NT Carnitine Magnesium Activity Drink (750 ml)

250L

Pija Carnitine Magnesium Activity Drink tradicionalisht ka një pjesë të lartë L-karnitine cilësore (1000 mg); është pa ngjyrë dhe pa sheqer dhe kripë

 • Shishe ergonomike me një “bravë sportive”
 • Pa ngjyrues
 • 0% Kripë
 • Përmban L-Karnitinë
 • Përmban magnez dhe vitaminë B6
 • Pa sheqer
 • Pak e gazuar
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Carnitine Magnesium Activity Drink (750 ml)

  250L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Pija legjendare e karnitinës, e njohur nga miliona klientë në mbarë botën, vjen në një version të ri të pasuruar me magnez dhe vitaminë B6. Pija freskuese, pak e gazuar pa sheqer që përmban L-karnitinë i është shtuar një sasi e madhe e magnezit të dobishëm – pikërisht ajo që i mungon një përqindjeje të madhe të popullsisë.

  Magnezi luan një rol të madh në funksionin normal të muskujve, duke reduktuar lodhjen dhe duke promovuar funksionimin normal të sistemit nervor dhe gjithashtu është i rëndësishëm në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Pija e aktivitetit të magnezit me Karnitinë siguron madje 100% të dozës së rekomanduar ditore të vitaminës B6, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe formimin e qelizave të kuqe të gjakut.

  Pija Carnitine Magnesium Activity Drink tradicionalisht ka një pjesë të lartë L-karnitine cilësore (1000 mg); është pa ngjyrë dhe pa sheqer dhe kripë

  • Shishe ergonomike me një “bravë sportive”
  • Pa ngjyrues
  • 0% Kripë
  • Përmban L-Karnitinë
  • Përmban magnez dhe vitaminë B6
  • Pa sheqer
  • Pak e gazuar

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, stabilizues polidekstrozë, rregullues i aciditetit acid citrik, citrat magnezi – Akuamin, dioksid karboni, L-karnitinë, aromatizues, konservues (sorbat kaliumi, benzoat natriumi), ëmbëlsues (açesulfame K, sukralozë), hidroklorur piridoksine.

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  100 ml
  Porcioni 750 ml
  Vlera e energjisë 12 kJ/3 kcal 88 kJ/21 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 0,1 g 0,8 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0 g 0 g
  Fibra 0,3 g 2,3 g
  Proteina <0,1 g 0,5 g
  Kripë 0 g 0 g
  L-Karnitinë 133,3 mg 1000 mg
  Magnez 28,4 mg = 7,6 % * 213 mg = 57 % *
  Vitaminë B6 8 mg = 571 % * 1,2 mg = 86 % *

  *Doza e Referencës

   

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: 1 shishe në ditë. Pini 20-30 minuta para aktivitetit fizik. Mund të përdoret edhe gjatë aktivitetit fizik.

  Përdorimi: pasi të hapet, përdorni produktin brënda 24 orëve.

  Kujdes: Pije jo-alkoolike me aromë të gazuar me L-karnitinë, magnez dhe vitaminë B6 të shtuar, të cilat ndihmojnë në uljen e lodhjes dhe kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor. Jo i përshtatshëm për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave, lagështirës dhe rrezeve direkte të diellit.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories