NT Diet Protein (5×50 g)

1.000L

Ndër përbërësit, mund të gjeni edhe kalciumin për gjendje të mirë të eshtrave dhe krom, i cili kontrollon nivelin e glukozës në gjak dhe ndihmon në metabolizimin e duhur të makronutrientëve. DIET PROTEIN është pa gluten dhe vjen në 3 shije – luleshtrydhe me copa luleshtrydhe të thara ndërsa çokollata dhe kafja me akull vjen me copa të vërteta çokollate. PROTEINË  DIETIKE– Për trupin që keni ëndërruar!

 • Pa gluten
 • Copa frutash të thata mose copa çokollate
 • Përmbajtje e lartë e fibrave të tretshme (përfshirë inulinën)
 • Përmbajtje e lartë e fibrave të patretshme
 • E ulët në laktozë
 • Vitamina B1, B2, B3, B5, B6, B12, biotin, acid folik, C, E, D a K2
 • Krom
 • Burimi i kalciumit
 • Omega 3
 • ID-alG – Ekstrakt i algave të detit
 • Përmbajtja më e lartë e karnitinës
 • Kolagjeni i hidrolizuar
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Diet Protein (5x50 g)

  1.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një shake unik i shijshëm me fruta të freskëta ose copa çokollate, proteina me cilësi të lartë, fibra, 12 vitamina, kalcium, krom dhe Omega 3 – kjo është PROTEINA DIETIKE. Produkti më kompleks i synuar rreptësisht në uljen e marrjes energjike dhe kontrollin e peshës. Një pjesë e madhe e proteinave (40%!) do t’ju ushqejë në mënyrë perfekte. PROTEINA DIETIKE është gjithashtu e pasur me fibra të cilat janë të dobishme për funksionimin e zorrëve dhe përmban 12 vitamina për optimizimin e trupit.

  Përshkrimi:

  Ndër përbërësit, mund të gjeni edhe kalciumin për gjendje të mirë të eshtrave dhe krom, i cili kontrollon nivelin e glukozës në gjak dhe ndihmon në metabolizimin e duhur të makronutrientëve. DIET PROTEIN është pa gluten dhe vjen në 3 shije – luleshtrydhe me copa luleshtrydhe të thara ndërsa çokollata dhe kafja me akull vjen me copa të vërteta çokollate. PROTEINË  DIETIKE– Për trupin që keni ëndërruar!

  • Pa gluten
  • Copa frutash të thata mose copa çokollate
  • Përmbajtje e lartë e fibrave të tretshme (përfshirë inulinën)
  • Përmbajtje e lartë e fibrave të patretshme
  • E ulët në laktozë
  • Vitamina B1, B2, B3, B5, B6, B12, biotin, acid folik, C, E, D a K2
  • Krom
  • Burimi i kalciumit
  • Omega 3
  • ID-alG – Ekstrakt i algave të detit
  • Përmbajtja më e lartë e karnitinës
  • Kolagjeni i hidrolizuar

  Shijet:

  • Çokollatë + Kakao
  • Kafe me Akull
  • Luleshtrydhe

  Përbërësit

  Luleshtrydhe: maltodekstrinë, izolat i proteinës së sojës, hidrolizat i xhelatinës shtazore, izolat i proteinave të qumështit, fibra bambuje, inulinë, niseshte misri Hi-Maize®, luleshtrydhe të liofilizuara 5%, vaj peshku (vaj peshku, ekstrakt antioksidantësh me përmbajtje të lartë tokoferolësh, askorbat natriumi dhe palmitat askorbili , shurup glukoze, stabilizues kalium monohidrogjen fosfati, emulsifikues mono- dhe digliceride të acideve yndyrore), aromatizues, emulsifikues lecitin soje, fibra tërshëre pa gluten, L-karnitinë tartrate, koncentrat panxhari, stabilizues çëmçakëz akacisë dhe ksantan, alga dhe ekstrakt fare rrushi – ID-aIG™, premiks vitaminash (acidi L-askorbik, açetat DL-α-tokoferoli, nikotinamide, D-pantotenati i kalciumit, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acidi pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë) agjent kundër ngjitjes fosfat kalciumi dhe dioksidi silici, ëmbëlsuesit sukralozë dhe steviol-glikozide, laktat kromi, menakuinone – 7 (vitamina K2), kolekalçiferol (vitamin D). Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza.

  Kafe me Akull: maltodekstrinë, izolat i proteinës së sojës, hidrolizat i xhelatinës shtazore, izolat i proteinave të qumështit, fibra bambuje, inulinë, niseshte misri Hi-Maize®, copa çokollate të zezë 5%, (mas kakaoje, sheqer, yndyra vegjetale (palma, shea, illipe, sal, kokum, mango), kakao, emulsifikues lecitin soje), vaj peshku (vaj peshku, ekstrakt antioksidantësh me përmbajtje të lartë tokoferolësh, askorbat natriumi dhe palmitat askorbili , shurup glukoze, stabilizues kalium monohidrogjen fosfati, emulsifikues mono- dhe digliceride të acideve yndyrore), aromatizues, emulsifikues lecitin soje, fibra tërshëre pa gluten, L-karnitinë tartrate, stabilizues çëmçakëz akacisë dhe ksantan, agjent ngjyrues karamel, alga dhe ekstrakt fare rrushi – ID-aIG™, premiks vitaminash (acidi L-askorbik, açetat DL-α-tokoferoli, nikotinamide, D-pantotenati i kalciumit, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acidi pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë) agjent kundër ngjitjes fosfat kalciumi dhe dioksidi silici, ëmbëlsuesit sukralozë dhe steviol-glikozide, laktat kromi, menakuinone – 7 (vitamina K2), kolekalçiferol (vitamin D). Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza.

  Çokollatë: maltodekstrinë, izolat i proteinës së sojës, hidrolizat i xhelatinës shtazore, izolat i proteinave të qumështit, maltodekstrinë, kakao, fibra bambuje, inulinë, niseshte misri Hi-Maize®, copa çokollate të zezë 5%, (mas kakaoje, sheqer, yndyra vegjetale (palma, shea, illipe, sal, kokum, mango), kakao, emulsifikues lecitin soje), vaj peshku (vaj peshku, ekstrakt antioksidantësh me përmbajtje të lartë tokoferolësh, askorbat natriumi dhe palmitat askorbili , shurup glukoze, stabilizues kalium monohidrogjen fosfati, emulsifikues mono- dhe digliceride të acideve yndyrore), emulsifikues lecitin soje, aromatizues, fibra tërshëre pa gluten, L-karnitinë tartrate, stabilizues çëmçakëz akacisë dhe ksantan, alga dhe ekstrakt fare rrushi – ID-aIG™, premiks vitaminash (acidi L-askorbik, açetat DL-α-tokoferoli, nikotinamide, D-pantotenati i kalciumit, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acidi pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë) agjent kundër ngjitjes fosfat kalciumi dhe dioksidi silici, ëmbëlsuesit sukralozë dhe steviol-glikozide, laktat kromi, menakuinone – 7 (vitamina K2), kolekalçiferol (vitamin D). Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  Çokollatë 100 g  Porcioni 50 g
  Vlera e energjisë 1475 kJ / 351 kcal 738 kJ / 176 kcal
  Yndyrë 6,6 g 3.3  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 2,5 g 1,3 g
  Karbohidrate 21,5 g 10,8 g
  Nga të Cilat Sheqerna 4,7 g 2,4 g
  Fibra 18,7 g 9,4 g
  Proteina 41,7 g 20,9 g
  Kripë 0,8 g 0,4 g
  Inulinë 5 000 mg 2 500 mg
  L-Karnitinë Tartrate 1 470 mg 735 mg
  Niseshte Misri Hi-Maize® 5 000 mg 2 500 mg
  Vaj Peshku 3 341 mg 1 671 mg
  Nga të Cilat Acid Eikosapentaneoik (EPA) 300 mg 150 mg
  Nga të Cilat Acid Dokosahekzaenoik (DHA) 200 mg 100 mg
  Alga dhe Ekstrakt Fare Rrushi – ID-aIG™ 400 mg 200 mg
  Kalcium 350 mg = 44 %* 175 mg = 22 %*
  Krom 200 µg = 500 %* 100 µg = 250 %*
  Vitamina:
  Vitaminë C 80 mg = 100 %* 40 mg = 50 %*
  Niacinë (Vitaminë B3) 16 mg = 100 %* 8 mg = 50 %*
  Vitaminë E 12 mg = 100 %* 6 mg = 50 %*
  Acid Pantothenik (Vitaminë B5) 6 mg = 100 %* 3 mg = 50 %*
  Vitaminë B6 1,4 mg = 100 %* 0,7 mg = 50 %*
  Riboflavonë (Vitaminë B2) 1,4 mg = 100 %* 0,7 mg = 50 %*
  Tiaminë (Vitaminë B2) 1,1 mg = 100 %* 0,6 mg = 50 %*
  Vitaminë B12 2,5 µg = 100 %* 1,3 µg = 50 %*
  Biotinë 50 µg = 100 %* 25 µg = 50 %*
  Acid Folik 200 µg = 100 %* 100 µg = 50 %*
  Vitaminë K2 22,6 µg = 30 %* 11,3 µg = 15 %*
  Vitaminë D 6 µg = 120 %* 3 µg = 60 %*

  * Doza e Referencës
  Raporti i Hollimit: 50 g në 250 ml ujë

  Vlerat Ushqyese
  Luleshtrydhe 100 g  Porcioni 50 g
  Vlera e energjisë 1468 kJ / 349 kcal 734 kJ / 174 kcal
  Yndyrë 4,5 g 2.3  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 1,1 g 0,6 g
  Karbohidrate 27,8 g 13,9 g
  Nga të Cilat Sheqerna 5,6 g 2,8 g
  Fibra 16,5 g 8,3 g
  Proteina 40,2 g 20,1 g
  Kripë 0,8 g 0,4 g
  Inulinë 5 000 mg 2 500 mg
  L-Karnitinë Tartrate 1 470 mg 735 mg
  Niseshte Misri Hi-Maize® 5 000 mg 2 500 mg
  Vaj Peshku 3 341 mg 1 671 mg
  Nga të Cilat Acid Eikosapentaneoik (EPA) 300 mg 150 mg
  Nga të Cilat Acid Dokosahekzaenoik (DHA) 200 mg 100 mg
  Alga dhe Ekstrakt Fare Rrushi – ID-aIG™ 400 mg 200 mg
  Kalcium 350 mg = 44 %* 175 mg = 22 %*
  Krom 200 µg = 500 %* 100 µg = 250 %*
  Vitamina:
  Vitaminë C 80 mg = 100 %* 40 mg = 50 %*
  Niacinë (Vitaminë B3) 16 mg = 100 %* 8 mg = 50 %*
  Vitaminë E 12 mg = 100 %* 6 mg = 50 %*
  Acid Pantothenik (Vitaminë B5) 6 mg = 100 %* 3 mg = 50 %*
  Vitaminë B6 1,4 mg = 100 %* 0,7 mg = 50 %*
  Riboflavonë (Vitaminë B2) 1,4 mg = 100 %* 0,7 mg = 50 %*
  Tiaminë (Vitaminë B2) 1,1 mg = 100 %* 0,6 mg = 50 %*
  Vitaminë B12 2,5 µg = 100 %* 1,3 µg = 50 %*
  Biotinë 50 µg = 100 %* 25 µg = 50 %*
  Acid Folik 200 µg = 100 %* 100 µg = 50 %*
  Vitaminë K2 22,6 µg = 30 %* 11,3 µg = 15 %*
  Vitaminë D 6 µg = 120 %* 3 µg = 60 %*

  * Doza e Referencës
  Raporti i Hollimit: 50 g në 250 ml ujë

  Vlerat Ushqyese
  Kafe e Ftohtë 100 g  Porcioni 50 g
  Vlera e energjisë 1509 kJ / 359 kcal 755 kJ / 179 kcal
  Yndyrë 5,8 g 2,9  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 2 g 1 g
  Karbohidrate 28 g 18 g
  Nga të Cilat Sheqerna 5,1 g 2,6 g
  Fibra 16,1 g 8,1 g
  Proteina 40,2 g 20,1 g
  Kripë 0,8 g 0,4 g
  Inulinë 5 000 mg 2 500 mg
  L-Karnitinë Tartrate 1 470 mg 735 mg
  Niseshte Misri Hi-Maize® 5 000 mg 2 500 mg
  Vaj Peshku 3 341 mg 1 671 mg
  Nga të Cilat Acid Eikosapentaneoik (EPA) 300 mg 150 mg
  Nga të Cilat Acid Dokosahekzaenoik (DHA) 200 mg 100 mg
  Alga dhe Ekstrakt Fare Rrushi – ID-aIG™ 400 mg 200 mg
  Kalcium 350 mg = 44 %* 175 mg = 22 %*
  Krom 200 µg = 500 %* 100 µg = 250 %*
  Vitamina:
  Vitaminë C 80 mg = 100 %* 40 mg = 50 %*
  Niacinë (Vitaminë B3) 16 mg = 100 %* 8 mg = 50 %*
  Vitaminë E 12 mg = 100 %* 6 mg = 50 %*
  Acid Pantothenik (Vitaminë B5) 6 mg = 100 %* 3 mg = 50 %*
  Vitaminë B6 1,4 mg = 100 %* 0,7 mg = 50 %*
  Riboflavonë (Vitaminë B2) 1,4 mg = 100 %* 0,7 mg = 50 %*
  Tiaminë (Vitaminë B2) 1,1 mg = 100 %* 0,6 mg = 50 %*
  Vitaminë B12 2,5 µg = 100 %* 1,3 µg = 50 %*
  Biotinë 50 µg = 100 %* 25 µg = 50 %*
  Acid Folik 200 µg = 100 %* 100 µg = 50 %*
  Vitaminë K2 22,6 µg = 30 %* 11,3 µg = 15 %*
  Vitaminë D 6 µg = 120 %* 3 µg = 60 %*

  * Doza e Referencës
  Raporti i Hollimit: 50 g në 250 ml ujë

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: përzieni një dozë prej 50 g në 250 ml ujë. Konsumoni 1 – 2 porcione në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: 50 g = 1 dozë. Përzieni dozën e rekomanduar në ujë derisa të tretet plotësisht. Nëse përdorni një shaker, mos përdorni një filtër shaker pasi mund të mbajë copa. Pasi të hapet, produkti është i destinuar për konsumim të menjëhershëm.

  Kujdes: Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse! Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk i kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories