MYP Collagen Protein (1 kg)

4.500L

Kolagjeni është një proteinë që gjendet kryesisht në lëkurë, flokë, thonj dhe inde të tjera lidhëse në trup, duke e bërë atë proteinën më të bollshme tek njerëzit dhe gjitarët. Është paksa e ndryshme nga proteina e hirrës dhe e kazeinës, sepse ka një nivel të lartë të aminoacideve, glicinës, prolinës, hidroksiprolinës dhe argininës. Nëse dëshironi më shumë informacion mbi proteinën, përfitimet e saj dhe udhëzime se cila është më e mira për ju? Shikoni udhëzuesin tonë të proteinave.

Benefitet Kyçe:

 • Peptide kolagjeni me pastërti të lartë
 • 22 g Proteina për porcion
 • Kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Collagen Protein (1 kg)

  4.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Peptide të kolagjenit të pastruara, për të dhënë një shake me përmbajtje proteinike ​​90% *informacioni i përdorimit mund të ndryshojë në varësi të shijes.

  Kjo përzierje është bërë me peptide kolagjeni të pastruar për t’ju dhënë një shake të shijshme me një përmbajtje proteinike ​​90%, duke ju ndihmuar të plotësoni nevojën tuaj ditore pa marrë yndyrna dhe karbohidrate të panevojshme.

  Çfarë është kolagjeni ?

  Kolagjeni është një proteinë që gjendet kryesisht në lëkurë, flokë, thonj dhe inde të tjera lidhëse në trup, duke e bërë atë proteinën më të bollshme tek njerëzit dhe gjitarët. Është paksa e ndryshme nga proteina e hirrës dhe e kazeinës, sepse ka një nivel të lartë të aminoacideve, glicinës, prolinës, hidroksiprolinës dhe argininës.

  Nëse dëshironi më shumë informacion mbi proteinën, përfitimet e saj dhe udhëzime se cila është më e mira për ju? Shikoni udhëzuesin tonë të proteinave.

  Benefitet Kyçe:

  • Peptide kolagjeni me pastërti të lartë
  • 22 g Proteina për porcion
  • Kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore

  Përse Duhet ta Zgjedhim ?

  Cilat janë benefitet e proteinës së kolagjenit ?

  Përmban 22 g proteina për porcion*, të cilat ndihmojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e muskujve,1 duke e bërë suplementin tonë të kolagjenit një mbështetje të shkëlqyer stërvitore për t’ju ndihmuar të përparoni me qëllimet e fitnesit. Është e lehtë të bëhet pjesë e një diete të ekuilibruar dhe mund t’ju ndihmojë të plotësoni nevojat e rekomanduara ditore.

  Dhe, duke qenë se kjo proteinë vjen nga peptidet e hidrolizuara, është më e disponueshme dhe për këtë arsye absorbohet më lehtë në qarkullimin e gjakut – ideale për t’u dhënë muskujve tuaj proteinën që u nevojitet pas stërvitjes.1

  Kolagjeni është proteina më e bollshme në trup dhe është një pjesë kyçe e të gjitha indeve lidhëse – ky suplement është një mënyrë e ëmbël dhe e thjeshtë për t’u siguruar që po e merrni mjaftueshëm në dietën tuaj.

  *Vlerat ushqyese janë të bazuara në versionin pa shije.

  1. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.

  Përbërësit

  Çokollatë: Peptide Kolagjeni të Hidrolizuara (96%), Pluhur Kakao me Yndyrë të Reduktuar, Aromatizues, Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Luleshtrydhe: Peptide Kolagjeni të Hidrolizuara (98%), Aromatizues, Ngjyrues (E Kuqe Panxhari), Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Pa Shije: Peptide Kolagjeni të Hidrolizuara (100%).

  Vanilje: Peptide Kolagjeni të Hidrolizuara (95%), Aromatizues, Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  Çokollatë 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1494 kJ/352 kcal 448 kJ/106 kcal
  Yndyrë 0.6 g 0.2 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.4 g 0.1 g
  Karbohidratet 4.7 g 1.4 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0.1 g 0.0 g
  Proteina 81 g 24 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Pa shije
  100 g Porcioni 25 g
  Vlera e energjisë 1530 kJ/360 kcal 382 kJ/90 kcal
  Yndyrë 0.0 g 0.0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.0 g 0.0 g
  Karbohidratet 0.0 g 0.0 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0.0 g 0.0 g
  Proteina 90 g 22 g
  Fibra <0.01 g 0.0 g

   

   

  Vlera ushqyese
  Vanilje 100 g Porcioni 30 g
  Vlera e energjisë 1531 kJ/360 kcal 459 kJ/108 kcal
  Yndyrë 0.0 g 0.0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0.0 g 0.0 g
  Karbohidratet 3.8 g 1.1 g
  Nga të Cilat Sheqerna 3.8 g 1.1 g
  Proteina 86 g 26 g
  Fibra <0.01 g <0.01 g

   

  Rekomandime

  Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, kështu që për të marrë përfitimet e këtij produkti ju rekomandojmë të shtoni 1 lugë të madhe (30 g) në 150-250 ml ujë ose qumësht në një shaker Myprotein 30 minuta para dhe/ose pas stërvitjes tuaj. Përndryshe, konsumoni në çdo kohë të ditës për të rritur marrjen e përditshme të proteinave.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories