NT Arginine (120 kaps)

2.500L

Aminoacidi L-argininë ka përqindjen më të lartë të azotit nga i gjithë spektri i aminoacideve dhe është një pjesë e rëndësishme e proteinave komplekse. Një marrje e duhur e proteinave mund të sigurojë rikuperimin dhe rritjen e muskujve skeletorë, me kusht që të ruhet ekuilibri i azotit.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Arginine (120 kaps)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Aminoacidi L-argininë ka përqindjen më të lartë të azotit nga i gjithë spektri i aminoacideve dhe është një pjesë e rëndësishme e proteinave komplekse. Një marrje e duhur e proteinave mund të sigurojë rikuperimin dhe rritjen e muskujve skeletorë, me kusht që të ruhet ekuilibri i azotit. Atletët e kërkojnë këtë produkt në veçanti për sintezën e oksidit nitrik (NO) dhe vazodilatimin më të mirë shoqërues. Vazodilatimi është zgjerimi i enëve të gjakut përmes të cilave rritet qarkullimi i gjakut i cili përmirëson furnizimin me oksigjen dhe lëndë ushqyese në muskuj, të cilët më pas mund të funksionojnë me një intensitet më të madh.

  • 500 mg L-Argininë për kapsulë

  Produkti ka për qëllim:të furnizojë atletë që stërviten intensivisht

  Përbërësit

  Përbërësit: L-argininë, kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, ngjyrues oksid hekuri).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  100 g 1 kapsulë
  4 kapsula
  L-Argininë 83 333 mg 500 mg 2000 mg

   

  1 Kapsulë: 600 mg
  Pesha Neto: 72 g

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: merrni 2 kapsula menjëherë pas stërvitjes dhe 2 kapsula natën para gjumit. Doza ditore është 4 kapsula (2000 mg arginine). Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  KUJDES: Suplement ushqimor, i formuluar posaçërisht për atletët. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories