti-ngurtësues, fosfat kalciumi), izolat i proteinës së qumështit 19,5 %, miell orizi, miell hikërror, e bardha e vezës së tharë, qumësht i plotë i tharë, ëmbëlsues ksilitol, polidekstrozë, miell kikiriku 4 %, ëmbëlsues sorbitol, aromatizues, përzierje e çamçakëzit së akacisë dhe fibrave të grurit pa gluten, agjent rritës bikarbonat natriumi, agjent kundër ngjitjes dioksid silikoni, klorur natriumi, ngjyrues E150c. Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza. Mund të përmbajë gjurmë soje.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  Gjalp Kikiriku 100 g  Porcioni 50 g
  Vlera e energjisë 1531 kJ / 363 kcal 766 kJ / 182 kcal
  Yndyrë 6 g 3  g
  Nga të Cilat të Saturuara 2,8 g 1,4 g
  Karbohidrate 36 g 18 g
  Nga të Cilat Sheqerna 6.1 g 3.1 g
  Fibra 4,5 g 3,2 g
  Proteina 43 g 21.5 g
  Kripë 1 g 0,5 g

   

  Vlerat Ushqyese
  Pa shije
  100 g  Porcioni 50 g
  Vlera e energjisë 1497 kJ / 354 kcal 748 kJ / 177 kcal
  Yndyrë 4,5 g 3.2  g
  Nga të Cilat të Saturuara 2,6 g 1,3 g
  Karbohidrate 36 g 18 g
  Nga të Cilat Sheqerna 6.5 g 3.3 g
  Fibra 4,5 g 2.3 g
  Proteina 43 g 21.5 g
  Kripë 1 g 0,5 g

   

  Vlerat Ushqyese
  Gjalp Kikiriku 100 g  Porcioni 50 g
  Vlera e energjisë 1467 kJ / 348 kcal 733 kJ / 174 kcal
  Yndyrë 4,4 g 2.2  g
  Nga të Cilat të Saturuara 2,8 g 1,4 g
  Karbohidrate 35 g 17.5 g
  Nga të Cilat Sheqerna 5.8 g 2.9 g
  Fibra 6 g 3 g
  Proteina 43 g 21.5 g
  Kripë 1 g 0,5 g

   

  Rekomandime

  Përdorimi: 1 lugë = përafërsisht. 20 g (pa shije, çokollatë + kakao). 1 lugë = përafërsisht. 22,5 g (gjalpë kikiriku). Përzieni një dozë prej 50 g në 100 ml ujë derisa të krijohet një brumë i butë. Skuqini petullat nga të dyja anët në një tigan të nxehtë. Shërbejeni të ngrohtë. Pasi të hapet, ruhet nën 25°C dhe të përdoret brënda 2 muajsh.
  Doza e rekomanduar: Një dozë prej 50 g është e përshtatshme në mëngjes dhe pasdite, gjithmonë të paktën 60 minuta larg nga një vakt i rregullt. Mund të përdoret edhe pas aktivitetit fizik. Një dozë e vetme nuk duhet të kalojë 100 g përzierje.

  Kujdes: Përzierja është e destinuar për përgatitjen e petullave, me ëmbëlsues. Nuk është i destinuar për fëmijët nën 3 vjeç! Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories