MYP Max Protein Cookie (75 g)

300L

Këto biskota me proteina të larta janë një rostiçeri e shijshme për të mbështetur rutinën tuaj të stërvitjes, pasi proteinat ndihmojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e muskujve menjëherë pas një seance stërvitore.

Benefitet Kyçe

 • Përmbajtja e proteinave 50%.
 • Kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës së definuar
 • E përkryer si një ëmbëlsirë e pasur me proteina kur jeni në lëvizje
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Max Protein Cookie (75 g)

  300L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Vegan Protein Powder është proteina jonë e sapoformuluar me bazë bimore. Ne kemi përmirësuar shijen dhe strukturën, por mos u shqetësoni – është ende e mbushur me vlera ushqyese të mahnitshme që i keni kërkuar më parë.

  Plotësisht i lirë nga ngjyrat dhe shijet artificiale, pluhuri ynë natyral i proteinës vegane është një përzierje e izolimeve të proteinave të bizeleve dhe fasules, për të përmirësuar dietën tuaj me pluhur bimore dhe është gjithashtu me pak sheqer por pa e cënuar shijen e saj.

  Dëshironi më shumë informacion mbi proteinën pluhur, përfitimet e saj dhe udhëzime se cila është më e mira për ju? Shikoni udhëzuesin tonë të proteinave.

  Benefitet Kyçe:

  • 22 g Proteina të plota për porcion*
  • Vetëm 110 kalori për porcion*
  • Përmban profilin e plotë të aminoacideve
  • Shije dhe cilësi e përmirësuar

  *Vlerat ushqyese janë të bazuara në aromën e luleshtrydhes.

  Përse Duhet ta Zgjedhim ?

  E mbushur me 22 g* proteina me origjinë bimore, është një mënyrë super e përshtatshme për të futur proteina shtesë në dietën tuaj, duke ju ndihmuar të rriteni dhe të mbani muskuj të definuar1 – kjo është thelbësore për çdo qëllim fitnesi.

  Pluhuri ynë i proteinave vegane është një burim i plotë proteinash, që përmban nëntë aminoacidet  thelbësore që trupi ynë nuk mund t’i prodhojë vetë. Kjo përfshin 5 g BCAA natyrale – me një raport optimal 2:1:1 të leucinës, izoleucinës dhe valinës.

  Ky produkt vjen në një sërë shijesh të shijshme, duke përfshirë luleshtrydhe, çokollatë, kafe dhe arra, ose late me shafran të Indisë. Plus, me vetëm 110 kalori për porcion*, është mënyra më e përsosur për të ushqyer trupin tuaj me proteina me bazë bimore.

  *Vlerat ushqyese të bazuara në aromën e luleshtrydhes.

  1. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.

  Përdorimi i Rekomanduar:

  Kur duhet ta marrim ?

  Ky pluhur proteinash është jashtëzakonisht i gjithanshëm, duke e bërë atë një produkt thelbësor për këdo që ndjek një dietë me bazë bimore.

  1. Mëngjesi – shtoni një lugë në tërshërë ose petullat tuaja të mëngjesit për një fillim të shëndetshëm të ditës me shumë proteina.
  2. Pas stërvitjes – për të mbështetur punën që bëni në palestër, bëni një shake 30 minuta para dhe/ose pas stërvitjes. Thjesht shtoni ¾ e një luge të madhe (30 g) në 250 ml ujë ose qumësht me bazë bimore për të krijuar një shake të shijshëm. Ose, mund të bëheni kreativ dhe të hidhni në përzierje disa fruta ose gjalpë apo arrat e preferuara.
  3. Pjekje – është gjithashtu e mirë për tu gatuar. Provoni të shtoni një lugë kur përgatisni brownies apo ndonjë kek tjetër.

  Me çfarë mund ta kombinojmë këtë produkt ?

  Nëse ju pëlqen pluhuri ynë proteinik vegan, atëherë do t’ju pëlqejë biskota jonë me proteina vegane. Është një zgjidhje e shijshme e ushqimit të lehtë që do t’ju ndihmojë të qëndroni të mbushur me proteina me bazë bimore – dhe t’ju mbajë larg tundimeve të makinave shitëse.

  Është gjithashtu e rëndësishme të siguroheni që po plotësoni kërkesat e rëndësishme ditore për mikronutrientët – Multivitamina jonë Vegan A-Z është e ngarkuar me 22 vitamina dhe minerale, duke përfshirë vitaminën B12 e cila mbështet sistemin imunitar, metabolizmin dhe sistemin nervor – perfekte për çdo regjim stërvitor ose thjesht mirëqenien e përditshme 2.

  Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit direkte. Ky produkt synohet të përdoret së bashku me një mënyrë jetese aktive dhe një dietë të ekuilibruar. I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët.

  1. Vitamina B12 kontribuon në metabolizimin normal që jep energji, funksionin e sistemit nervor dhe funksionin e sistemit imunitar.

  Përbërësit

  Cilat janë përfitimet e Biskotave tona Proteinike?

  Kjo biskotë e mbushur me proteina është një mënyrë e shijshme për të ndihmuar në rritjen dhe ruajtjen e muskujve të rëndësishëm1 – jetik pavarësisht nga qëllimet tuaja të fitnesit. Plus, secila prej tyre ka 20 g karbohidrate, duke ndihmuar për të ushqyer stërvitjet tuaja dhe për të mbështetur rikuperimin normal të muskujve.3

  Biskotat tona të shijshme përmbajnë 70% më pak sheqer dhe 40% më pak yndyrë se shumë alternativa të supermarketeve, duke i bërë këto ushqime me proteina të larta një zgjedhje të pakrahasueshme për të mbajtur stërvitjen tuaj në rrugën e duhur.

  1.Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.

  1. Biskota jonë proteinike ka 70% më pak sheqer dhe 40% më pak yndyrë se shumë konkurrentë kryesorë të supermarketeve.
  2. Karbohidratet kontribuojnë në rikuperimin e funksionit normal të muskujve (tkurrje) pas ushtrimeve fizike shumë intensive dhe/ose afatgjatë që çojnë në lodhje të muskujve dhe varfërim të rezervave të glikogjenit në muskujt skeletorë. Ky efekt i dobishëm arrihet me konsumimin e karbohidrateve, nga të gjitha burimet, në një dozë totale prej 4 g për kg peshë trupore, në doza, brenda 4 orëve të para dhe jo më vonë se 6 orë, pas një periudhe shumë intensive dhe/ose të gjatë. ushtrime fizike të qëndrueshme që çojnë në lodhje të muskujve dhe varfërim të rezervave të glikogjenit në muskujt skeletorë.

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  Biskota me Krem 100 g Porcioni 75 g
  Vlera e energjisë 1800 kJ/428 kcal 1350 kJ/321 kcal
  Yndyrë 13 g 10 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 5.2 g 3.9 g
  Karbohidratet 26 g 20 g
  Nga të Cilat Sheqerna 9.6 g 7.2 g
  Fibra 2.0 g 1.5 g
  Proteina 50 g 38 g
  Kripë 0.70 g 0.53 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Dopjo Çokollatë 100 g Porcioni 75 g
  Vlera e energjisë 1800 kJ/428 kcal 1350 kJ/321 kcal
  Yndyrë 13 g 9.9 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 5.2 g 3.9 g
  Karbohidratet 26 g 19.5 g
  Nga të Cilat Sheqerna 9.7 g 7.3 g
  Fibra 2.5 g 1.9 g
  Proteina 50 g 38 g
  Kripë 0.70 g 0.53 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Tërshërë me Rrush të Thatë 100 g Porcioni 75 g
  Vlera e energjisë 1780 kJ/423 kcal 1335 kJ/317 kcal
  Yndyrë 12 g 9.0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 4.6 g 3.5 g
  Karbohidratet 28 g 21 g
  Nga të Cilat Sheqerna 6.0 g 4.5 g
  Fibra 1.3 g 1.0 g
  Proteina 50 g 38 g
  Kripë 0.70 g 0.53 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Rocky Road 100 g Porcioni 75 g
  Vlera e energjisë 1789 kJ/425 kcal 1342 kJ/319 kcal
  Yndyrë 13 g 9.8 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 4.8 g 3.6 g
  Karbohidratet 26 g 20 g
  Nga të Cilat Sheqerna 9.8 g 7.4 g
  Fibra 2.0 g 1.5 g
  Proteina 50 g 38 g
  Kripë 0.70 g 0.53 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Çokollatë e Bardhë me Bajame 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1813 kJ/431 kcal 1349 kJ/322 kcal
  Yndyrë 13 g 10 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 5.2 g 3.9 g
  Karbohidratet 27 g 20 g
  Nga të Cilat Sheqerna 9.8 g 7.4 g
  Fibra 1.5 g 1.1 g
  Proteina 50 g 38 g
  Kripë 0.70 g 0.53 g

   

   

  Rekomandime

  Përdorimi i Rekomanduar:

  Kur duhet ta marrim ?

  Ky pluhur proteinash është jashtëzakonisht i gjithanshëm, duke e bërë atë një produkt thelbësor për këdo që ndjek një dietë me bazë bimore.

  1. Mëngjesi – shtoni një lugë në tërshërë ose petullat tuaja të mëngjesit për një fillim të shëndetshëm të ditës me shumë proteina.
  2. Pas stërvitjes – për të mbështetur punën që bëni në palestër, bëni një shake 30 minuta para dhe/ose pas stërvitjes. Thjesht shtoni ¾ e një luge të madhe (30 g) në 250 ml ujë ose qumësht me bazë bimore për të krijuar një shake të shijshëm. Ose, mund të bëheni kreativ dhe të hidhni në përzierje disa fruta ose gjalpë apo arrat e preferuara.
  3. Pjekje – është gjithashtu e mirë për tu gatuar. Provoni të shtoni një lugë kur përgatisni brownies apo ndonjë kek tjetër.
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories