NT Multiherb Caps (90 kaps)

3.000L

Përzierja efektive ndihmon gjithashtu në reduktimin e lodhjes, ruajtjen e funksioneve normale konjitive dhe prodhimin natyral të qelizave të kuqe të gjakut si dhe për të mbështetur një gjendje normale të lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj.

 • Ekinacea
 • 5 enzima tretëse DigeZyme™
 • Kompleksi i markës probiotike dhe prebiotike LactoWise™
 • Vitamina B2, B6, B12, acid folik, C, D, E
 • Selen, zink, hekur
 • Kapsula cilësore për thithjen maksimale të substancave
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Multiherb Caps (90 kaps)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Maj 31 – Qer 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Kjo përzierje efektive e bimëve, frutave, probiotikëve dhe prebiotikëve, e fortifikuar me enzima tretëse, vitamina dhe minerale, është krijuar jo vetëm për të mbështetur imunitetin, por edhe për të ruajtur energjinë dhe vitalitetin. Ekstraktet bimore dhe ato të frutave janë natyralisht të pasura me antocianinë, të përdorura tradicionalisht në mjekësinë popullore për të rritur imunitetin dhe për të trajtuar kollën dhe ftohjen. Përzierja efektive ndihmon gjithashtu në reduktimin e lodhjes, ruajtjen e funksioneve normale konjitive dhe prodhimin natyral të qelizave të kuqe të gjakut si dhe për të mbështetur një gjendje normale të lëkurës, flokëve dhe thonjve tuaj.

  Përshkrimi:

  • Ekinacea
  • Pelargonium
  • Rrushi i Zi pa Farë
  • Boronicë
  • Açerola
  • 5 enzima tretëse DigeZyme™
  • Kompleksi i markës probiotike dhe prebiotike LactoWise™
  • Vitamina B2, B6, B12, acid folik, C, D, E
  • Selen, zink, hekur
  • Kapsula cilësore për thithjen maksimale të substancave

  Përbërësit

  Përbërësit: pluhur i rrushit të zi pa farë (maltodekstrinë mbartëse), kapsulë hidroksipropil metilceluloze (çëmçakëz gelan agjent xhel), lëng i tharë nga Ekinacea Purpurea – EchipowerTM (45:1), pluhur boronice (maltodekstrinë bartëse), ekstrakt Açerola (36% e vitaminës C), përzierje e enzimat tretëse Digezyme® (amilaza, proteaza, laktaza, lipaza, celulaza), acidi L-askorbik, ekstrakti i Pelargonium sidoides (12,5% polifenol), glukonati i zinkut, hekuri i mikrokapsuluar – AB-Fortis® (sakarat hekuri, alginat bartës i kalciumit), açetat DL-α-tokoferol, kompleks prebiotik-probiotik LactoWise® (Bacillus coagulans, galaktomannan), kolekalçiferol,hidroklorur piridoksine, riboflavinë, acid pteroilmonoglutamik, selen majaje i lidhur organikisht, kianokobalaminë.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g  1 kapsulë 3 kapsula
  Vitaminë C 7,273 mg = 9,091%* 40 mg = 50%* 120 mg = 150%*
  Vitaminë E 1,090,9 mg = 9,091%* 6 mg = 50%* 18 mg = 150%*
  Riboflavinë (Vitaminë B2) 127,3 mg = 9,091%* 0,7 mg = 50%* 2,1 mg = 150%*
  Vitaminë B6 127,3 mg = 9,091%* 0,7 mg = 50%* 2,1 mg = 150%*
  Acidi Folik 18,181,8 µg = 9,091%* 100 µg = 50%* 300 µg = 150%*
  Vitaminë D 454,5 μg = 9,091%* 2,5 μg = 50%* 7,5 μg = 150%*
  Vitaminë B12 227,3 μg = 9,091%* 1,25 μg = 50%* 3,75 μg = 150%*
  Hekur 636,4 mg = 4,545%* 3,5 mg = 25%* 10,5 mg = 75%*
  Zink 454,5 mg = 4,545%* 2,5 mg = 25%* 7,5 mg = 75%*
  Selen 2,509,1 μg = 4,562%* 13,8 μg = 25%* 41,4 μg = 75,3%*
  Enzima Tretëse 2 182 mg 12 mg 36 mg
  Bacillus Coagulans 13,636,363,636 cfu 75,000,000 cfu 225,000,000 cfu
  Lëng i Tharë nga Ekinacea Purpurea 15 145 mg 83,3 mg 250 mg
  Ekstrakt Açerola 9 455 mg 52 mg 156 mg
  Ekstrakti i Pelargonium Sidoides 3,636 mg 20 mg 60 mg
  Pluhur i Rrushit të Zi pa Farë 3,636 mg 20 mg 60 mg
  Pluhur Boronice 3 454 mg 19 mg 57 mg

  CFU – Njësi Formuese e Kolonive.

  1 Kapsulë: 550 mg.

  Pesha Neto: 49,5 g (90 kapele)

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: fëmijët mbi 10 vjeç maksimumi 1 kapsulë në ditë, të rriturit maksimumi 2-3 kapsula në ditë. Merreni me ujë të mjaftueshëm. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët nën 10 vjeç. Mbajeni larg fëmijëve! Mbajeni larg nxehtësisë, ngrirjes dhe lagështisë

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories