NT Carbodrinx (1000 g)

2.000L

Një përzierje e 5 karbohidrateve komplekse duke përfshirë përbërësin e markës Palatinose™ siguron përdorshmëri maksimale të energjisë gjatë performancës suaj. Gjithashtu ndihmon jashtëzakonisht në rikuperimin pas aktiviteteve intensive. CARBODRINX do t’ju kthejë në rrugën e duhur. Për të gjitha sportet. Çdo ditë.

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Carbodrinx (1000 g)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një përzierje e 5 karbohidrateve komplekse duke përfshirë përbërësin e markës Palatinose™ siguron përdorshmëri maksimale të energjisë gjatë performancës suaj. Gjithashtu ndihmon jashtëzakonisht në rikuperimin pas aktiviteteve intensive. CARBODRINX do t’ju kthejë në rrugën e duhur. Për të gjitha sportet. Çdo ditë.

  Përbërësit

  Limon: maltodekstrinë, fruktozë, saharozë, glukozë, 3% izomaltulozë – PalatinoseTM (burim i fruktozës dhe glukozës), rregullues i aciditetit acid citrik, citrat natriumi, aromë, L-glutaminë, klorur natriumi, L-argininë, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silici, përzierje vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat i kalciumit, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acidi pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), agjent ngjyrures beta-karoten, laktat kromi.

  Shalqi: maltodekstrinë, fruktozë, saharozë, glukozë, 3% izomaltulozë – PalatinoseTM (burim i fruktozës dhe glukozës), rregullues i aciditetit acid citrik, citrat natriumi, aromë, L-glutaminë, klorur natriumi, L-argininë, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silici, përzierje vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-tokoferil açetate, nikotinamide, D-pantotenat i kalciumit, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acidi pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), laktat kromi

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  45 g 90 g 4 x 90 g (360 g)
  Vlera e energjisë 727 kJ/171 kcal 1454 kJ/342 kcal 5814 kJ/1368 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g 0 g
  Karbohidratet 41,5 g 83 g 332 g
  Nga të Cilat Sheqerna 15,5 g 31 g 124 g
  Fibra 0 g 0 g 0 g
  Proteina 0,7 g 1,4 g 5,6 g
  Kripë 0,45 g 0,9 g 3.6 g
  Krom 6 µg = 15 %* 12 µg = 30 %* 48 µg = 120 %*
  Sodium 175 mg 350 mg 1 400 mg
  Vitaminë E 19,4 mg 6,8 mg 9,0 mg
  L-Argininë 200 mg 400 mg 1 600 mg
  L-Glutaminë 250 mg 500 mg 2 000 mg
  Vitaminë C 16 mg 32 mg 128 mg
  Vitaminë E 2,4 mg 4,8 mg 19,2 mg
  Niacinë (Vitaminë B3) 3,2 µg 6,4 µg 25,6 µg
  Acid Pantothenik (vitaminë B5) 1,2 mg 2,4 mg 9,6 mg
  Vitaminë B6 0,28 mg 0,56 mg 2,24 mg
  Riboflavinë (Vitaminë B2) 0,28 mg 0,56 mg 2,24 mg
  Thiaminë (Vitaminë B2) 0,22 mg 0,44 mg 1,76 mg
  Acid Folik 40 µg 80 µg 320 µg
  Biotinë 10 µg 20 µg 80 µg
  Vitaminë B12 0,5 µg 1 µg 4 µg

  Përmbajtja e vitaminës në 45 g korrespondon me 20 % të RI

  Përmbajtja e vitaminës në 90 g korrespondon me 40 % të RI

  *RI – Doza e Referencës

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: Për një performancë intensive fizike afatgjate, përzieni një dozë prej 90 g me 500 ml ujë. Rekomandohet të pihet me më shumë ujë! Për aktivitete sportive të shkurtra me intensitet më të ulët ose aktivitete forcash, përzieni një dozë prej 45 g me 300-500 ml ujë. Përdorni maksimumi 4 doza (4 x 90 g) në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: 1 lugë mase = përafërsisht. 30 g. Përziejeni dozën intensivisht duke përdorur një shaker. Pas hapjes, mbajeni në një temperaturë jo më të madhe se 25°C dhe përdoreni brënda 3 muajve.

  Paralajmërime: Suplement ushqimor, me sheqer. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nxehtësisë, ngrirjes dhe lagështisë!

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories