Multipro Plus

3.500L

 • Formulë me shumë vitamina dhe minerale të nivelit të lartë
 • Larmi përbërësish të zgjedhur
 • Nuk ka nevojë të merrni shtesa të tjera
 • Shtesë ushqimore me vitamina
 • Omega 3, lecitinë dhe koenzimë Q10
 • Me luteinë dhe ekstrakte të farës së rrushit
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Multipro Plus

  3.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Dhj 04 – Dhj 05
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  MULTI PRO PLUS është një formulë e nivelit të lartë me shumë vitamina dhe minerale në një paketë me disa kapsula dhe një tabletë qe bazohet te vitamina MEGA DAILY ONE PLUS. MEGA DAILY ONE PLUS është formula jonë e avancuar me shumë vitamina dhe minerale që ka vetë 25 përbërës (plus shtesat e MULTI PRO PLUS)! Ai përmban një kompleks të vitaminës B me dozë të lartë dhe vitaminës C, plus minerale thelbësore duke përfshirë magnezin, selenin dhe zinkun. Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe nervor, si dhe në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë. Ndihmon gjithashtu në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve intensive (efekti i dobishëm arrihet me marrjen ditore prej 200 mg përveç dozës së rekomanduar ditore të Vitaminës C)!Vitamina B2 kontribuon në ruajtjen e shikimit normal dhe rruazave normale të kuqe të gjakut. Folati kontribuon në sintezën normale të aminoacideve.MULTI PRO PLUS ka 250% të vlerës së referencës ushqyese të vitaminës D3! Vitamina D kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe sistemit imunitar, si dhe në përthithjen/shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit.Zinku kontribuon në fertilitetin normal, riprodhimin dhe ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, si dhe në metabolizmin normal të makronutrientëve.Magnezi kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor: neurotransmetimin dhe tkurrjen e muskujve duke përfshirë muskujt e zemrës; gjithashtu për sintezën normale të proteinave dhe për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë.Seleni kontribuon në spermatogjenezën normale, në funksionin normal të tiroides dhe në ruajtjen e flokëve dhe thonjve normalë.MULTI PRO PLUS përmban gjithashtu Omega-3 dhe Lecitinë, Co Q10, ekstrakt të farës së rrushit të pasur me polifenol dhe është gjithashtu i fortifikuar me Luteinë!*Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe janë autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  Përbërësit

  Përbërësit e Dy Kapsulave me Shumë Vitamina (Kapsulat Gri): Karbonat Kalciumi, Açetat DL-Alfa Tokoferili, Xhelatinë Gjedhi, Acid L-Askorbik, Oksid Magnezi, Kalcium D-Pantotenat, Nikotinamide, Riboflavinë, Tiaminë Mononitrate e Ujit, Fumaratereur II, p. Piridoksinë HCl, Rutinë e Ekstraktuar nga Lulja Sophora Japonica (86%), Monohidrat Sulfati Zinku, Bitartrat Koline, Agjent Kundër Grumbullimit (Stearat Magnezi), Açetat Retinili, D-Biotinë, Monohidrat Sulfati Mangani, Hesperidin e Nxjerrë nga Frutat e Agrumeve (Aurant Agrume 93% ), Seleniti i Natriumit, Inositol, Kianokobalaminë, Ngjyrat (Dioksidi i Titanit, Oksidi i Hekurit të Zi, Indigotina), Kolekalçiferol, Pentahidrat Sulfati Bakri II, Acid Pteroilmonoglutamik, Jodidi i Kaliumit, Molibdat i Natriumit, Agjenti Glastar (Kapsula)
  Përbërësit e Kapsulës së Vitaminës C (Kapsula Jeshile): Acid L-Askorbik, Xhelatinë Gjedhi, Agjent Kundër Ngjitjes (Stearat Magnezi), Ngjyra (Dioksid Titani, Kompleksi i Klorofilinave të Bakrit)
  Përbërësit e Tabletës Kalcium-Magnez (Tabletë e Verdhë): Karbonat Kalciumi, Glukonat Kalciumi, Oksid Magnezi, Glukonat Magnezi, Agjentë Kundër Grumbullimit (Kripërat e Magnezit të Acideve Yndyrore, Shkumës), Stabilizues (Polivinil Alkooli), Humektant (Polietileni Glikolik), Ngjyra (Dioksid Titani), Agjent Zmadhues (Natrium Karboksi Metil Celuloze me Lidhje të Kryqëzuar)
  Përbërësit e Kapsulës Shtesë (Kapsula e Bardhë): Acid L-Askorbik, Ekstrakt Vitis Vinifera (Farë) 20:1, Ekstrakt Calendula Offcinalis (Lule) 5:1, Xhelatinë Gjedhi, Pluhur Koenzime Q10, Ngjyra (Dioksid Titani)
  Përbërësit e Kapsulës të Vajit të Peshkut (Kapsula e Verdhë): Vaj Peshku, Xhelatinë Gjedhi, Antioksidant (Tokoferol Natyral), Glicerol.
  Përbërësit e Kapsulës të Lecitinës (Kapsula Kafe): Lecitinë Soje, Xhelatinë Gjedhi, Humektant (Glicerol), Emulsifikues (Vaj Soje), Ujë.

  Vlera ushqyese

  Doza Ditore: 1 Paketë
  Numri i Porcioneve: 30

  Vlerat për Porcion
  Sasia / doze %DV
  Vitamina A 2248 µg
  Vitamina B1(Tiaminë) 37 mg
  Vitamina B2(Riboflavinë) 40 mg
  Vitamina B3(Niacinë) 50 mg
  Vitamina B5(Acidi Pantotenik)
  47 mg
  Vitamina B6(Piridoksinë)
  25 mg
  Vitamina B7 (Biotinë)
  183 µg
  Vitamina B9(Acidi Folik)
  366 µg
  Vitamina B1 295 µg
  Vitamina C
  1500 mg
  Vitamina D 12 µg
  Vitamina E
  126 mg
  Kalciumi
  700 mg
   
  Magnezi
  500 mg
  Hekuri
  337 mg
  Zinku 10 mg
  Mangani 4,7 mg
  Bakri 1069 μg
  Jodi 124 µg
  Seleni 48 µg
  Molibdeni 7,5 μg
  Farë rrushi(ekstrakt vitis vinifera, 95% polifenole duke përfshirë proantocianidinë oligomerike) 110 mg
  Q-Sorb™ Koenzima Q-10 50 mg
  Rutin 25 mg
  Hesperidin 11 mg
  Inositol 10 mg
  Kolina 10 mg
  Luteina 5 mg
  Vaj peshku(Açuge, Skumbri, Sardele) 1000 mg
  EPA 210 mg
  DHA 150 mg
  Lecitina e Sojës(61% Fosfatide që zakonisht përmbajnë: Fosfatidilkolinë 168 mg, Fosfatidilinozitol 108 mg; Acid Linoleik: 642 mg) 1200 mg

  Përdorimi

  Përzieni 1 porcion me 100 ml ujë dhe pijeni atë para se të shkoni në shtrat.

  Paralajmërim

  Ky produkt nuk është zëvendësues i një diete të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme! Mbajeni larg fëmijëve të vegjël! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë