Mutant BCAA 9.7

3.000L

  • 9.7 gram përzierje BCAA plotësisht të instantizuar
  • 8 elektrolite të shtuara për të mbajtur muskujt të hidratuar
  • Përfunduar me një përshpejtues absorbimi të provuar dhe të patentuar
  • Sasia, 348 gr
Pastro
SKU: N/A Kategoria: Tag:

Informacion shtesë

Shije

Fuzzy Peach, Pineapple Passion, Roadside Lemonade,, Sweet Iced Tea, Tropical Mango, Blue Raspberry, Fruit Punch, Watermelon

Përshkrimi

  • 9.7 gram përzierje BCAA plotësisht të instantizuar
  • 8 elektrolite të shtuara për të mbajtur muskujt të hidratuar
  • Përfunduar me një përshpejtues absorbimi të provuar dhe të patentuar

Përtej BCAA-ve normale

BCAA MUTANT  jep 9,7 gram aminoacide në vetëm një lugë të koncentruar. BCAA-të tona janë në raportin e preferuar 2: 1: 1 dhe të instantatizuara për tretshmëri të lartë; bërë me shtimin e Micronized Amino Support Stack; dhe në fund magnezi i fortifikuar për të ndihmuar në sintezën e proteinave. BCAA MUTANT – përtej BCAA-ve normale!

Përbërësit

Acidues: Acid Malik 9E296), Ëmbëlsues: Açesulfame Kaliumi (E950), Sukralozë (E955), MCT nga Vaji i Fraksionuar i Kokosit, Agjent Kundër Ngjitjes: Dioksidi i Silikonit (E551), Ngjyra: Blu (E13) Lecitin e Sojës (E322), Aromë Natyrale dhe Artificiale.

Vlera ushqyese

Rekomandime

Udhëzime Përdorim:

Si një suplement dietik përzieni 1 porcion me 8–16 floz (240–480 ml) ujë të ftohtë. Përziejeni ose tundeni dhe konsumojeni gjatë stërvitjes në ditët e stërvitjes, ose gjatë gjithë ditës në ditët që nuk stërviteni.

Faktorë alergjik

Përmban Sojë (lecitin). Prodhuar në një makineri që trajton gjithashtu përbërës nga: qumështi, gruri, elbi, tërshëra, krustaçë (glukozamina), vezë, peshk, kikirik, arra (duke përfshirë lajthinë, kokosin), farat e susamit, sulfitet.

Informacione shtesë

Pyetjet më të Shpeshta:

  • Pyetje: Cilat janë përfitimet e marrjes së një suplementi si BCAA 9.7?

Pergjigje: Aminoacidet me zinxhir të degëzuar (BCAA) janë një grup prej tre aminoacidesh thelbësore: leucina, izoleucina dhe valina. Suplementet BCAA si BCAA 9.7 zakonisht merren për të ndihmuar në mbështetjen e rritjes së muskujve dhe për të rritur performancën e ushtrimeve. Ato përdoren gjithashtu për të ndihmuar në mbështetjen e qëllimeve të humbjes së peshës dhe për të reduktuar lodhjen gjatë stërvitjes.

  • Pyetje: Cila është mënyra më e mirë për të përdorur BCAA 9.7?

Përgjigje: Përzieni 1 lugë BCAA 9.7 me ujë të ftohtë në një shaker ose shishe uji. Për një pije më të ëmbël, thjesht përdorni më pak ujë. Për më pak ëmbëlsirë, përdorni më shumë ujë.

  • Pyetje: Sa shpesh duhet të përdor BCAA 9.7?

Përgjigje: Është më mirë të konsumoni MUTANT BCAA 9.7 disa herë në ditë.

Në ditët e stërvitjes, merrni një lugë vetëm ose përziejeni me MUTANT MADNESS para stërvitjes dhe më pas përzieni një lugë tjetër me ujë të ftohtë në një gotë apo shaker dhe pini gjatë stërvitjes. Përzieni një lugë të tretë  me ujë të ftohtë dhe pini në çdo kohë pas stërvitjes suaj.Në ditët që nuk stërviteni, pini 2-3 porcione në kohë të ndryshme gjatë ditës.

• Pyetje: Nga vijnë BCAA-të (aminoacide me zinxhir të degëzuar) në BCAA 9.7?

BCAA-të MUTANT janë 100% me bazë bimore që rrjedhin nga perimet me rrënjë të fermentuara.

• Pyetje: A mund ta kombinoni MUTANT BCAA 9.7?

Absolutisht! Ne rekomandojmë shumë që të kombinoni MUTANT BCAA 9.7 me një suplement para stërvitjes si MUTANT MADNESS. Ju gjithashtu mund ta kombinoni atë me një pluhur pa aromë pas stërvitjes.

• Pyetje: Çfarë përfaqëson 9.7 në MUTANT BCAA 9.7?

BCAA MUTANT jep 9,7 gram aminoacide në vetëm një lugë. BCAA-të tona janë në raportin e preferuar 2:1:1 dhe më pas instantohen për tretshmëri të lartë.

• Pyetje: Përveç përfitimeve tipike, çfarë tjetër e bën MUTANT BCAA 9.7 kaq të veçantë?

MUTANT BCAA 9.7 përmban 120 mg te  8 elektroliteve të ndryshme që ndihmojnë në mbështetjen e hidratimit. Hidratimi i duhur shpesh mund të harrohet, por është jashtëzakonisht i rëndësishëm për atletët me performancë të lartë të forcës që stërviten fuqishëm disa herë në javë

Main Menu