NT Multimineral Compressed Caps (60 kaps)

2.000L

Hekuri kontribuon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës dhe transferimit të oksigjenit. Kromi kontribuon në ruajtjen e niveleve të glukozës në trup. Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

 • Magnezi i Kelatuar
 • Kalciumi i Kelatuar
 • Hekuri i Kelatuar
 • Zink I Kelatuar
 • Krom
 • Selen
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Multimineral Compressed Caps (60 kaps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një formë kapsule shumë efektive me gjashtë minerale të rëndësishme në formë kelate. Ky është një suplement i shkëlqyer dhe në të njëjtën kohë është gjithashtu i dobishëm për të mbajtur një dietë të ekuilibruar, dhe jo vetëm për atletët aktivë. Mineralet e përfaqësuara këtu janë magnezi, kalciumi, zinku, hekuri, kromi dhe seleniumi. Kalciumi është i nevojshëm për të mbajtur gjendjen normale të kockave dhe aktivitetin e rregullt të zemrës. Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes dhe në funksionimin normal të sistemit nervor. Zinku ndihmon për të arritur metabolizimin e rregullt të karbohidrateve dhe acideve yndyrore, dhe veçanërisht mbështet sintezën e proteinave. Hekuri kontribuon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës dhe transferimit të oksigjenit. Kromi kontribuon në ruajtjen e niveleve të glukozës në trup. Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

  • Magnezi i Kelatuar
  • Kalciumi i Kelatuar
  • Hekuri i Kelatuar
  • Zink I Kelatuar
  • Krom
  • Selen

  Përbërësit

  Përbërësit: bisglicinat kalciumi, bisglicinat magnezi, karbonat magnezi, kapsula xhelatinoze (xhelatinë, agjentët ngjyrues: oksid hekuri), karbonat kalciumi, oksid magnezi, laktat i kromit, L-OptiZinc® (sulfat zinku mono-L-metionine), agjent ngurtësues stearat magnezi, selen i lidhur organikisht nga majaja, bisglicinat hekuri, agjent anti-ngurtësues dioksid silikoni. L-OptiZinc® është një markë tregtare e regjistruar e InterHealth N.I.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g  1 kapsulë
  Magnez 9,684 mg = 2,582% * 150 mg = 40% *
  Kalcium 6 455 mg = 807% * 100 mg = 12,5% *
  Zink 646 mg = 6,460% * 10 mg = 100% *
  Hekur 194 mg = 1,386% * 3 mg = 21% *
  Krom 5 165 µg = 12,913% * 80 µg = 200% *
  Selen 4,842 μg = 8,804% * 75 μg = 136% *

  Multiminerale: 1 kapsulë 1,549 mg.

  Pesha neto: 92.9 g (60 kapsula)

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: 1 kapsulë në ditë. Merreni me ujë të mjaftueshëm. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  Kujdes: Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories