MYP Daily Multivitamin (180 Tabs)

2.000L

Vitaminat janë thelbësore për ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme, duke kryer shumë funksione të rëndësishme në trup – dhe kjo gjë i bën ato jetike që të përmbushni kërkesat tuaja të rekomanduara ditore. Megjithëse vitaminat dhe mineralet janë vërtet të rëndësishme për shëndetin tonë, shumë njerëz nuk marrin dozë e nevojshme vetëm përmes dietës së tyre.

Benefitet Kyçe:

 • Formulë e zhvilluar posaçërisht
 • Riboflavina redukton lodhjen dhe plogështinë
 • Vitamina C mbështet sistemin imunitar
 • Një mënyrë e përshtatshme për të plotësuar dozën ditore
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Daily Multivitamin (180 Tabs)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Vitaminat janë thelbësore për ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme, duke kryer shumë funksione të rëndësishme në trup – dhe kjo gjë i bën ato jetike që të përmbushni kërkesat tuaja të rekomanduara ditore.

  Megjithëse vitaminat dhe mineralet janë vërtet të rëndësishme për shëndetin tonë, shumë njerëz nuk marrin dozë e nevojshme vetëm përmes dietës së tyre.

  Çfarë është Daily Multivitamin ?

  Ne kemi paketuar shtatë vitamina thelbësore, duke përfshirë vitaminat A, C, D3, E, si dhe tiaminën, riboflavinën dhe niacinën në një tabletë super të përshtatshme – duke ndihmuar në mbështetjen e mirëqenies tuaj të përditshme dhe plotësimin e nevojave me multivitamina

  Multivitamina jonë ditore është një shtesë e shkëlqyer për dietën tuaj të përditshme, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të performoni në palestër apo të keni një mirëqenie të përgjithshme.

  Benefitet Kyçe:

  • Formulë e zhvilluar posaçërisht
  • Riboflavina redukton lodhjen dhe plogështinë
  • Vitamina C mbështet sistemin imunitar
  • Një mënyrë e përshtatshme për të plotësuar dozën ditore

  Përse Duhet ta Zgjedhim ?

  Cilat Janë Benefitet e Daily Multivitamin ?

  Me një gamë të tërë vitaminash esenciale, është një suplement i përsosur ditor për burrat dhe gratë—si për-shembull vitamina C e cila ndihmon për të mbështetur mbrojtjen tuaj natyrale në mënyrë që të jeni në formë dhe të aftë për të përballuar palestrën, stërvitje pas stërvitje.

  Cila është multivitamina më e mirë për meshkujt ?

  Me një gamë të tërë vitaminash dhe mineralesh thelbësore, duke përfshirë vitaminën B dhe selenin, Multivitamina jonë Alpha Men është suplementi i përsosur ditor për njeriun aktiv.

  Cila është multivitamina më e mirë për gratë ?

  Multivitamina jonë është një tabletë e përditshme gjithëpërfshirëse dhe e përshtatshme, e zhvilluar posaçërisht për nevojat unike ushqyese të grave.

  Përbërësit e Daily Multivitamin në Detaje:

  Vitamina A — Vitamina A, e njohur gjithashtu si retinol, është një vitaminë e tretshme në yndyrë që ndihmon në ruajtjen dhe mbështetjen e shikimit tuaj – duke kontribuar në ruajtjen e shikimit normal.

  Vitamina D — Vitamina D është vitamina e diellit, pasi ne e marrim pjesën më të madhe të nevojave tona ditore nga ekspozimi në diell. Ndihmon që muskujt dhe kockat të funksionojnë normalisht — kjo është jetike cilido qoftë qëllimi juaj.

  Vitamina E — Vitamina E është një vitaminë e tretshme në yndyrë dhe antioksidante natyrale – që ndihmon në mbrojtjen e qelizave tuaja nga stresi oksidativ.

  Vitamina C — Vitamina C është një vitaminë thelbësore e tretshme në ujë që ju jep energji për të përballuar çdo sfidë, duke mbështetur mbrojtjen tuaj natyrale si dhe duke ju mbajtur në formë dhe gati për të dhënë gjithçka.

  Thiamina Tiamina është një nga vitaminat B të tretshme në ujë, e njohur gjithashtu si vitamina B1, që ndihmon për të mbajtur nën kontroll shëndetin tuaj mendor.

  Riboflavina — Riboflavina, ose vitamina B2, është një nga tetë vitaminat B që ndihmojnë në ruajtjen normale të qelizave të kuqe të gjakut dhe metabolizimit të hekurit – të gjitha këto funksione janë të rëndësishme për shëndetin tuaj të përditshëm.

  Niacina — Niacina, e njohur gjithashtu si vitamina B3, është një lëndë ushqyese e rëndësishme që kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.

  Cila është multivitamina më e mirë për meshkujt ?

  Me një gamë të tërë vitaminash dhe mineralesh thelbësore, duke përfshirë vitaminën B dhe selenin, Multivitamina jonë Alpha Men është suplementi i përsosur ditor për njeriun aktiv.

  Cila është multivitamina më e mirë për gratë ?

  Multivitamina jonë është një tabletë e përditshme gjithëpërfshirëse dhe e përshtatshme, e zhvilluar posaçërisht për nevojat unike ushqyese të grave.

  Përdorimi i Rekomanduar:

  Kur mund ti merrni multivitaminat ditore ?

  Ato janë kaq të thjeshta për t’u bërë pjesë e regjimit tuaj – thjesht merrni një tabletë në ditë me ushqim.

  Me çfarë mund ti kombinojmë ?

  Multivitaminat ditore sigurojnë që ju të përmbushni kërkesat e rekomanduara ditore pa bujën e ndonjë përgatitjeje vakti. Nëse dëshironi një mënyrë të përshtatshme për të marrë edhe lëndë ushqyese të tjera të rëndësishme, provoni ta shoqëroni me Omega-3-6-9 për të plotësuar të gjitha acidet tuaja yndyrore esenciale.

  Përbërësit

  Vitaminë C, Agjentët Ngritës (Di Kalciumi Fosfati, Celulozë Mikrokristaline), Vitaminë E, Niacinë, Vitaminë A, Agjent Shkëlqyes (Hidroksi Propil Metil Celuloze), Vitaminë D3, Agjentë Kundër Ngjitjes (Stearat Magnezi, Dioksidi Silici), Tiaminë.

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  Porcioni
  % RI
  Vitaminë A
  800 µg RE 100%
  Vitaminë D
  5 µg 100%
  Vitaminë E 10 mg a-TE 83%
  Vitaminë C
  60 mg 75%
  Thiaminë 1.8 mg 164%
  Riboflavinë 1.6 mg 114%
  Niacinë 18 mg NE 113%

  *Doza referuese e një të rrituri mesatar (8400 kJ/2000 kcal)

  Rekomandime

  Faktorët Alergjik:
  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, sojë, vezë, gluten dhe nën-produktet e tyre.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories