Muscle Pro

6.000L

 • pa sheqer të shtuar
 • pa laktozë*
 • pa gluten**
 • i fortifikuar me kreatinë
 • pa vaj palme
 • sasia 2.5 kg
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Muscle Pro

  6.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Dhj 04 – Dhj 05
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Muscle Pro është një përzierje e formuluar me kujdes e proteinave bimore dhe shtazore, e fortifikuar me kreatinë dhe aminoacide shtesë. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulare dhe strukturës normale të kockave***. Megjithatë, proteinat e përbëra thjesht nga një burim vetëm bimor nuk kanë një profil të plotë të aminoacideve sepse, edhe nëse ato përmbajnë të gjitha aminoacidet thelbësore, raporti i tyre me njëra-tjetrën nuk i plotëson nevojat njerëzore, ndryshe nga burimet e proteinave shtazore. Megjithatë, duke kombinuar me zgjuarsi burime individuale të proteinave bimore ose duke i plotësuar ato me burime të tjera proteinike me origjinë shtazore, ky problem mund të shmanget.Për ta arritur këtë, Muscle Pro përmban proteinë soje, koncentrat të proteinës së hirrës dhe kazeinë. Përveç kësaj, me dy porcionet e rekomanduara ditore, do të merrni edhe 3 gram kreatinë. Kreatina në këtë dozë ditore rrit performancën fizike gjatë shpërthimeve të shkurtra të ushtrimeve me intensitet të lartë.*** Kjo, e kombinuar me efektet e sipërpërmendura të proteinave, e bën Muscle Pro një kombinim perfekt!* <0,1 g laktozë/100 ml në një pije të gatshme për t’u pirë.** Pa gluten në përputhje me rregulloret e Bashkimit Evropian.*** Pretendime të vërtetuara shkencërisht të miratuara nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

  Përbërësit

  Izolat i Proteinave të Sojës 73%, Aromatizues, Kreatinë Monohidrate 5.7%, Pluhur Kakaoje me Yndyrë të Reduktuar, Proteina e Menjëhershme e Hirrës 3.3% [Koncentrat i Proteinës së Hirrës, Emulsifikues: Lecitin (Sojë)], Koncentrat Kazeine Miçelare 1.7%, Kripë , L-Glutaminë, L-Leucinë, Ëmbëlsues (Açesulfame K, Sukralozë), Trashës (Çamçakëz Ksantan), L-Valinë, L-Lizinë, L-Histidinë, L-Tritofan, L-Tironinë, L-Izoleucinë, L-Fenilalaninë , L-Metioninë.

  Vlera ushqyese

  Doza: 30 g | 3/4 e Lugës
  Numri i Dozave për Paketim: 83

  Vlerat ushquese
  Sasia/ Dozë % DV
  Kalori 114 kcal
  Kalori nga Yndyrna 0 kcal
  Yndyrë 1 g
  Nga të cilat të ngopura 0.3  g
  Natrium 1.1 g
  Karbohidrate 2.4 g
  Sheqer 0.5 g
  Proteina 23 g
  Kreatinë Monohidrate 1710 mg
  Prej të cilave kreatinë 1500 mg

   

  Përdorimi

  Në ditët e stërvitjes, konsumoni një porcion (30 gram, ¾ lugë) në mëngjes dhe një racion pas stërvitjes me 300 ml ujë. Në ditët e pushimit merrni një dozë në mëngjes dhe një pasdite.

  BARKODI: N/A Kategoria: Tags: , , ,
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë