MT Platinum 100% Glutamine

3.500L

Glutaminë e Mikronizuar Ultra-e Pastër për Para dhe Pas Stërvitjes!

 • Glutaminë e pastër e testuar nga HPLC
 • 5g Glutaminë për dozë
 • 60 Porcione për paketim
 • Mbështet rikuperimin dhe rritjen e muskujve *

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question
  MuscleTech Platinum 100% Glutamine

  MT Platinum 100% Glutamine

  3.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 300 gr

  Përshkrimi

  Platinum 100% Glutamine furnizon 5g glutaminë për racion, i cili punon për të rimbushur me shpejtësi glutaminën e përdorur gjatë trajnimit. Glutamina është aminoacidi i lirë jo-thelbësor më i bollshëm në trupin tuaj – më shumë se 20% e aminoacideve totale qarkulluese në trupin tuaj janë glutaminë. Muskujt tuaj janë veçanërisht të pasur me glutaminë, duke e bërë atë jashtëzakonisht të rëndësishëm për metabolizmin e muskujve. Kur jeni duke u stërvitur fort, muskujt tuaj mund të humbin deri në 50% të rezervave të tyre te glutaminës, kështu që ju duhet t’i zëvendësoni ato – shpejt! Glutamina ndihmon trupin tuaj të kontrollojë katabolizmin duke vepruar si një dhurues i lirë i azotit për të ndihmuar muskujt tuaj të ndërtojnë aminoacidet e tjera që u duhen për të rikuperuar shpejt. Glutamina gjithashtu ndihmon në mbështetjen e vëllimit të rritur të qelizave, rimbushjen e glikogjenit dhe sintezën e proteinave.

  Vlera ushqyese

  Vlerat për DozëDoza për paketim: 60
  Vlerat %DV
  L-Glutaminë 5g

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim për Alergjen:

  Prodhuar në një strukturë që përpunon përbërësit e qumështit, vezës, sojës, peshkut dhe butakëve.

  Udhëzimet:

  Përzieni 1 racion (1 lugë) me 8 oz. me ujë ose pijen tuaj të preferuar sportive dhe konsumoni 1 deri 2 herë në ditë. Për rezultate optimale, merrni 2 racione (2 lugë) në ditë. Në ditët e stërvitjes, merrni 1 porcion 45 deri 60 minuta para stërvitjes dhe 1 porcion 15 deri 30 minuta pas stërvitjes.

  Paralajmërime:

  Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë ose në gji. Konsultohuni me një mjekun tuaj para se të filloni një dietë ose program stërvitor.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories