MuscleTech Mass-Tech

7.000L

 • Proteina në sasi të lartë për rritje të peshës dhe formim të muskujve!*
 • 63g Proteina për porcion
 • Formuluar për t’ju ndihmuar të shtoni në masë *
 • 840 kalori për porcion

Më shumë proteina, kalori me cilësi më të mirë, rezultate më të mëdha

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  MuscleTech Mass-Tech

  7.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 3.18kg

  Përshkrimi

  MASS-TECH® është një rrites i avancuar i muskujve, i krijuar për çdo individ që e ka të vështirë për të shtuar masë, është në fazën e masës ose dëshiron të thyejë limitet e tij të forcës. E mbushur me energji me 80 gram proteina dhe 1170 kalori kur përzihet me 2 gota qumësht të skremuar, kjo formulë superiore është e mbushur me efekte  anabolikë të sugjeruara për të mbështetur forcën dhe shtimin e shpejtë të masës muskulare! *Le ta pranojmë, madhësia e muskujve është e para! Asgjë nuk u thotë njerëzve se ju jeni një bodybuldier  më shumë sesa një kornizë masive e plotë me shpatulla të gjera, krahë të mëdhenj, një gjoks dhe shpinë të fuqishme dhe  këmbë  si të trungut të pemës. Bodybuilderet dhe trajnerët janë gjithmonë në kërkim të një shtojce për t’i ndihmuar ata të fitojnë peshë shpejt. Pavarësisht nëse jeni mbërthyer në një faze zhgënjyese të rritjes ose thjesht e keni të vështirë të formoni  masë, tani keni një ndihmë për të thyer bllokadën tuaj. Quhet Mass-Tech®. Mass-Tech është një ndërtues superior i masave muskulare që promovon rritjen dramatike të muskujve dhe ka ndryshuar mënyrën e ndërtimit të trupit të atletëve! Korrni shpërblimet e gjithë punës tuaj të vështirë në palestër duke përdorur Mass-Tech për t’ju ndihmuar të bëni llojin e  muskujve që nuk i keni hasur kurrë më parë! *Mass-Tech është një shtesë ushqimore e shijshme me proteina të larta që konsiston në një përzierje të saktë të proteinave të ndërtimit të muskujve, karbohidrateve që sigurojnë energji dhe yndyrnave të shëndetshme që do t’ju ndihmojnë të fitoni MUSKUJ! Profili ideal i makronutrientëve në Mass-Tech është ideal për ndërtuesit e trupit dhe atletë të tjerë që kërkojnë të ndërtojnë muskuj dhe të rrisin forcën pa shtuar yndyrë shtesë në trupin e tyre.Qëllimi i vetëm i Mass-Tech është t’ju ndihmojë të fitoni sasi të pabesueshme të MUSKUJVE! Kjo është formula definitive për shtimin e peshës! Shtoni atë në dietën tuaj dhe programin e trajnimit, dhe patjetër që do të jeni në rrugën e duhur! * Formula Superiore: Faktet Nuk Gënjejnë

  Kalori me cilësinë më të mirë të dizejnuara për të shtuar në peshë

  MASS-TECH® është shtuesi më i gjithanshëm i peshës, i cili mund të merret një herë në ditë ose të ndahet në dy gjysmë racione të ndara. Formula e re,e fuqishme tani jep një masiv prej 1170 kalorish që rrjedhin nga proteina me cilësi të lartë dhe karbohidrate që treten shpejt, si dhe yndyrna të specializuara.

  Më shumë proteina për porcion sesa shtuesit e tjerë të peshës

  Formula e re dhe e përmirësuar përmban një sistem proteinash shumëfazore (80 gramë, kur përzihet me 2 gota qumësht të skremuar), që furnizon proteina të shpejta, mesatare dhe me tretje të ngadaltë. Sistemi shumëfazor i proteinave siguron aminoacide kritike në trup me shpejtësi të ndryshme për shpërndarjen e zgjatur të aminoacideve në gjak.

  Më shumë BCAA dhe L-Leucinë për porcion sesa shtuesit e tjerë të peshës

  Doza e proteinave e formulës kur përzihet me 2 gota qumësht të skremuar siguron një masë masive 7 gram L-leucine dhe 13 gram BCAA, të cilat ndihmojnë në nxitjen e muskujve tuaj skeletorë, ruajnë rezervat e glukogjenit muskulor dhe ndihmojnë në zvogëlimin e sasisë së prishjes së proteinave. *

  Amino Acide të shtuara për efektet e përmirësuara

  Përtej përbërësve kryesorë që furnizon, MASS-TECH® gjithashtu ofron përbërës shtesë, siç është doza 3 gramëshe e L-alaninës. L-alanina është aminoacidi i dytë më i përdorur pas L-leucinës në sintezën e proteinave. Eshte  vërejtur madje se luan një rol në prodhimin e glukozës për energjinë e përdorshme. Formula gjithashtu jep një dozë 3-gramëshe të glicinës, një aminoacid që mund të ndihmojë në formimin e shumë përbërjeve të tjera biologjike në trup, të tilla si proteinat dhe kreatina. Taurina gjithashtu u përfshi pasi është aminoacidi i dytë më i bollshëm që gjendet në muskuj dhe ndihmon vëllimin e qelizave. *

  Ndërtoni forcën më shpejt

  Ndryshe nga shtuesit  e tjerë kryesorë që përmbajnë pak ose aspak kreatinë, MASS-TECH® jep një dozë të vërtetuar klinikisht prej 10 gramësh për të rritur shpejt forcën. *

  Ndihmon në Plotësimin e Depove të Glukogjenit

  Furnizon 168 gram karbohidrate përmes një kompleksi karbohidratesh shumëfazore për të mbyllur shpejt kreatinën në muskuj dhe për të nxitur rimbushjen e glukogjenit muskulor, duke ndihmuar në vendosjen e trupit në një gjendje anabolike. *

  Formuluar me Yndyrna të Pasura me Omega

  Formula e spektrit të plotë përmban më pak yndyrë të ngopur sesa shtuesit e tjerë të peshës dhe është formuluar me 5 gram yndyrna të pasura me omega, të cilat sigurojnë kalori të dendura në energji. *

  Pyetjet e bëra më shpesh për Mass-Tech

  Çfarë është Mass-Tech?

  MASS-TECH® është një formulë e fuqishme për shtimin e peshës e zhvilluar me përbërës kryesorë të ndërtimit të masave që tregohen në hulumtim për të ndihmuar në rritjen e madhësisë, forcës dhe masës së përgjithshme. *

  Çfarë ka në Mass-Tech?

  Kur përzihet me dy gota qumësht të skremuar, MASS-TECH® jep mbi 1170 kalori dhe 80 gram proteina që furnizon 13 gram BCAA. Formula gjithashtu përmban formën më të hulumtuar shkencërisht të kreatinës. Për më tepër, MASS-TECH® përmban zero yndyrë trans dhe zero aspartame.

  Si funksionon Mass-Tech?

  Formula është krijuar gjithashtu për të nxitur hiper amino acidemi, një rritje të shpejtë dhe dramatike të niveleve të amino acideve. Kjo çon në rritjen e sintezës së proteinave, e cila është një mekanizëm kryesor që nxit rritjen shpërthyese të muskujve. Për më tepër, MASS-TECH® është gjithashtu i pasuruar me një kompleks karbohidratesh shumëfazor për të mbyllur me shpejtësi kreatinën në muskuj dhe për të nxitur rimbushjen e glukogjenit muskulor, duke ndihmuar në vendosjen e trupit në një gjendje anabolike. *

  Si ta merrni Mass-Tech?

  Përzieni 1 racion (5 lugë) me 500 ml. me ujë ose qumësht të skremuar dhe konsumojeni ose në mëngjes, midis vakteve ose pas stërvitjes. Nëse preferohet, mund të konsumoni 1/2 e racionit dy herë në ditë.

  Përbërësit

  KOMPLEKSI I KARBOHIDRATEVE MULTI-FAZË (Polimer Glukoze, Isomaltulozë, Niseshte Tërshëre, Amarant, Kuinoa, Hikërror, Meli, Cia), SISTEMI I PROTEINAVE MULTI-FAZORË (Proteinë Hirre e Koncetruar, Kazeinë e Kalçiumit, Albumina e Vezës, Proteinë Hirre e Izoluar, Protein Hirre e Hidrolizuar), PËZIERJA E PASURUAR OMEGA ([Vaj Luledielli, Shurup Misri, Kazeinat Natriumi, Mono dhe Digliceride, Fosfat Kaliumi, Fosfat Trikalçiumi, Lecitinë Soje, Tokoferol (si Ruajtës)], Trigliceride me Zinxhir të Mesëm), Pluhur kakao, Aromat Artificiale, Çëmçakëz Celuloze, Lecitinë Soje, Açesulfame-Kaliumi, Kripë, Sukralozë, L-Glutaminë, L-Izoleucinë, L-Valinë.

  Vlera ushqyese

  Porcioni : 5 lugë të masës (255g)
  Porcione për paketim: 13

  Vlerat Ushqyese për Porcion
  Vlerat %DV
  Kalori
  1000
  Kalorie nga Yndyrat
  80
  Yndyra Totale
  9g
  14%
  Yndyra të Ngopura
  3g
  15%
  Yndyra të Pa-ngopura
  0g
  Yndyra të Monosaturuara
  5g
  Kolesterol
  85mg
  28%
  Karbohidrate Totale
  168g
  56%
  Fibra Dietike
  2.5g
  10%
  Sheqer
  8g
  Proteina
  63g
  126%
  Kalçium
  320mg
  32%
  Hekur
  0.7mg
  4%
  Natrium
  380mg
  16%
  Mass-Tech® Ko-Faktorë
  Kreatine Monohidrate
  10g
  L-Leucinë (si L-Leucinë, Proteinë Hirre e Koncentruar dhe e Izoluar)
  5g
  L-Alaninë (si L-Alaninë, Proteinë Hirre e Koncentruar dhe e Izoluar)
  3g
  L-Glicinë (si Glicinë, Proteinë Hirre e Koncentruar dhe e Izoluar)
  3g
  Taurinë
  2g
  Kompleksi i Enzimave Digjestive
  Papain
  50mg
  Amilase
  50mg

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim mbi Faktorët Alergjik

  Përmban përbërës të Qumështit, Grurit dhe Sojës. Përpunuar në një objekt që përpunon gjithashtu përbërësit e frutave të thata

  Udhëzime:

  Përzieni 1 racion (5 lugë) me 500ml. ujë ose qumësht të skremuar dhe konsumojeni në mëngjes, midis vakteve ose pas stërvitjes. Nëse preferoni, mund ta konsumoni 1/2 e racionit dy herë në ditë. Lexoni të gjithë etiketën përpara përdorimit dhe ndiqni udhëzimet e dhëna.

  Paralajmërime:

  Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë ose në gji. Konsultohuni me mjekun tuaj para se të filloni ndonjë dietë ose program stërvitor.

  BARKODI: N/A Kategoria: Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë