NT Multivitamin Compressed Caps (60 kaps)

2.000L

MULTIVITAMIN COMPRESSED CAPS është i përshtatshëm si një shtesë e një diete të ekuilibruar për të gjithë njerëzit, përfshirë atletët.

 • Vitamina A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E
 • Kolostrum
 • Acidi Alfa-Lipoik
 • Ekstrakti i Çajit Jeshil
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Multivitamin Compressed Caps (60 kaps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  MULTIVITAMIN COMPRESSED CAPS është një produkt jashtëzakonisht i ngarkuar që përmban një spektër të gjerë vitaminash, ekstraktesh bimore dhe kolostrum bioaktiv në një raport ideal. Kapsulat xhelatinoze janë një përzierje shumë e tretshme dhe aktive dhe mund të dozohen me saktësi në çdo kohë gjatë ditës për shkak të formës së tyre në kapsulë. MULTIVITAMIN COMPRESSED CAPS është i përshtatshëm si një shtesë e një diete të ekuilibruar për të gjithë njerëzit, përfshirë atletët.

  • Vitamina A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E
  • Kolostrum
  • Acidi Alfa-Lipoik
  • Ekstrakti i Çajit Jeshil

  Përbërësit

  Përbërësit: kolostrum (min. 30% e imunoglobulinave), acid L-askorbik (vitaminë C), kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, ngjyrues: dioksid titani, E 172), ekstrakt i çajit jeshil (50% polifenole, 8% e kafeinë), açetat DL-α-tokoferil (vitaminë E), nikotinamide (vitaminë B3), agjent ngurtësues stearat magnezi, kalcium D-pantotenat (vitaminë B5), hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), hidroklorur tiamine (vitaminë B1), riboflavinë (vitaminë B2), acid α-lipoik, palmitat retinil (vitaminë A, përmban xhelatinë peshku), agjent anti-ngurtësues dioksid silikoni, kolekalçiferol (vitaminë D), ekstrakt i piperit të zi (95% e piperinës)-Bioperine®, acid folik (vitaminë B9), D-biotin (vitaminë H), kianokobalaminë (vitaminë B12). Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g  1 kapsulë
  Vitaminë C 24,618 mg = 30,773% * 290 mg = 363% *
  Niacinë (Vitaminë B3) 2,716 mg = 16,975% * 32 mg = 200% *
  Vitaminë E 2,037 mg = 16,975% * 24 mg = 200% *
  Acidi Pantotenik (Vitaminë B5) 1,019 mg = 16,983% * 12 mg = 200% *
  Vitaminë B6 849 mg = 60 643% * 10 mg = 714% *
  Tiaminë (Vitaminë B1) 849 mg = 77,182% * 10 mg = 909% *
  Riboflavinë (Vitaminë B2) 849 mg = 60,643% * 10 mg = 714% *
  Vitaminë A 84,890 μg = 10,611% * 1,000 μg = 125% *
  Vitaminë D 849 μg = 16,980% * 10 μg = 200% *
  Vitamin B9 10 μg = 200% * 400 μg = 200% *
  Vitamin H 8,489 µg = 16,978% * 100 µg = 200% *
  Vitaminë B12 2,122 μg = 84,880% * 25 μg = 1,000% *
  Kompleks i Vitalitetit 43378,7 mg 511 mg
  Kolostrum 33 955,9 mg 400 mg
  Ekstrakti i Çajit Jeshil 8 489 mg 100 mg
  Acid α-Lipoik 8 489 mg 10 mg
  Ekstrakt i Piperit të Zi 84.9 mg 1 mg

  * Doza e Referencës.

  1 Kapsulë: 1178 mg

  Pesha Neto: 70,7 g

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: 1 kapsulë në mëngjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: sipas dozës së rekomanduar, gëlltitni kapsulën me një sasi të mjaftueshme uji. Qumështi dhe pijet alkoolike nuk janë të përshtatshme. Mos i përtypni kapsulat!

  Paralajmërime

  Kujdes: Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Suplement ushqimor. Përmban kafeinë (8 mg/1 kapsulë) – e papërshtatshme për fëmijët, gratë shtatzëna ose me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25°C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories