NT Multicomplex Compressed Caps (60 kaps)

2.000L

Ky produkt i fuqishëm shërben si një shtesë e shkëlqyer ushqimore dhe një ndihmë në mbajtjen e një diete të ekuilibruar për atletët aktivë dhe për të gjithë të tjerët që dëshirojnë një jetë të shëndetshme.

 • 12 vitamina – A, B1, B2, Niacinë (B3), Acidi Pantotenik (B5), B6, B12, C, D, E, Acid Folik, Biotinë
 • 6 minerale – magnez, kalcium, zink, hekur, krom, selen
 • 4 ekstrakte – ekstrakt i piperit të zi, acid alfa-lipoik, ekstrakt i çajit jeshil, kolostrum bioaktiv
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Multicomplex Compressed Caps (60 kaps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Maj 31 – Qer 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Vitamina apo minerale? Nuk ka nevojë për kompromise: Multicompleks ofron të dyja në një. Një përzierje e ekuilibruar e vitaminave, mineraleve dhe ekstrakteve aktive në formën e kapsulave që forcojnë imunitetin, stimulojnë performancën fizike dhe mendore dhe harmonizojnë trupin. Paketa praktike 30-ditore përmban dy lloje kapsulash – MULTIMINERALE për t’u marrë para se të flini dhe MULTIVITAMINA për t’u marrë pas zgjimit. Ky orar i thjeshtë siguron që të merrni gjithçka që ju nevojitet në kapsula xhelatine lehtësisht të tretshme.

  MULTIVITAMINA përmban një spektër të gjerë prej 12 vitaminash dhe një KOMPLEKS VIGORUES – ekstrakte bimore aktive dhe kolostrum bioaktiv. MULTIMINERALI përfshin 6 minerale të rëndësishme, disa prej tyre në formën e tyre kelate shumë të absorbueshme.

  Ky produkt i fuqishëm shërben si një shtesë e shkëlqyer ushqimore dhe një ndihmë në mbajtjen e një diete të ekuilibruar për atletët aktivë dhe për të gjithë të tjerët që dëshirojnë një jetë të shëndetshme.

  • 12 vitamina – A, B1, B2, Niacinë (B3), Acidi Pantotenik (B5), B6, B12, C, D, E, Acid Folik, Biotinë
  • 6 minerale – magnez, kalcium, zink, hekur, krom, selen
  • 4 ekstrakte – ekstrakt i piperit të zi, acid alfa-lipoik, ekstrakt i çajit jeshil, kolostrum bioaktiv

  Përbërësit

  Multivitaminë: kolostrum (min. 30% e imunoglobulinave), acid L-askorbik (vitaminë C), kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, ngjyrues: dioksid titani, E 172), ekstrakt i çajit jeshil (50% polifenole, 8% e kafeinë), açetat DL-α-tokoferil (vitaminë E), nikotinamide (vitaminë B3), agjent ngurtësues stearat magnezi, kalcium D-pantotenat (vitaminë B5), hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), hidroklorur tiamine (vitaminë B1), riboflavinë (vitaminë B2), acid α-lipoik, palmitat retinil (vitaminë A, përmban xhelatinë peshku), agjent anti-ngurtësues dioksid silikoni, kolekalçiferol (vitaminë D), ekstrakt i piperit të zi (95% e piperinës)-Bioperine®, acid folik (vitaminë B9), D-biotin (vitaminë H), kianokobalaminë (vitaminë B12).

  Multiminerale: bisglicinat kalciumi, bisglicinat magnezi, karbonat magnezi, kapsula xhelatinoze (xhelatinë, agjentët ngjyrues: dioksid titani, E 132), karbonat kalciumi, oksid magnezi, laktat i kromit, L-OptiZinc® (sulfat zinku mono-L-metionine), agjent ngurtësues stearat magnezi, selen i lidhur organikisht nga majaja, bisglicinat hekuri, agjent anti-ngurtësues dioksid silikoni. L-OptiZinc® është një markë tregtare e regjistruar e InterHealth N.I.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g
  1 kapsule
  Vitaminë C 24,618 mg = 30,773% * 290 mg = 363% *
  Niacinë (Vitaminë B3) 2,716 mg = 16,975% * 32 mg = 200% *
  Vitaminë E 2,037 mg = 16,975% * 24 mg = 200% *
  Acidi Pantotenik (Vitaminë B5) 1,019 mg = 16,983% * 12 mg = 200% *
  Vitaminë B6 849 mg = 60 643% * 10 mg = 714% *
  Tiaminë (Vitaminë B1) 849 mg = 77,182% * 10 mg = 909% *
  Riboflavinë (Vitaminë B2) 849 mg = 60,643% * 10 mg = 714% *
  Vitaminë A 84,890 μg = 10,611% * 1,000 μg = 125% *
  Vitaminë D 849 μg = 16,980% * 10 μg = 200% *
  Acidi Folik 10 μg = 200% * 400 μg = 200% *
  Biotinë 8,489 µg = 16,978% * 100 µg = 200% *
  Vitaminë B12 2,122 μg = 84,880% * 25 μg = 1,000% *
  Kolostrum 33 955,9 mg 400 mg
  Ekstrakti i Çajit Jeshil 8 489 mg 100 mg
  Acid α-Lipoik 848.9 mg 10 mg
  Ekstrakt i Piperit të Zi 84.9 mg  1 mg
  Multiminerale
  Magnez 9,684 mg = 2,582% * 150 mg = 40% *
  Kalcium 6 455 mg = 807% * 100 mg = 12,5% *
  Zink 646 mg = 6,460% * 10 mg = 100% *
  Hekur 194 mg = 1,386% * 3 mg = 21% *
  Krom 5 165 µg = 12,913% 80 µg = 200% *
  Selen 4,842 μg = 8,804% * 75 μg = 136% *

  *Vlera e Referencës

  Multivitamina: 1 kapsulë 1,178 mg.

  Multiminerale: 1 kapsulë 1,549 mg.

  Pesha neto: 81.8 g (60 kapsula)

   

   

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: merrni maksimum 1 kapsulë me multivitaminë dhe 1 kapsulë me multimineral në ditë.

  Përdorimi: sipas dozës së rekomanduar, gëlltitni kapsulat me një sasi të mjaftueshme uji. Qumështi dhe pijet alkoolike nuk janë të përshtatshme. Mos i përtypni kapsulat!

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor. Multivitaminat përmbajnë kafeinë (8 mg/1 kapsulë) – jo të përshtatshme për fëmijët, gratë shtatzëna ose me gji. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories