MYP Alpha Men Multivitamin Tablets (240 tabs)

3.500L

 • Përzierje e shkëlqyer e vitaminave dhe mineraleve të cilësisë më të mirë
 • Përfshin antioksidantë të fuqishëm për të hequr toksinat dhe radikalet e lira
 • E rëndësishme për një sistem imunitar të shëndetshëm
 • Sasia 240 tableta
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Alpha Men Multivitamin Tablets (240 tabs)

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Pse të zgjidhni produktin tone:Cilat janë përfitimet e multivitaminës Alpha Men?I mbushur me vitamina dhe minerale esenciale, duke përfshirë vitaminën B dhe selenin, është suplementi perfekt i vitaminës për të mbështetur stilin tuaj të jetesës aktive. Tabletat tona Multivitamine Alpha Men ofrojnë një gamë të gjerë përfitimesh brenda trupit, duke i bërë ato një mbështetje të madhe për shëndetin tuaj fizik dhe mendor – me biotinë që kontribuon në funksionin psikologjik, dhe bakër që mbron qelizat nga stresi oksidativ.Ato do t’ju ndihmojnë të ndiheni në formë maksimale, të mbështesni sistemin tuaj imunitar dhe të ruani shëndetin e zemrës, pasi seleni mbështet sistemin imunitar dhe tiamina mbështet funksionin e shëndetshëm të zemrës.

  Plus, falë vitaminave B5 dhe C, të cilat ndihmojnë në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë – do të jeni në gjendje t’i jepni gjithçka gjatë stërvitjes. Biotina, kalciumi dhe zinku gjithashtu inkurajojnë performancën normale mendore dhe njohëse, ndërsa vitamina B6 mbështet funksionimin normal të sistemit nervor. Me përmbajtje kalciumi, kjo multivitaminë do të ndihmojë edhe në funksionimin normal të muskujve – me vitaminë të shtuar B6 që mbështet metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit,8 dhe zink për të ndihmuar në sintezën normale të proteinave.Ka gjithashtu shumë përbërës natyralë ushqyes, si xhinseng korean, pluhur leshteriku, farat e rrushit dhe ekstraktin e gjetheve të hithrës. Multivitamina Alpha Men përmban gjithashtu alga deti dhe kalcium të cilat bëjnë që kockat tuaja të funksionojnë normalisht.Për më tepër, multivitamina jonë Alpha Men përmban bakër për të mbështetur metabolizmin normal që prodhon energji, mirëmbajtjen e indeve lidhëse dhe për të mbrojtur qelizat nga dëmtimi oksidativ.

  1. Acidi Pantotenik (Vitamina B5) kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes.

  2. Seleni kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe funksionit të tiroides, dhe kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

  3. Kalciumi kontribuon në metabolizmin normal që jep energji, funksionin normal të muskujve, neurotransmetimin normal dhe është i nevojshëm për ruajtjen e kockave normale.

  4. Biotina kontribuon në funksionin normal psikologjik.

  5.Tiamina kontribuon në funksionimin normal të zemrës

  6. Vitamina C kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes

  7. Zinku kontribuon në funksionin normal kognitiv dhe sintezën normale të proteinave

  8. Vitamina B6 kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes, në funksionimin normal të sistemit nervor dhe në metabolizmin normal të proteinave dhe glikogjenit.

  9. Bakri kontribuon në metabolizmin normal që jep energji, mirëmbajtjen e indeve lidhëse normale dhe kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

   

  Përbërësit

  Fosfat Dikalciumi, Agjent Ngurtësues (Celulozë Mikrokristaline), Karbonat Kalciumi (Bartës: Maltodekstrina), Vitaminë E (DL Alfa-Tokoferil Açetat), Kalcium (Askorbat Kalciumi, Stabilizues (Hidroksipropil Metil Celulozë), Pantallona të Kalciumit, Magnesit , Agjentët Ëmbëlsues (Acid Stearik, Stearat Magnezi), Ekstrakt i Xhinsengut Korean 10:1, Klorur Kaliumi, Agjent Lustrim (Hidroksipropil Metil Celulozë), Nikotinamide*, Acid Alfa Lipoik, Ekstrakt i Xhelit Mbretëror 3:1, Agrume Potaske, Kelf. Ekstrakt Biloba 50:1, Zink, Tiaminë, Selenometioninë (Agjent Kundër Ngurtësimit: Dikalcium Fosfat, L-Selenomethioninë), Vitaminë B6**, Përgatitje e Vitaminës A (Niseshte Ushqimore e Modifikuar, Niseshte Misri, Beta-Karoten, Antioksidant (DL-Alfa -Tokoferol)), Riboflavin, Ekstrakt i Gjetheve të Hithrës 4:1 (Uritca Dioica L, Uritca Urens L), Ekstrakt i Farës së Rrushit 50:1, Inositol, Bromelain, Lipazë, Papainë, Mangan, Boraks, AmIlase (Përmban Miell Gruri), Co. Përgatitja e Enzimës Q10, Vitaminës D3 (Çamçakëz arab, Trigliceridet me Zinxhir të Mesëm, Agjent Kundër Mpiksjes (Fosfat Tri Kalciumi), Kolekalçiferol, Antioksidant (DL-Alfa-Tokoferol)), Luteinë, Sulfat Bakri, Klorur Kromi, Preparat Vitaminë K (Bartës: Maltodekstrinë, Filokuinone, Acid Folik. , Vitamina B12, Molibden.

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcionit- 2 tableta
  Porcione per paketim- 120 (240 tableta)

  Vlerat ushquese
  Për shërbim ditor *RI
  Vitamina A 501 μg RE 62%
  Vitamina D 5 μg 100%
  Vitamina E 12 mg a-TE 55%
  Vitamina K 25 μg 33%
  Vitamina C 80 mg 100%
  Tiaminë 12.6 mg 1145%
  Riboflavinë 12.6 mg 900%
  Niacinë 25 mg NE 156%
  Vitamina B6 12.6 mg 900%
  Acidi Folik 400 μg 200%
  Vitamina B12 126 μg 5000%
  Biotinë 150 μg 300%
  Acidi Pantotenik 50 mg 833%
  Kalcium 354 mg 44%
  Fosfor 157,8 mg 20%
  Zink 15 mg 150%
  Bakër 0,2 mg 20%
  Mangan 1.5 mg 80%
  Selen 80 μg 145%
  Krom 100 μg 250%
  Molibden 25 μg 50%
  Për porcion ditor
  Ekstrakt i Xhensenit Korean 50 mg
  Ekstrakt Ginko Biloba 20 mg
  Acidi Alfa Lipoik 25.5 mg
  Ekstrakt i Peltës Mbretërore 25.5 mg
  Bioflavonoidet e Agrumeve 25 mg
  Pluhur Leshterik 20 mg
  Ekstrakt i Gjetheve të Hithrës 12.5 mg
  Ekstrakt i Farës së Rrushit 6.25 mg
  Inositol 12.5 mg
  Bromelain 12.5 mg
  Lipazë 12.5 mg
  Papainë 12.5 mg
  Amalisë 2.5 mg
  Co Enzima Q10 2.5 mg
  Luteinë 250 μg

   

  *  Marrja referuese e një të rrituri mesatar (8400 kJ/2000 kcal)

  Alergjenët

  Për alergjenët duke përfshirë drithërat që përmbajnë gluten, shihni përbërësit e theksuar me shkronja të zeza.

  Paralajmërime

  *Kjo sasi e acidit nikotinik mund të shkaktojë skuqje të lëkurës tek individët e ndjeshëm.**Marrja afatgjatë e kësaj sasie të vitaminës B6 mund të çojë në ndjesi shpimi gjilpërash dhe mpirje të lehtë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories