MYP Vegan Protein Blend (1 kg)

4.000L

Vegan Protein Powder është proteina jonë e sapoformuluar me bazë bimore. Ne kemi përmirësuar shijen dhe strukturën, por mos u shqetësoni – është ende e mbushur me vlera ushqyese të mahnitshme që i keni kërkuar më parë.

Benefitet Kyçe:

 • 22 g Proteina të plota për porcion*
 • Vetëm 110 kalori për porcion*
 • Përmban profilin e plotë të aminoacideve
 • Shije dhe cilësi e përmirësuar
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Vegan Protein Blend (1 kg)

  4.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Vegan Protein Powder është proteina jonë e sapoformuluar me bazë bimore. Ne kemi përmirësuar shijen dhe strukturën, por mos u shqetësoni – është ende e mbushur me vlera ushqyese të mahnitshme që i keni kërkuar më parë.

  Plotësisht i lirë nga ngjyrat dhe shijet artificiale, pluhuri ynë natyral i proteinës vegane është një përzierje e izolimeve të proteinave të bizeleve dhe fasules, për të përmirësuar dietën tuaj me pluhur bimore dhe është gjithashtu me pak sheqer por pa e cënuar shijen e saj.

  Dëshironi më shumë informacion mbi proteinën pluhur, përfitimet e saj dhe udhëzime se cila është më e mira për ju? Shikoni udhëzuesin tonë të proteinave.

  Benefitet Kyçe:

  • 22 g Proteina të plota për porcion*
  • Vetëm 110 kalori për porcion*
  • Përmban profilin e plotë të aminoacideve
  • Shije dhe cilësi e përmirësuar

  *Vlerat ushqyese janë të bazuara në aromën e luleshtrydhes.

  Përse Duhet ta Zgjedhim ?

  E mbushur me 22 g* proteina me origjinë bimore, është një mënyrë super e përshtatshme për të futur proteina shtesë në dietën tuaj, duke ju ndihmuar të rriteni dhe të mbani muskuj të definuar1 – kjo është thelbësore për çdo qëllim fitnesi.

  Pluhuri ynë i proteinave vegane është një burim i plotë proteinash, që përmban nëntë aminoacidet  thelbësore që trupi ynë nuk mund t’i prodhojë vetë. Kjo përfshin 5 g BCAA natyrale – me një raport optimal 2:1:1 të leucinës, izoleucinës dhe valinës.

  Ky produkt vjen në një sërë shijesh të shijshme, duke përfshirë luleshtrydhe, çokollatë, kafe dhe arra, ose late me shafran të Indisë. Plus, me vetëm 110 kalori për porcion*, është mënyra më e përsosur për të ushqyer trupin tuaj me proteina me bazë bimore.

  *Vlerat ushqyese të bazuara në aromën e luleshtrydhes.

  1. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.

  Përdorimi i Rekomanduar:

  Kur duhet ta marrim ?

  Ky pluhur proteinash është jashtëzakonisht i gjithanshëm, duke e bërë atë një produkt thelbësor për këdo që ndjek një dietë me bazë bimore.

  1. Mëngjesi – shtoni një lugë në tërshërë ose petullat tuaja të mëngjesit për një fillim të shëndetshëm të ditës me shumë proteina.
  2. Pas stërvitjes – për të mbështetur punën që bëni në palestër, bëni një shake 30 minuta para dhe/ose pas stërvitjes. Thjesht shtoni ¾ e një luge të madhe (30 g) në 250 ml ujë ose qumësht me bazë bimore për të krijuar një shake të shijshëm. Ose, mund të bëheni kreativ dhe të hidhni në përzierje disa fruta ose gjalpë apo arrat e preferuara.
  3. Pjekje – është gjithashtu e mirë për tu gatuar. Provoni të shtoni një lugë kur përgatisni brownies apo ndonjë kek tjetër.

  Me çfarë mund ta kombinojmë këtë produkt ?

  Nëse ju pëlqen pluhuri ynë proteinik vegan, atëherë do t’ju pëlqejë biskota jonë me proteina vegane. Është një zgjidhje e shijshme e ushqimit të lehtë që do t’ju ndihmojë të qëndroni të mbushur me proteina me bazë bimore – dhe t’ju mbajë larg tundimeve të makinave shitëse.

  Është gjithashtu e rëndësishme të siguroheni që po plotësoni kërkesat e rëndësishme ditore për mikronutrientët – Multivitamina jonë Vegan A-Z është e ngarkuar me 22 vitamina dhe minerale, duke përfshirë vitaminën B12 e cila mbështet sistemin imunitar, metabolizmin dhe sistemin nervor – perfekte për çdo regjim stërvitor ose thjesht mirëqenien e përditshme 2.

  Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit direkte. Ky produkt synohet të përdoret së bashku me një mënyrë jetese aktive dhe një dietë të ekuilibruar. I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët.

  1. Vitamina B12 kontribuon në metabolizimin normal që jep energji, funksionin e sistemit nervor dhe funksionin e sistemit imunitar.

  Përbërësit

  Banane: Përzierje Proteinash (93%) (Izolat i Proteinës së Bizeleve, Izolat i Fasules Fava), Aromatizues Natyral, Krem ​​Perimesh (Vaj Luledielli me Nivel të Lartë Oleik, Aromë Natyrale, Antioksidant (D-Alfa Tokoferol)), Ekstrakt Vaji Kurkumime, Agjentë Ruajtës (Çamçakëz Ksantan), Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Çokollatë: Përzierje Proteinash (87%) (Izolat i Proteinës së Bizeleve, Izolat i Fasules Fava), Pluhur Kakao me Yndyrë të Reduktuar, Aromatizues Natyral, Krem ​​Perimesh (Vaj Luledielli me Nivel të Lartë Oleik, Aromë Natyrale, Antioksidant (D-Alfa Tokoferol)), Ekstrakt Vaji Kurkumime, Agjentë Ruajtës (Çamçakëz Ksantan), Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Çokollatë Rubi: Proteina Bizeleje (61%), Izolat i Fasules Fava (25%), Aromatizues, Ngjyrues (e Kuqe e Panxharit), Pluhur Kakao me Yndyrë të Reduktar, Krem ​​me Vaj Luledielli (Vaj Luledielli, Niseshte Tapioke e Modifikuar, Aromatizues Natyral, Agjent Kundër Formimit (Dioksid Silici), Antioksidant (DL-Alfa-Tokoferol)), Agjentë Ruajtës (Çamçakëz Ksantan), Ëmbëlsues (Sukralozë), Aromë natyrale.

  Luleshtrydhe: Përzierje Proteinash (92%) (Izolat i Proteinës së Bizeleve, Izolat i Fasules Fava), Aromatizues Natyral, Krem me Vaj Luledielli (Vaj Luledielli, Niseshte Tapioke e Modifikuar, Aromatizues Natyral, Agjent Kundër Formimit (Dioksid Silici), Antioksidant (DL-Alfa-Tokoferol) ), Ngjyrues (E Kuqe e Panxharit), Agjentë Ruajtës (Çamçakëz Ksantan), Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Çokollatë e Bardhë me Manaferrë: Përzierje Proteinash (93%) (Proteina Bizeleje, Izolat i Fasule Fava), Aromatizues, Krem ​​Perimesh (Vaj Luledielli, Aromatizues Natyral, Agjent Kundër Formimit (Dioksid Silici), Antioksidant (DL-Alfa-Tokoferol)), Agjentë Ruajtës (Çamçakëz Ksantan) , Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  Banane 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1564 kJ/369 kcal 469 kJ/111 kcal
  Yndyrë 1.9 g 0.6 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 13 g 3.9 g
  Nga të Cilat Sheqerna 3.7 g 1.1 g
  Fibra
  Proteina 74 g 22 g
  Kripë 0.69 g 0.21 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Çokollatë 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1532 kJ/366kcal 460kJ/110 kcal
  Yndyrë 2.5 g 0.8 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.5 g 0.2 g
  Karbohidratet 11 g 3.3 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0.1 g 0.0 g
  Fibra 4.5 g 1.3 g
  Proteina 71 g 21 g
  Kripë 0.67 g 0.20 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Çokollatë Rubi 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1497 kJ/354kcal 449kJ/106 kcal
  Yndyrë 1.2 g 0.0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.2 g 0.0 g
  Karbohidratet 9.5 g 2.8 g
  Nga të Cilat Sheqerna 1.2 g 0.0 g
  Fibra 11 g 3.3 g
  Proteina 71 g 21 g
  Kripë 1.8 g 0.55 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Luleshtrydhe 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1554 kJ/366kcal 466kJ/110 kcal
  Yndyrë 1.8 g 0.5 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.0 g 0.0 g
  Karbohidratet 14 g 4.1 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0.0 g 0.0 g
  Fibra 1.5 g 0.0 g
  Proteina 73 g 22 g
  Kripë 0.7 g 0.21 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Çokollatë e Bardhë me Manaferrë 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1498 kJ/354 kcal 449 kJ/106 kcal
  Yndyrë 1.1 g 0.0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 5.2 g 1.5 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0.0 g 0.0 g
  Fibra
  Proteina 76 g 23 g
  Kripë 1.9 g 0.58 g

   

   

  Rekomandime

  Përdorimi i Rekomanduar:

  Kur duhet ta marrim ?

  Ky pluhur proteinash është jashtëzakonisht i gjithanshëm, duke e bërë atë një produkt thelbësor për këdo që ndjek një dietë me bazë bimore.

  1. Mëngjesi – shtoni një lugë në tërshërë ose petullat tuaja të mëngjesit për një fillim të shëndetshëm të ditës me shumë proteina.
  2. Pas stërvitjes – për të mbështetur punën që bëni në palestër, bëni një shake 30 minuta para dhe/ose pas stërvitjes. Thjesht shtoni ¾ e një luge të madhe (30 g) në 250 ml ujë ose qumësht me bazë bimore për të krijuar një shake të shijshëm. Ose, mund të bëheni kreativ dhe të hidhni në përzierje disa fruta ose gjalpë apo arrat e preferuara.
  3. Pjekje – është gjithashtu e mirë për tu gatuar. Provoni të shtoni një lugë kur përgatisni brownies apo ndonjë kek tjetër.
  SKU: N/A Category: Tag:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories