MT Amino Build Next Gen

3.500L

Formula BCAA për Rritjen e Performancës me Dozim Klinik! *

Amino Build Next Gen:

Aminoacidet me zinxhirë të degëzuar (BCAA) janë përdorur nga bodybuilders dhe atletë të tjerë për vite me rradhë për shkak të aftësisë së tyre për të mbështetur rezistencën dhe rikuperimin gjatë stërvitjes! BCAA-të përbëhen nga 3 aminoacide të fuqishme – leucina, izoleucina dhe valina – dhe janë perfekte për çdo atlet të stërvitur, sepse ato shërbejnë si blloqe kryesore ndërtimi për muskujt dhe ndihmojnë në luftimin e humbjes së muskujve dhe prishjen e proteinave, veçanërisht gjatë trajnimit intensiv. *

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question
  MuscleTech Amino Build Next Gen

  MT Amino Build Next Gen

  3.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 284 g

  Përshkrimi

  Ndërsa shumë pluhura BCAA japin këto baza, shumica e pluhurave BCAA ose amino nuk bazohen në kërkime shkencore, as nuk janë krijuar për të rritur performancën. Studiuesit e MuscleTech® e kishin të qartë këtë kur krijuan formulën origjinale AMINO BUILD® dhe kjo është arsyeja pse ata krijuan më shumë se vetëm një tjetër formulë amino. Gjithashtu , AMINO BUILD u zhvillua me atletët elitë  dhe u formulua me përbërës të hulumtuar klinikisht që nxisin performancën kulmore – përfshirë një dozë masive të BCAA-ve, doza të hulumtuara klinikisht të leucinës dhe betainës që formulat e tjera amino nuk i kishin. *

  Përbërësit

  Acidi Malik, Aroma Natyrale dhe Artificiale, Acidi Citrik, Dioksidi Silikoni, Sukralozë, Silikat Kalciumi, Açesulfame, Potas, Ngjyrues në Varësi të Shijes.

  Vlera ushqyese

  Vlerat për Dozë
  Vlerat %DV
  Kalori 25
  Karbohidrate Totale
  1g
  <1%
  Sheqer
  0g
  Natrium
  70mg
  3%
  Kalium (si Dipotas Fosfati)
  18mg
  1%
  2:1:1 Matricë BCAA
  L-Leucinë (e Mikronizuar)
  2g
  L-Izoleucinë (e Mikronizuar)
  1g
  L-Valinë (e Mikronizuar) 1g
  Kompleksi për Rritjen e Volumit dhe Rikuperimit Qelizor
  Taurinë
  500mg
  L-Glutaminë
  500mg
  L-Alaninë
  500mg
  Përbërja për Rritjen e Forcës
  Betainë Anhidrike
  1.25g
  Përzierie Elektrolitesh
  Klorid Sodiumi
  80mg
  Uje i Arrës se Kokosit (si  Cocos Nucifera) (Fruti)
  50mg
  Lëng i Shalqirit (si Citrullus Lanatus) (Fruti)
  50mg
  Dipotas Fosfati
  40mg

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim për Alergjen:

  Përmban përbërës të kokosit. Prodhohet në një strukturë që gjithashtu përpunon përbërësit e vezës, peshkut, qumështit, kikirikut, butakëve, sojës, fruta të thata dhe grur.

  Udhëzimet:

  Përzieni 1 lugë me 8 oz. uji dhe konsumojeni para dhe gjatë stërvitjes. Për efekte maksimale, përzieni 2 lugë me 16 oz. uji dhe konsumojeni gjatë stërvitjes tuaj. Lexoni të gjithë etiketën përpara përdorimit dhe ndiqni udhëzimet e dhëna. Nëse dëshironi të shtoni marrjen e përgjithshme ditore të BCAA-ve pa kalori shtesë nga pirja vazhdueshme e  proteinave,  mund të shtoni 1 deri në 2 lugë në një shishe me ujë dhe ta pini gjatë ditës.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories