MuscleTech Nitro-Tech 100 % Whey Gold

8.500L

SKA GJËNDJE

• 100% e Proteinave të Hirrës të Mikrofiltruar në të Ftohtë
• 24g Proteina Hirre për Porcion
• 5,5g BCAA për Porcion
• Formulë e Studiuar Plotësisht
• Fituese e Çmimeve mbi Aromën

Formula Superiore e Peptidit dhe Izolatit të Proteinës së Hirrës*

Pastro

Sasia: 2.5 kg

Informacion shtesë

Shije

Cookies & Cream, Double Rich Chocolate, French Vanilla Cream, Strawberry

Përshkrimi

Proteina e hirrës është lloji më i zakonshëm dhe i përdorur gjerësisht i proteinave. Hirra është e lartë në Amino Acidet e Zinxhirit të Degëzuar (BCAA) dhe Aminoacidet Thelbësore (EAA) dhe ka vlerën më të lartë biologjike (masa se sa mirë trupi juaj përpunon proteinat). *
Përdorimi i proteinave të hirrës dhe furnizimi i trupit tuaj me aminoacidet që i nevojiten çdo ditë është jetike për të ndihmuar në rritjen e sintezës së proteinave muskulore për më shumë madhësi dhe forcë të muskujve. *

Ju furnizon me proteinë hirre ultra të pastër
Së bashku me izolimin e mikro-filtruar të proteinave të hirrës plus koncentratin e hirrës, NITRO-TECH® 100% WHEY GOLD jep perthithje, tretshmëri dhe përzierje superiore. Çdo lugë ju jep deri në 24g proteina ultra-premium që furnizon 5.5g BCAA dhe 4g glutaminë dhe para-rendës. *
Nuk përmban lëndë mbushëse, proteinë 100% e pastër

Secila shishe NITRO-TECH® 100% WHEY GOLD është e studiuar plotësisht. Çdo lugë përmban sasinë e plotë të proteinave të deklaruara në etiketë dhe është 100% e vërtetë! *
Shija më e mirë
Të shijoni një formulë të pastër nuk do të thotë që duhet të merreni me karbohidratet dhe yndyrat e tepërta. Në MuscleTech®, ne besojmë se nuk duhet të sakrifikoni makroelementët për shije. Kjo është arsyeja pse ekipi ynë kërkimor punon ngushtë me disa nga profesionistët më të mirë të aromatizimit të proteinave në botë! Në fakt, ne kemi kryer teste shije për të na ndihmuar të formulojmë një profil më të mirë në klasën e NITRO-TECH® 100% WHEY GOLD, të cilin e dimë që do ta pëlqesh. *
Rezultati është një formulë me shije të shkëlqyer që nuk përmban sheqer shtesë dhe karbohidratet që do të shihni në pluhurat e tjera të proteinave. Kjo ju jep më shumë proteina për një lugë dhe një profil më të mirë të përgjithshëm makroelementësh. *
Merrni më shumë force se çdo proteinë tjetër hirre

Studiuesit e MuscleTech® shqyrtuan prova të shumta klinike mbi peptidet e hirrës dhe shkenca tregon se peptidet e hirrës mund të nxisin shërim të shpejtë nga ushtrimet dhe madje të mbështesin një përgjigje insulinogene për përmirësimin e shpërndarjes së lëndëve ushqyese. * Kjo do të thotë që ju po merrni një proteinë ultra të pastër, që tretet shpejt dhe ju lejon të rikuperoheni më shpejt, të ndërtoni më shumë masë muskulore të definuar dhe të merrni rezultate më të mira nga seancat tuaja të trajnimit! Për më tepër, peptidet e hirrës kanë një nga vlerat më të larta biologjike (BV) të çdo burimi proteine, (një vlerë e dhënë burimeve të proteinave për të matur se sa mirë ato absorbohen dhe përdoren nga trupi). * Në një studim gjashtë javor, të dyfishtë të verbër që përfshin 36 subjekte testimi që kanë të paktën tre vjet përvojë të trajnimit me peshë të ndarë në tre grupe, subjektet që kanë kombinuar përbërësit thelbësorë në Nitro-Tech® me një program të trajnimit të peshës fituan 70 % muskuj më shumë sesa subjektet që përdorin proteina të zakonshme të hirrës (8.8 vs 5.1 bs.) dhe shtuan ngritjen e peshave e tyre në stol më shumë sesa subjektet që përdorin proteina të hirrës së rregullt (34 vs 14 bs.).
Cilësi të cilës mund ti besoni
MuscleTech® ka sjellë gjithmonë produktet më efektive për rezultatet më të mira për konsumatorin. Ne kemi ndërtuar një reputacion të fortë në industri për të qenë lider në cilësi. Të gjithë produktet tona shtesë dietike dhe ushqyese janë prodhuar në përputhje me Praktikat aktuale të Prodhimit të Mirë: Së pari, ekspertët tanë të formulimit hartojnë me kujdes formulat e produkteve bazuar në kërkimet më të përparuara, duke përdorur vetëm përbërësit më të mirë, në bashkëpunim me shtëpitë e aromave që udhëheqin industrinë. Tjetra, produktet tona prodhohen vetëm në vendet e prodhimit të klasit botëror, në përputhje me standardet më të larta të industrisë. Më në fund, çdo pjesë inspektohet dhe testohet për të siguruar që klientët tanë të marrin një produkt të qëndrueshëm dhe të shkëlqyer, duke shpërndarë përbërësit aktivë për t’i ndihmuar ata të arrijnë qëllimet e tyre të fitnesit. Qëllimi ynë është të zhvillojmë produkte që janë efikas dhe të këndshëm. Kjo është arsyeja pse ne jemi partnerë me shtëpitë e aromave që udhëheqin industrinë për të zhvilluar shijet më të mira. Formulat tona kalojnë përmes testimit të panelit të konsumatorit për tu siguruar që aromën ta marrim si duhet. Ne gjithashtu testojmë produktin tonë tek atletët për shije dhe performancë për t’i vendosur formula tona në një test të jetës reale dhe për t’u siguruar që ato të funksionojnë.

Përbërësit

Përzierje Proteinash Premium (Peptide Hirre, Proteinë Hirre e Izoluar, Proteinë Hirre e Izoluar 97%), Proteinë Hirre e Koncentruar, Kakao (e përpunuar me Alkali), Lecitinë Soje, Kripë, Shije Natyrale dhe Artificiale, Përzierje Çëmçakëzi (Çëmçakëz Celuloze, Çamçakëz Ksantan, Karagjen, Dekstrozë), Dioksid Silici, Açesulfame Potasi,Sukralozë.

Vlera ushqyese

Porcioni: 1 lugë mase (33g)

Vlerat Ushqyese për Porcion
Vlerat %DV
Kalori
120
Kalorie nga Yndyrat
20
Yndyra Totale
2g
3%
Yndyra të Ngopura
31g
5%
Kolesterol
65mg
22%
Karbohidrate Totale
2g
1%
Sheqer
2g
Proteina
24g
48%
Kalçium
174mg
17%
Hekur
0.4mg
2%
Natrium
120mg
5%

 

*% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

† Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

Rekomandime përdorimi

Paralajmërim mbi Faktorët Alergjik

Përmban përbërës të qumështit dhe sojës. Përpunohet në një strukturë që gjithashtu përpunon përbërësit e grurit, kikirikut, frutave të thata, vezës dhe butakëve.

Udhëzime

Përzieni 1 lugë me 150 ml. ujë të ftohtë ose qumësht të skremuar në një gotë gotë ose shaker. Përdoreni midis vakteve kryesore, para dhe pas stërvitjes. Lexojeni të gjithë etiketën përpara përdorimit dhe ndiqni udhëzimet e dhëna.

Paralajmërime

MBAJENI LARG FËMIJËVE.

Main Menu