NT Beta-Alanine Compressed Caps (90 kaps)

2.500L

BETA-ALANINE COMPRESSED CAPS  janë kapsula me xhelatinë të pastruar me cilësi të lartë që janë lehtësisht të tretshme dhe përmbajnë pjesë të sakta të përbërësve aktivë, d.m.th aminoacidet Beta-alaninë dhe L-histidinë. L-histidina është një aminoacid thelbësor që punon në mënyrë shumë efikase me beta-alaninën që është substanca kryesore aktive në trup. Me një sasi të mjaftueshme të të dy aminoacideve, karnozina krijohet në trup. Ky dipeptid shkakton parestezi (ndjesi shpimi gjilpërash) dhe kërkohet nga atletët së bashku me vitaminat B5 dhe B6 për të reduktuar lodhjen dhe rraskapitjen dhe për të nxitur metabolizimin e energjisë.

 • 1150 mg Beta-Alaninë për kapsulë
 • L-Histidinë
 • Vitaminë B6
 • Vitamina B5
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Beta-Alanine Compressed Caps (90 kaps)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  BETA-ALANINE COMPRESSED CAPS  janë kapsula me xhelatinë të pastruar me cilësi të lartë që janë lehtësisht të tretshme dhe përmbajnë pjesë të sakta të përbërësve aktivë, d.m.th aminoacidet Beta-alaninë dhe L-histidinë. L-histidina është një aminoacid thelbësor që punon në mënyrë shumë efikase me beta-alaninën që është substanca kryesore aktive në trup. Me një sasi të mjaftueshme të të dy aminoacideve, karnozina krijohet në trup. Ky dipeptid shkakton parestezi (ndjesi shpimi gjilpërash) dhe kërkohet nga atletët së bashku me vitaminat B5 dhe B6 për të reduktuar lodhjen dhe rraskapitjen dhe për të nxitur metabolizimin e energjisë.

  • 1150 mg Beta-Alaninë për kapsulë
  • L-Histidinë
  • Vitaminë B6
  • Vitamina B5

  Përbërësit

  Përbërësit: beta-alaninë, kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, ngjyrues oksid hekuri), L-histidinë, agjent ngurtësues stearat magnezi, kalcium D-pantotenat (vitaminë B5), agjent kundër ngjitjes dioksidi silici, hidroklorur piridoksine (vitamina B6).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  100 g 1 kapsulë
  4 kapsula
  Beta-Alaninë 78 984 mg 1 150 mg 4 600 mg
  L-Histidinë 6 868 mg 100 mg 400 mg
  Vitaminë B5 687 mg = 11 450 %* 10 mg = 167 %* 40 mg = 667 %*
  Vitaminë B6 172 mg = 12 286 %* 2,5 mg = 179 %* 10 mg = 714 %*

  * Doza e Referencës
  1 Kapsulë: 1456 mg
  Pesha Neto: 131 g

   

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: merrni 2-4 kapsula 60 minuta para stërvitjes. Doza maksimale ditore është 4 kapsula. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  KUJDES: Suplement ushqimor, i formuluar posaçërisht për atletët. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories