NT Explosin (20 x 9 g)

2.000L

Një suplement para-stërvitor që përmban një përzierje substancash aktive për nxitjen e stimulimit të organizmit, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe nxitjen e përqendrimit. Përbërësit aktivë përfshijnë kafeinë, L-argininë, ekstrakt nga farat e rrushit dhe lëvozhga e mollës – përzierja e markës VinitroxTM (95% polifenole), dhe më tej citrulina malate, ekstrakt i bimës Citrus aurantium 10% sinefrin, vitaminë C, vitaminë B2, B6. dhe acidit folik.

 • 3000 mg L-Argininë
 • 825 mg L-Tirozinë
 • 750 mg Taurinë
 • 750 mg L-Citrulinë L-Malate
 • +200 mg Kafeinë
 • 7,5 mg Sinefrinë
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Explosin (20 x 9 g)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një suplement para-stërvitor që përmban një përzierje substancash aktive për nxitjen e stimulimit të organizmit, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe nxitjen e përqendrimit. Përbërësit aktivë përfshijnë kafeinë, L-argininë, ekstrakt nga farat e rrushit dhe lëvozhga e mollës – përzierja e markës VinitroxTM (95% polifenole), dhe më tej citrulina malate, ekstrakt i bimës Citrus aurantium 10% sinefrin, vitaminë C, vitaminë B2, B6. dhe acidit folik.

  • 3000 mg L-Argininë
  • 825 mg L-Tirozinë
  • 750 mg Taurinë
  • 750 mg L-Citrulinë L-Malate
  • +200 mg Kafeinë
  • 7,5 mg Sinefrinë

  Ka për qëllim:

  • Stimulimi i trupit para aktivitetit fizik
  • Përmirësimi i metabolizmit
  • Sportet e forcës dhe qëndrueshmërisë

  Përbërësit

  L-argininë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromë, L-tirozinë, taurinë, L-citrulinë malate, kafeinë, ekstrakt nga kokrrat e rrushit dhe lëvozhga e mollës – VinitroxTM (95 % polifenole, antioksidant dioksid squfuri), ekstrakt agrumesh citurs aurantium (10% sinefrinë, maltodekstrinë), acid L-askorbik, ëmbëlsues sukralozë dhe stevioL-glikozide, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe silicë, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, acid pteroilmonoglutamik.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g
  6 g
  9 g
  L-Argininë 33 333 mg 2000 mg 3000 mg
  L-Tirozinë 9 167 mg 550 mg 825 mg
  Taurinë 8 333 mg 500 mg 750 mg
  L-Citruline Malate 8 333 mg 500 mg 750 mg
  Kafeinë 2 500 mg 150 mg 225 mg
  VinitroxTM 2 500 mg 150 mg 225 mg
  Ekstrakt Agrume Aurantium 833 mg 50 mg 75 mg
  Vitaminë C 666,7 mg = 833 % * 40 mg = 50 % 60 mg = 75 % *
  Vitaminë B2 11,7 mg = 836 % * 0,7 mg = 50 % * 1,1 mg = 79 % *
  Vitaminë B6 11,7 mg = 836 % * 0,7 mg = 50 % * 1,1 mg = 79 % *
  Acidi Folik 1 666,7 μg = 833 % * 100 µg = 50 % * 150 µg = 75 % *

  * Marrja e Referencës

  Përdorimi

  Përdorimi: përzieni dozën e rekomanduar në ujë. Raporti i hollimit është 6 g (1 lugë e mbushur) në 130 – 160 ml ujë ose 9 g (1 ½ lugë) në 190 – 240 ml ujë. Pas hapjes, ruhet në temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe të përdoret brënda 4 muajve.

  Paralajmërime: Suplement ushqimor, me ëmbëlsues, me përmbajtje të lartë kafeine (150 mg/6 g/225 mg/9 g) – nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato në gji.

  Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe të moshuar. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories