NT Glutamine (300 g)

3.000L

L-glutamina është një nga aminoacidet më të bollshme në muskujt skeletorë. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të secilës proteinë dhe një marrje e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Glutamine (300 g)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  L-glutamina është një nga aminoacidet më të bollshme në muskujt skeletorë. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të secilës proteinë dhe një marrje e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Gjatë punës intensive të muskujve të kryer nga individët që stërviten intensivisht, ka një humbje të aminoacideve individuale, së bashku me substanca të tjera të rëndësishme. Aminoacidi L-glutaminë është pjesë e një kompleksi proteinash dhe gjithashtu një bartës kryesor i azotit. Plotësimi i duhur mund të sigurojë rikuperimin e muskujve skeletorë, me kusht që të ruhet ekuilibri i azotit. Në një porcion NUTREND GLUTAMINE ju merrni më shumë L-glutaminë sesa në 120 gram mish viçi pa dhjamë, por edhe pulë ose vezë. L-glutamina në produktet e kompanisë NUTREND prodhohet me teknologjinë e fermentimit. Ajo shpërndahet lehtë dhe më shpejtë.

  • Pa Sheqer

  Glutamina është menduar për: plotësimin e nevojave të atletëve që stërviten intesivisht.

  Përbërësit

  Përbërësit: L-Glutaminë.

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  100 g
  Porcioni 5 g
  Sheqer 0 g 0 g
  L-Glutaminë 100 g 5 g

   

   

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: Ditët e stërvitjes: doza bazë ditore është 5 g (2 lugë çaji) pas stërvitjes. Një dozë tjetër prej 5 gramësh mund të merret para gjumit.

  Ditët pa stërvitje: mund të bëni një pushim ose të vazhdoni dozën tuaj të rregullt, pra 2 herë në ditë 5 g. Doza e fundit duhet të merret para gjumit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  KUJDES: Suplement ushqimor, i formuluar posaçërisht për atletët. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në një temperaturë që nuk i kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories