MT Nitro-Tech 998 g

5.000L

Proteinë e izoluar e hirrës ultra e pastër dhe e përmisuar me aminoacide dhe kreatinë

 • Proteinë Hirre e izoluar dhe burim kryesor peptidesh
 • Përmirëson rikuperimin, performancën dhe forcën *
 • 30g Proteinë për racion
 • Shije e këndshme dhe përzierje e lehtë!
 • 998 g
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MT Nitro-Tech 998 g

  5.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  NDËRTONI MË  SHUMË MUSKUJ SE ME PROTEINAT E TJERA

  FORMULA  MË E FUQISHME E PROTEINAVE E ZHVILLUAR NDONJËHERË *

  NITRO-TECH® është një formulë e proteinave të hirrës e krijuar në mënyrë shkencore që përmirësohet me formën më të studiuar të kreatinës për rezulatate dhe më të mira në muskuj dhe forcë. Ajo gjithashtu përmban proteina të hirrës, e cila është lloji më i popullarizuar i proteinave. Proteina e hirrës përbëhet nga aminoacidet me zinxhirë të degëzuar (BCAA) dhe aminoacidet thelbësore (EAA) dhe ka vlerën më të lartë biologjike (masa se sa trupi juaj thith dhe asimilon proteina). Proteina e hirrës në NITRO-TECH buron kryesisht nga peptidet e hirrës dhe izolimi i hirrës – dy nga burimet më të pastra të proteinave në dispozicion. Përdorimi i këtyre proteinave në baza ditore është jetik për të ndihmuar në rritjen e sintezës së proteinave muskulore për më shumë madhësi dhe forcë të muskujve. NITRO-TECH® është krijuar për të gjithë atletët që kërkojnë më shumë muskuj, më shumë forcë dhe performancë më të mirë. *

  MË I MIRI NË SHIJIM

  Në MuscleTech®, ne besojmë se nuk duhet të sakrifikoni makroelementët për shije. Kjo është arsyeja pse ekipi ynë kërkimor punon ngushtë me disa nga profesionistët kryesorë të aromatizimit të proteinave në botë, dhe çdo aromë e NITRO-TECH® i nënshtrohet raundeve të provës së shijes derisa të përsoset. *

  Rezultati është një formulë me shije të shkëlqyer që nuk përmban sheqer shtesë dhe karbohidratet që do të shihni në pluhurat e tjera të proteinave. Kjo ju jep më shumë proteina për një lugë dhe një profil më të mirë të përgjithshëm të makroelementeve. Në fakt, çdo lugë e NITRO-TECH® përmban 30g proteinë, me vetëm 4g karbohidrate, në varësi të aromës dhe jo më shumë se 2.5g yndyrë! *

  Ne kemi bashkëpunuar me një laborator kryesor aromatik për të krijuar përvojën më të mirë të shijes. Teknologjia ne pronësi të tyre e ngrirjes në të thatë ekspozon molekulat e proteinave në temperatura më të ulëta në krahasim me shpërthimin e nxehtësisë të konkurrenteve  tanë. Ky proçes delikat rezulton në përzierjen, erën dhe shije më të mirë.

  100% PROTEINË E VERTETE E HIRRES

  Çdo shishe NITRO-TECH®, ju garanton se po merrni sasinë e saktë të proteinave reale të shfaqura në etiketë – secila lugë përmban sasinë e plotë të proteinave të deklaruara në etiketë dhe është 100% proteina e vërtetë! *

  Studiuesit e MuscleTech® investuan orë të tëra duke punuar për të krijuar një formulë proteine ​​që ndërton më shumë muskuj dhe jep më shumë forcë sesa proteina e zakonshme e hirrës. Me formulën e fuqishme të NITRO-TECH®, ata patën sukses dhe tani bodybuilderes dhe atletë të tjerë kanë një shtesë të përparuar të proteinave të hirrës që në të vërtetë jep rezultate superiore në ndërtimit të muskujve! *

  RIKUPERIM DHE NDËRTIM SUPERIOR I MUSKUJVE  *

  Studiuesit e MuscleTech® shqyrtuan prova të shumta klinike mbi peptidet e hirrës dhe studimet treguan se peptidet e hirrës mund të nxisin rikuperimin e shpejtë nga stërvitja dhe madje të mbështesin një përgjigje insulinoxhene për përmirësimin e shpërndarjes së lëndëve ushqyese. *

  NITRO-TECH® përmban një dozë 3 g të kreatinës monohidrate të provuar nga kërkimet se kombinuar me proteinë hirre, ndihmon për të ndërtuar më shumë forcë sesa proteina e hirrës së rregullt. Në një studim të rëndësishëm, subjektet që përdorën kombinimin kryesor të përbërësve në NITRO-TECH rritën peshën e ngritjes se tyre në stol  me nga 1 set me 34 lbs., krahasuar me vetëm 14 lbs. për subjektet që përdorën proteinë të rregullta të hirrës. *

  Proteina e rregullt e hirrës është e mirë, por përbërësit thelbësorë të NITRO-TECH treguan nga kërkimet se janë më superior se proteina e hirrës së rregullt. Në të njëjtin studim 6-javor, subjektet që përdorën përbërësit thelbësorë në NITRO-TECH® fituan më shumë muskulaturë të definuar sesa subjektet që përdornë proteinë të hirrës së rregullt (8.8 vs. 5.1 bs.) Dhe shtuan 2 herë forcën në ushtrimet me pesha në  stol sesa subjektet që përdorën proteinën e hirrës (34 vs 14 lbs.). *

  CILËSIA  QË  MUND TI  BESONI

  MuscleTech® ka sjellë gjithmonë produktet më efektive për rezultatet më të mira për konsumatorin. Ne kemi ndërtuar një reputacion të fortë në industri për të qenë liderët në cilësi. Të gjitha produktet tona shtesë dietike dhe ushqyese janë prodhuar në përputhje me Praktikat aktuale të Prodhimit të Mirë(GMP): Së pari, ekspertët tanë të formulimit hartojnë me kujdes formulat e produkteve bazuar në kërkimet më të përparuara, duke përdorur vetëm përbërësit më të mirë, në bashkëpunim me shtëpitë e aromave që udhëheqin industrinë. Gjithashtu produktet tona prodhohen vetëm në vendet e prodhimit të klasit botëror, në përputhje me standardet më të larta të industrisë. Më në fund, çdo pjesë inspektohet dhe testohet për të siguruar që klientët tanë të marrin një produkt provë të qëndrueshëm dhe të shkëlqyeshëm, duke shpërndarë përbërësit aktivë për t’i ndihmuar ata të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit. Qëllimi ynë është të zhvillojmë produkte që janë efikase dhe të shijshme. Kjo është arsyeja pse ne jemi partnerë me shtëpitë e aromave që udhëheqin industrinë për të zhvilluar shijet më të mira . Formulat tona kalojnë përmes testimit të panelit të konsumatorit për tu siguruar që aromën ta marrim si duhet. Ne gjithashtu testojmë produktin tonë tek atletët për shije dhe performancë për t’i vendosur formulat  tona në një test të jetës reale dhe për t’u siguruar që ato të funksionojnë.

  Përbërësit

  Proteinë Hirre e Izoluar (Proteinë ​​Hirre e Izoluar dhe Proteinë ​​Hirre e Hidrolizuar), Matricë Proteine dhe Amino Acidesh (Proteinë Hirre e Koncentruar [e Ultrafiltruar], L-Valinë,L-Leucinë,L-Izoleucinë, L-Glutaminë), Shije Natyrale dhe Artificiale, Lecitinë Soje, Kripë, Përzierje Çëmçakëzi (Çëmçakëz Celuloze, Çëmçakëz Ksantan, Karragjen), Sukralozë, Açesulfame-Potas.

  Vlera ushqyese

  Doza: 1 Lugë Mase (33g)
  Doza për Paketim : 30

  Vlerat ushqyese per porcion
  Amt %DV
  Kalori
  140
  Kalori nga yndyrnat
  15
  Yndyrna totale
  1.5g
  2%*
  Yndryrna te ngopura
  1g
  5%*
  Yndyrna te pangopura
  0g
  Kolesterol
  25mg
  8%
  Total Karbohidrate
  2g
  1%
  DFibra dietike
  1g
  4%
  Sheqerna
  1g
  Proteina
  30g
  60%
  Kalcium
  100mg
  10%
  Natrium
  150mg
  6%
  Matrica Nitro-Amino
  Kreatinë Monohidrate
  3g
  L-Alaninë (si L-Alaninë, Proteinë Hirre e Koncentruar dhe e Izoluar)
  2g
  L-Glicinë (si Glicinë, Proteinë Hirre e Koncentruar dhe e Izoluar)
  1g
  Taurinë
  1g
  Kompleksi i Enzimave Digjestive
  Papain
  50mg
  Amilase
  50mg

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim për Alergjen:

  Përmban përbërës qumështi dhe soje. Përpunohet në një strukturë që gjithashtu përpunon përbërësit e grurit, vezës, frutave të thata, kikirikut, peshkut dhe butakut.

  Udhëzime:

  Përzieni 1 racion (1 lugë) me 4 deri në 6 oz. ujë ose përzieni 2 racione (2 lugë) me 8 deri në 12 oz. ujë të ftohtë ose qumësht të skremuar në një gotë gotë ose shaker. Përdoreni midis vakteve kryesore dhe pas ushtrimeve. Pini 8 deri në 10 gota ujë çdo ditë. Për rezultate maksimale, konsumoni 4 lugë të Nitro-Tech® Performance Series çdo ditë për një minimum prej gjashtë javësh.

  Paralajmërime:

  Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë ose në gji. Konsultohuni me një mjek para se të filloni ndonjë dietë ose program ushtrimesh. Ndërpreni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek nëse keni simptoma të pazakonta. Përdoreni këtë produkt vetëm si shtesë ushqimore. Mos e përdorni për zvogëlimin e peshës

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories