MT Nitro-Tech 100 % Whey Gold 908 Gram

5.000L

• 100% e Proteinave të Hirrës të Mikrofiltruar në të Ftohtë
• 24g Proteina Hirre për Porcion
• 5,5g BCAA për Porcion
• Formulë e Studiuar Plotësisht
• Fituese e Çmimeve mbi Aromën

Formula Superiore e Peptidit dhe Izolatit të Proteinës së Hirrës*

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MT Nitro-Tech 100 % Whey Gold 908 Gram

  5.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 1 kg

  Përshkrimi

  Proteina e hirrës është lloji më i zakonshëm dhe i përdorur gjerësisht i proteinave. Hirra është e lartë në Amino Acidet e Zinxhirit të Degëzuar (BCAA) dhe Aminoacidet Thelbësore (EAA) dhe ka vlerën më të lartë biologjike (masa se sa mirë trupi juaj përpunon proteinat). *
  Përdorimi i proteinave të hirrës dhe furnizimi i trupit tuaj me aminoacidet që i nevojiten çdo ditë është jetike për të ndihmuar në rritjen e sintezës së proteinave muskulore për më shumë madhësi dhe forcë të muskujve. *

  Ju furnizon me proteinë hirre ultra të pastër
  Së bashku me izolimin e mikro-filtruar të proteinave të hirrës plus koncentratin e hirrës, NITRO-TECH® 100% WHEY GOLD jep perthithje, tretshmëri dhe përzierje superiore. Çdo lugë ju jep deri në 24g proteina ultra-premium që furnizon 5.5g BCAA dhe 4g glutaminë dhe para-rendës. *
  Nuk përmban lëndë mbushëse, proteinë 100% e pastër

  Secila shishe NITRO-TECH® 100% WHEY GOLD është e studiuar plotësisht. Çdo lugë përmban sasinë e plotë të proteinave të deklaruara në etiketë dhe është 100% e vërtetë! *
  Shija më e mirë
  Të shijoni një formulë të pastër nuk do të thotë që duhet të merreni me karbohidratet dhe yndyrat e tepërta. Në MuscleTech®, ne besojmë se nuk duhet të sakrifikoni makroelementët për shije. Kjo është arsyeja pse ekipi ynë kërkimor punon ngushtë me disa nga profesionistët më të mirë të aromatizimit të proteinave në botë! Në fakt, ne kemi kryer teste shije për të na ndihmuar të formulojmë një profil më të mirë në klasën e NITRO-TECH® 100% WHEY GOLD, të cilin e dimë që do ta pëlqesh. *
  Rezultati është një formulë me shije të shkëlqyer që nuk përmban sheqer shtesë dhe karbohidratet që do të shihni në pluhurat e tjera të proteinave. Kjo ju jep më shumë proteina për një lugë dhe një profil më të mirë të përgjithshëm makroelementësh. *
  Merrni më shumë force se çdo proteinë tjetër hirre

  Studiuesit e MuscleTech® shqyrtuan prova të shumta klinike mbi peptidet e hirrës dhe shkenca tregon se peptidet e hirrës mund të nxisin shërim të shpejtë nga ushtrimet dhe madje të mbështesin një përgjigje insulinogene për përmirësimin e shpërndarjes së lëndëve ushqyese. * Kjo do të thotë që ju po merrni një proteinë ultra të pastër, që tretet shpejt dhe ju lejon të rikuperoheni më shpejt, të ndërtoni më shumë masë muskulore të definuar dhe të merrni rezultate më të mira nga seancat tuaja të trajnimit! Për më tepër, peptidet e hirrës kanë një nga vlerat më të larta biologjike (BV) të çdo burimi proteine, (një vlerë e dhënë burimeve të proteinave për të matur se sa mirë ato absorbohen dhe përdoren nga trupi). * Në një studim gjashtë javor, të dyfishtë të verbër që përfshin 36 subjekte testimi që kanë të paktën tre vjet përvojë të trajnimit me peshë të ndarë në tre grupe, subjektet që kanë kombinuar përbërësit thelbësorë në Nitro-Tech® me një program të trajnimit të peshës fituan 70 % muskuj më shumë sesa subjektet që përdorin proteina të zakonshme të hirrës (8.8 vs 5.1 bs.) dhe shtuan ngritjen e peshave e tyre në stol më shumë sesa subjektet që përdorin proteina të hirrës së rregullt (34 vs 14 bs.).
  Cilësi të cilës mund ti besoni
  MuscleTech® ka sjellë gjithmonë produktet më efektive për rezultatet më të mira për konsumatorin. Ne kemi ndërtuar një reputacion të fortë në industri për të qenë lider në cilësi. Të gjithë produktet tona shtesë dietike dhe ushqyese janë prodhuar në përputhje me Praktikat aktuale të Prodhimit të Mirë: Së pari, ekspertët tanë të formulimit hartojnë me kujdes formulat e produkteve bazuar në kërkimet më të përparuara, duke përdorur vetëm përbërësit më të mirë, në bashkëpunim me shtëpitë e aromave që udhëheqin industrinë. Tjetra, produktet tona prodhohen vetëm në vendet e prodhimit të klasit botëror, në përputhje me standardet më të larta të industrisë. Më në fund, çdo pjesë inspektohet dhe testohet për të siguruar që klientët tanë të marrin një produkt të qëndrueshëm dhe të shkëlqyer, duke shpërndarë përbërësit aktivë për t’i ndihmuar ata të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit. Qëllimi ynë është të zhvillojmë produkte që janë efikas dhe të këndshëm. Kjo është arsyeja pse ne jemi partnerë me shtëpitë e aromave që udhëheqin industrinë për të zhvilluar shijet më të mira. Formulat tona kalojnë përmes testimit të panelit të konsumatorit për tu siguruar që aromën ta marrim si duhet. Ne gjithashtu testojmë produktin tonë tek atletët për shije dhe performancë për t’i vendosur formula tona në një test të jetës reale dhe për t’u siguruar që ato të funksionojnë

  Përbërësit

  Përzierje Proteinash Premium (Peptide Hirre, Proteinë Hirre e Izoluar, Proteinë Hirre e Izoluar 97%), Proteinë Hirre e Koncentruar, Kakao (e përpunuar me Alkali), Lecitinë Soje, Kripë, Shije Natyrale dhe Artificiale, Përzierje Çëmçakëzi (Çëmçakëz Celuloze, Çamçakëz Ksantan, Karagjen, Dekstrozë), Dioksid Silici, Açesulfame Potasi,Sukralozë.

  Vlera ushqyese

  Porcioni: 1 lugë mase (33g)

  Vlerat Ushqyese për Porcion
  Vlerat %DV
  Kalori
  120
  Kalorie nga Yndyrat
  20
  Yndyra Totale
  2g
  3%
  Yndyra të Ngopura
  31g
  5%
  Kolesterol
  65mg
  22%
  Karbohidrate Totale
  2g
  1%
  Sheqer
  2g
  Proteina
  24g
  48%
  Kalçium
  174mg
  17%
  Hekur
  0.4mg
  2%
  Natrium
  120mg
  5%

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim mbi Faktorët Alergjik

  Përmban përbërës të qumështit dhe sojës. Përpunohet në një strukturë që gjithashtu përpunon përbërësit e grurit, kikirikut, frutave të thata, vezës dhe butakëve.

  Udhëzime

  Përzieni 1 lugë me 150 ml. ujë të ftohtë ose qumësht të skremuar në një gotë gotë ose shaker. Përdoreni midis vakteve kryesore, para dhe pas stërvitjes. Lexojeni të gjithë etiketën përpara përdorimit dhe ndiqni udhëzimet e dhëna.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories