NT Carnitine 60.000 + Synephrine (500 ml)

2.500L

Një nga produktet e karnitinës më të koncentruar në treg. Karnitina është një substancë që gjendet natyrshëm në trup, të cilën trupi mund ta sintetizojë nga aminoacidet L-lizinë, L-metioninë dhe L-glicinë në prani të vitaminës C, vitaminës B6 dhe hekurit. Vetëm nivelet e ulëta të disa prej këtyre substancave mund ta bëjnë sintezën e karnitinës të pamjaftueshme. Falë kësaj, karnitina është veçanërisht e mirëpritur gjatë dietave reduktuese, por edhe në momentet e lodhjes dhe rraskapitjes mendore. Ekstrakti i shtuar i bimës Citrus Aurantium (10% sinefrinë) në këtë produkt mbështet metabolizImin e yndyrave dhe ndihmon në reduktimin e indit dhjamor.

 • 60 000 mg Karnitinë për paketim
 • Formë e lëngshme e karnitinës
 • 1800 mg L-Karnitinë për porcion
 • 30 mg Citrus Aurantium për porcion
 • I pasuruar me vitamina B5 dhe B6 që kontribuojnë në eliminimin e lodhjes dhe metabolizimin normal energjik
 • Pa sheqer
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Carnitine 60.000 + Synephrine (500 ml)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një nga produktet e karnitinës më të koncentruar në treg. Karnitina është një substancë që gjendet natyrshëm në trup, të cilën trupi mund ta sintetizojë nga aminoacidet L-lizinë, L-metioninë dhe L-glicinë në prani të vitaminës C, vitaminës B6 dhe hekurit. Vetëm nivelet e ulëta të disa prej këtyre substancave mund ta bëjnë sintezën e karnitinës të pamjaftueshme. Falë kësaj, karnitina është veçanërisht e mirëpritur gjatë dietave reduktuese, por edhe në momentet e lodhjes dhe rraskapitjes mendore. Ekstrakti i shtuar i bimës Citrus Aurantium (10% sinefrinë) në këtë produkt mbështet metabolizImin e yndyrave dhe ndihmon në reduktimin e indit dhjamor.

  • 60 000 mg Karnitinë për paketim
  • Formë e lëngshme e karnitinës
  • 1800 mg L-Karnitinë për porcion
  • 30 mg Citrus Aurantium për porcion
  • I pasuruar me vitamina B5 dhe B6 që kontribuojnë në eliminimin e lodhjes dhe metabolizimin normal energjik
  • Pa sheqer

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, L-karnitinë, rregullues të aciditetit acid malik dhe acid citrik, ekstrakt agrumi aurantium (sinefrinë 10 %, maltodekstrinë), ruajtës sorbat kaliumi, aromatizues, konservues benzoat natriumi, ëmbëlsues açesulfame K, kalcium D-pantothenate (vitaminë B5), ëmbëlsues sukralozë, hidroklorur piridoksine (vitamina B6).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  100 ml
  Porcioni 15 ml
  Vlera e energjisë 129 kJ/30 kcal 19 kJ/4 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 0 g 0 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0 g 0 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 6,5 g 1 g
  Kripë 0 g 0 g
  L-Karnitinë 12000 mg 1800 mg
  Ekstrakt Citrus Aurantium 200 mg 30 mg
  Nga e Cila Sinefrinë 20 mg 3 mg
  Vitaminë B5 25 mg = 417 % * 3,8 mg = 63 %*
  Vitaminë B6 8 mg = 571 % * 1,2 mg = 86 % *

  *Doza e Referencës

   

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: pini një dozë prej 15 ml me stomak bosh ose 30 minuta para ushtrimeve fizike. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Kujdes: Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse! Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk i kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories