NT BCAA 4:1:1 Powder (500 g)

3.500L

L-glutaminë, i cili është ndër aminoacidet më të bollshme në sistemin e muskujve skeletik. Gjatë aktivitetit fizik intensiv, ka një humbje të aminoacideve individuale, së bashku me substanca të tjera të rëndësishme. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhir të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

 • Raporti i aminoacideve 4:1:1
 • Përmbajtje të lartë të BCAA-ve
 • Përmbajtje të lartë të L-glutaminës
 • Pa ngjyrues artificialë
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT BCAA 4:1:1 Powder (500 g)

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Ky produkt superior përmban një kombinim të jashtëzakonshëm të substancave aktive në formë të menjëhershme. Komponentët bazë të produktit janë aminoacidet esenciale me zinxhir të degëzuar L-leucinë, L-izoleucinë dhe L-valinë. Raporti i këtyre acideve me zinxhir të degëzuar është 4:1:1 për L-leucinën.BCAA MEGA STRONG POWDER është i pasuruar me aminoacidin L-glutaminë, i cili është ndër aminoacidet më të bollshme në sistemin e muskujve skeletik. Gjatë aktivitetit fizik intensiv, ka një humbje të aminoacideve individuale, së bashku me substanca të tjera të rëndësishme. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhir të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

  • Raporti i aminoacideve 4:1:1
  • Përmbajtje të lartë të BCAA-ve
  • Përmbajtje të lartë të L-glutaminës
  • Pa ngjyrues artificialë

  Shijet:

  • Portokall
  • Ananas
  • Grejpfrut
  • Qershi
  • Shalqi

  Kujdes: Suplement ushqimor me ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët dhe gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve.

  Përbërësit

  Portokall: përzierje e menjëhershme BCAA-ve (L-leucinë, L-izoleucinë, L-valinë, emulsifikues lecithin luledielli), L-glutaminë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, ëmbëlsues sukralozë dhe açesulfame K, agjentë anti-ngurtësues fosfati i kalciumit dhe dioksidi i silicit, agjent ngjyrues beta-karoten. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Grjepfrut: përzierje e menjëhershme BCAA-ve (L-leucinë, L-izoleucinë, L-valinë, emulsifikues lecithin luledielli), L-glutaminë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, ëmbëlsues sukralozë dhe açesulfame K, agjentë anti-ngurtësues fosfati i kalciumit dhe dioksidi i silicit, aromatizues naringinë. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Qershi: përzierje e menjëhershme BCAA-ve (L-leucinë, L-izoleucinë, L-valinë, emulsifikues lecithin luledielli), L-glutaminë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, koncentrat i panxharit të kuq, ëmbëlsues sukralozë dhe açesulfame K, agjentë anti-ngurtësues fosfati i kalciumit dhe dioksidi i silicit. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Anans: përzierje e menjëhershme BCAA-ve (L-leucinë, L-izoleucinë, L-valinë, emulsifikues lecithin luledielli), L-glutaminë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, koncentrat i lule rradhiqi, ëmbëlsues sukralozë dhe açesulfame K, agjentë anti-ngurtësues fosfati i kalciumit dhe dioksidi i silicit. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Shalqi: përzierje e menjëhershme BCAA-ve (L-leucinë, L-izoleucinë, L-valinë, emulsifikues lecithin luledielli), L-glutaminë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, koncentrat i panxharit të kuq, ëmbëlsues sukralozë dhe açesulfame K, agjentë anti-ngurtësues fosfati i kalciumit dhe dioksidi i silicit. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  Portokalli 100 g  Porcioni- 10 g
  Energji 1435 Kj/337 kcal 144 Kj/34 kcal
  Yndyra 0,4 g 0,04 g
  Nga të Cilat të Saturuara 0 g 0 g
  Karbohidrate 1,2 g 0.12 g
  Nga të Cilat Sheqer 0,2 g 0,02 g
  Fibra 0,1 g 0,01 g
  Proteinë 78,0 g 7,8 g
  Kripë 0 g 0 g
  L-Leucinë 40 000 mg 4 000 g
  L-Glutaminë 31 230 mg 3 123 g
  L-Izoleucinë 10 000 mg 1 000 mg
  L-Valinë 10 000 mg 1 000 mg

  Porcioni: 10 g = ½ Lugë Matëse
  Raporti i Hollimit: 10 g / 200 ml Ujë

  Vlera ushqyese
  Grejpfruit 100 g  Porcioni- 10 g
  Energji 1435 Kj/337 kcal 144 Kj/34 kcal
  Yndyra 0,4 g 0,4 g
  Nga të Cilat të Saturuara 0,1 g 0,01 g
  Karbohidrate 1,0 g 0,1 g
  Nga të Cilat Sheqer 0,05 g 0,005 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteinë 78,2 g 7,82 g
  Kripë 0,1 g 0,01 g
  L-Leucinë 40 000 mg 4 000 g
  L-Glutaminë 31 500 mg 3 150 g
  L-Izoleucinë 10 000 mg 1 000 mg
  L-Valinë 10 000 mg 1 000 mg

  Porcioni: 10 g = ½ Lugë Matëse
  Raporti i Hollimit: 10 g / 200 ml Ujë

  Vlera ushqyese
  Qershia 100 g  Porcioni- 10 g
  Energji 1419 Kj/334 kcal 142 Kj/33 kcal
  Yndyra 0,3 g 0,3 g
  Nga të Cilat të Saturuara 0 g 0 g
  Karbohidrate 2,5 g 0,3 g
  Nga të Cilat Sheqer 0,5 g 0,05 g
  Fibra 0.3 g 0.03 g
  Proteinë 76 g 7,6 g
  Kripë 0,1 g 0,01 g
  L-Leucinë 40 000 mg 4 000 g
  L-Glutaminë 29 580 mg 2 958 g
  L-Izoleucinë 10 000 mg 1 000 mg
  L-Valinë 10 000 mg 1 000 mg

  Porcioni: 10 g = ½ Lugë Matëse
  Raporti i Hollimit: 10 g / 200 ml Ujë

  Vlera ushqyese
  Shalqi 100 g  Porcioni- 10 g
  Energji 1413 Kj/322 kcal 141 Kj/33 kcal
  Yndyra 0,4 g 0,04 g
  Nga të Cilat të Saturuara 0 g 0 g
  Karbohidrate 3,7 g 0.4 g
  Nga të Cilat Sheqer 0,5 g 0,05 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteinë 74,5 g 7,5 g
  Kripë 0,1 g 0,01 g
  L-Leucinë 40 000 mg 4 000 g
  L-Glutaminë 28 280 mg 2 838 g
  L-Izoleucinë 10 000 mg 1 000 mg
  L-Valinë 10 000 mg 1 000 mg

  Porcioni: 10 g = ½ Lugë Matëse
  Raporti i Hollimit: 10 g / 200 ml Ujë

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor me ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët dhe gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories