NT Protein Bar (55 g)

150L

Një shufër proteinike me shije të shkëlqyer dhe një raport ideal proteinash dhe karbohidratesh (1:2) për sa i përket ndërtimit të masës muskulore. Në këtë produkt shijet e bananes, çokollatës dhe bajames janë të mbuluara me çokollatë të zezë dhe aromat e vaniljes dhe kokosit janë të mbuluara me çokollatë qumështi. Shija e luleshtrydhes vjen me një shtresë jogurti. Shufër proteinike përmban 23% proteina si dhe vitamina. Gjithashtz përmban një përzierje të mirë të burimeve të proteinave dhe karbohidrateve që sigurojnë jo vetëm plotësimin, por edhe sasinë e nevojshme të energjisë thelbësore.

 • 23% e Proteina
 • Burimi Fibrash
 • Burimi Vitaminash
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa gluten
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Protein Bar (55 g)

  150L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një shufët proteinike me shije të shkëlqyer dhe një raport ideal proteinash dhe karbohidratesh (1:2) për sa i përket ndërtimit të masës muskulore. Në këtë produkt shijet e bananes, çokollatës dhe bajames janë të mbuluara me çokollatë të zezë dhe aromat e vaniljes dhe kokosit janë të mbuluara me çokollatë qumështi. Shija e luleshtrydhes vjen me një shtresë jogurti. Shufër proteinike përmban 23% proteina si dhe vitamina. Gjithashtz përmban një përzierje të mirë të burimeve të proteinave dhe karbohidrateve që sigurojnë jo vetëm plotësimin, por edhe sasinë e nevojshme të energjisë thelbësore.

  • 23% e Proteina
  • Burimi Fibrash
  • Burimi Vitaminash
  • Pa ngjyrues artificialë
  • Pa gluten

  Përdorimi: pasi të hapet, produkti është i destinuar për konsum të menjëhershëm.

  Shijet:

  • Vanilje
  • Luleshtrydhe
  • Çokollatë
  • Banane
  • Kokosi
  • Bajame
  • Mango

  Përbërësit

  Vanilje: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 16% (sheqer, gjalpë kakao, masë kakao, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecithinë soje dhe E 471, ekstrakt vaniljeje), sheqer i lëngshëm invert, krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i tharë i skremuar, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, inulinë), emulsifikues lecithin e rrepës, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyrale, aromatizues, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arra, kikirikë dhe susam.

  Luleshtrydhe: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, shtresë jogurt 15% (sheqer, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), qumësht dhe hirrë e tharë, emulsifikues lecithinë soje rregullues aciditeti acid citrik, kripë), sheqer i lëngshëm invert, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i tharë i skremuar, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, emulsifikues E 147), emulsifikues lecithin e rrepës, aromatizues, koncentrat i panxharit të kuq, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyrale, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arra, kikirikë dhe susam.

  Çokollatë: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, çokollatë e zesë 16% (masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, kakao, emulsifikues lecithinë soje dhe E 471, ekstrakt vaniljeje), sheqer i lëngshëm invert, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem lajthie (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë, lajthi, kakao, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, inulinë), emulsifikues lecithin e rrepës, kakao, aromatizues,përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyral, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arrash, kikirikësh dhe susami.

  Banane: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, çokollatë e zesë 16% (masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, kakao, emulsifikues lecithinë soje dhe E 471, ekstrakt vaniljeje), sheqer i lëngshëm invert, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i tharë i skremuar, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, inulinë), emulsifikues lecithin e rrepës, aromatizues, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyral, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arra, kikirikë dhe susam.

  Kokos: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 16% (sheqer, gjalpë kakao, masë kakao, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecithinë soje dhe E 471, ekstrakt vaniljeje), sheqer i lëngshëm invert, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i tharë i skremuar, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, inulinë), emulsifikues lecithin e rrepës, aromatizues, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyrale, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arra, kikirikë dhe susam.

  Bajame: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, çokollatë e zesë 16% (masë kakao, sheqer, gjalpë kakao, kakao, emulsifikues lecithinë soje dhe E 471, ekstrakt vaniljeje), sheqer i lëngshëm invert, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem lajthie (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë, lajthi, kakao, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues,) çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, inulinë), emulsifikues lecithin e rrepës, aromatizues, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyral, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arrash, kikirikësh dhe susami.

  Mango: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, kokoshka soje, ekstrudat (izolat e proteinave të qumështit), shurupi glukozë-fruktozë, shtresë jogurt 15% (sheqer, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), jogurt dhe hirrë e tharë, emulsifikues lecithinë soje rregullues aciditeti acid citrik, kripë), sheqer i lëngshëm invert, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i tharë i skremuar, emulsifikues lecithin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), çamçakëz akacie, ekstrudate orizi (oriz, emulsifikues E 147), emulsifikues lecithin e rrepës, rregullues aciditeti acid citrik, përzierje antioksiduese e tokoferoleve natyrale, aromatizues, premiks vitaminash (DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, piridoksinë hidrokloride, riboflavonë, thiaminë mononitrate, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), antioksidant acid L- askorbik, ruajtës acid sorbik. Mund të përmbajë gjurmë arra, kikirikë dhe susam.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g 1 shufër- 55 g
  Vlerat e Energjisë 1766 kJ / 421 kcal 971 kJ / 232 kcal
  Yndyra 17 g 9,4 g
  Nga të Cilat të Saturuara 10 g 5,5 g
  Karbohidrate 42 g 23,1 g
  Nga të Cilat Sheqer 29 g 16 g
  Fibra 4,4 g 2,4 g
  Proteinë 22,8 g 12,5 g
  Kripë 0,5 g 0,3 g
  Vitamina:
  Niacinë 5 mg 2,7 mg
  Vitaminë E 3,8 mg 2 mg
  Acid Pantothenik 1,9 mg 1 mg
  Vitaminë B6 0,44 mg 0,24 mg
  Riboflavinë 0,44 mg 0,24 mg
  Vitaminë B12 0,8 μg 0,4 μg
  Biotinë 15,8 μg 8,5 μg
  Acid Folik 63 μg 34 μg

  Përmbajtja e vitaminave në 100 g korrespondon me 31.5% të dozës së referencës.
  Përmbajtja e vitaminave në 55 g korrespondon me 17% të dozës së referencës.

  Vlerat ushqyese
  100 g 1 shufër- 55 g
  Vlerat e Energjisë 1791 kJ / 427 kcal 985 kJ / 235 kcal
  Yndyra 17 g 9,4 g
  Nga të Cilat të Saturuara 10 g 5,5 g
  Karbohidrate 44 g 24,2 g
  Nga të Cilat Sheqer 31 g 17.1 g
  Fibra 3,5 g 1,9 g
  Proteinë 22,7 g 12,5 g
  Kripë 0,5 g 0,3 g
  Vitamina:
  Niacinë 5 mg 2,7 mg
  Vitaminë E 3,8 mg 2 mg
  Acid Pantothenik 1,9 mg 1 mg
  Vitaminë B6 0,44 mg 0,24 mg
  Riboflavinë 0,44 mg 0,24 mg
  Vitaminë B12 0,8 μg 0,4 μg
  Biotinë 15,8 μg 8,5 μg
  Acid Folik 63 μg 34 μg

  Përmbajtja e vitaminave në 100 g korrespondon me 31.5% të dozës së referencës.
  Përmbajtja e vitaminave në 55 g korrespondon me 17% të dozës së referencës.

  Vlerat ushqyese
  100 g 1 shufër- 55 g
  Vlerat e Energjisë 1788 kJ / 426 kcal 983 kJ / 234 kcal
  Yndyra 17 g 9,4 g
  Nga të Cilat të Saturuara 12 g 6,6 g
  Karbohidrate 44 g 24,2 g
  Nga të Cilat Sheqer 31,5 g 17.3 g
  Fibra 3,3 g 1,8 g
  Proteinë 22,8 g 12,5 g
  Kripë 0.5 g 0,3 g
  Vitamina:
  Niacinë 5 mg 2,7 mg
  Vitaminë E 3,8 mg 2 mg
  Acid Pantothenik 1,9 mg 1 mg
  Vitaminë B6 0,44 mg 0,24 mg
  Riboflavinë 0,44 mg 0,24 mg
  Vitaminë B12 0,8 μg 0,4 μg
  Biotinë 15,8 μg 8,5 μg
  Acid Folik 63 μg 34 μg

  Përmbajtja e vitaminave në 100 g korrespondon me 31.5% të dozës së referencës.
  Përmbajtja e vitaminave në 55 g korrespondon me 17% të dozës së referencës.

  Përdorimi

  PARALAJMËRIME: Shufët proteinike e pasuruar me vitamina. Nuk është e destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajrni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories