MT Platinum 100% Creatine (200 g)

3.500L

Kreatinë ultra-e pastër e mikronizuar që ndihmon në rritjen e muskujve të definuar! *

 • Pluhur i pastër i kreatinës monohidrate
 • Plotëson depot e kreatinës
 • Kreatina e testuar me HPLC
 • Kosto e ulët për racion
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MT Platinum 100% Creatine (200 g)

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 22 – Sht 23
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Suplementi me më shume studime klinike i të gjitha koherave!

  Kreatina është një formë kryesore e ruajtjes së karburantit që nxit tkurrjet muskulore kur ngrini pesha të mëdha. Por, sapo të përdorni depot e kreatinës, ato duhet të rigjenerohen ose kontraktimet e mëtejshme nuk mund të ndodhin. Eshte e lehtë të kuptohet, pra, që nëse mund të rigjeneroni depot e kreatinës në muskujt tuaj, do të jeni në gjendje të pushoni më pak midis seteve, të merrni më shumë energji nga secili set, të merrni më shumë përsëritje nga secili set ushtrimor dhe në këtë mënyrë, të stimuloni më shumë fibra muskulore gjatë secilit set, gjë e cila çon në rritje të mases muskulare.! *

  Cilësia dhe pastërtia e testuar me metoden HPLC!
  Për të siguruar një standard të lartë të cilësisë dhe pastërtisë, çdo paketim i Platinum 100% Creatine i nënshtrohet një kontrolli të rreptë të cilësisë. Çdo shishe është testuar dhe verifikuar nga një palë e tretë për të siguruar që IT plotëson standardet më të larta të pastërtisë, cilësisë dhe qëndrueshmërisë.  Lider në prodhimin e kreatinës për më shume se dy dekada!
  Kreatina monohidrate është suplementi më i studiuar në dispozicion dhe mbështetet nga vite kërkimesh. Që nga prezantimi i tij në fillim të viteve 1990, kreatina ka pësuar më shumë studime se çdo shtesë tjetër – duke e provuar veten efektive herë pas here.Është aprovuar praktikisht në të gjitha shoqatat sportive, gjithashtu, duke e bërë atë suplementin për performancën perfekte dhe të forcës për atletët garues! *

   

  Formula e studiuar Plotësisht

  “Mikrodozimi” i kreatinës ose “dozimi i përqendruar” është një hile e marketingut e krijuar nga markat e paskrupullta të kreatinës për të fryrë artificialisht numrin e racioneve që mund të etiketohen në një shishe të produktit të tyre. Në realitet, nuk ka asnjë hulumtim që mbështet efikasitetin e dozave të tilla të ulëta të kreatinës në ditë. Në fakt, një mashkull 150 lb. mund të humbasë rreth 2g kreatinë çdo ditë për shkak të nevojave te tij natyrale në trup. Nëse peshoni më shumë se 150 lbs., tani mund të shihni kotësinë e të menduarit se do të fitoni nga një pluhur kreatinë që ju thotë të merrni vetëm 1,500 mg në ditë. *Platinum 100% Kreatinë jep plot 5g kreatinë në secilën lugë. Hulumtimi i botuar në “Journal of Physiology Applied” tregoi se një dozë prej 3g kreatinë çdo ditë për rreth një muaj është sasia minimale e nevojshme për të ngopur muskujt, për rritjen e forcës së muskujve, rritjen e performancës dhe rritjen e madhësisë së muskujve. Nëse jeni duke blerë një shtesë të kreatinës që ju rekomandon të merrni më pak se 3g në ditë, lerini menjëane dhe qëndroni me produktet e mbështetura nga kërkimet shkencore! * Ndërto më shumë masë muskulare dhe rrit forcën
  Kreatina është në gjendje të rrisë shpejt aftësinë e qelizave të muskujve tuaj për të rigjeneruar trifosfatin e adenozinës (ATP). ATP është burimi juaj kryesor i energjisë an-aerobike. Në muskuj, monohidrati i kreatinës që merrni, siç është ajo në Platinum 100% kreatinë, ndryshohet në një molekulë të quajtur fosfokreatinë, e cila shërben si një rezervuar ruajtje për rigjenerimin e ATP. * Me nivele më të larta ATP, do të jeni në gjëndje të stërviteni më shumë dhe të rikuperoheni më shpejt midis secilit set – duke ju lejuar të bëni më shumë punë në më pak kohë. Duke rritur vellimin, mund të keni me shume fitime dhe të bëheni më të mëdhenj fizikisht  dhe më të fortë! * Në fakt, në një studim klinik, subjektet që përdorin dozën e kreatinës të gjetur në një racion maksimal të Platinum 100% Creatine fituan 6 lbs  të muskujve në vetëm 6 javë. Dhe në një studim të veçantë, subjektet e provës rritën forcën e tyre të ngritjes ne ushtrimet  në stol me një vlere mahnitëse 18.6% në vetëm 10 ditë! *

   

  Rrit volumin qelizor!!!

  Një atribut tjetër pozitiv i kreatinës është proçesi i njohur si “rritja e vëllimit të qelizave”. Kreatina monohidrate tërheq ujin brënda qelizës muskulore, duke rritur në mënyrë efektive vëllimin e saj. Pse është i rëndësishëm vëllimi i qelizës? Epo, hulumtimet sugjerojnë që rritja e hidratimit qelizor dhe vëllimit të qelizës mund të luftojë prishjen e proteinave dhe të stimulojë sintezën e proteinave. Duke ngopur muskujt tuaj me kreatinë, ju mund të rrisni lëngun brënda qelizës, duke rezultuar në muskuj më të mëdhenj dhe më të plotë! *

  Vlera ushqyese

  Doza: 1 Lugë Mase: (3.4g)
  Doza për Paketim: 59 porcione

  Vlerat Ushqyese për Porcion
  Vlerat %DV
  Kreatinë Monohidrate
  3 g

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

   

  Rekomandime përdorimi

  Udhëzime:

  Për 3 ditët e para (faza e ngarkimit): Përzieni 1 lugë me 240 ml. ujë dhe konsumoni 4 herë në ditë. Pas 3 ditësh (faza e mirëmbajtjes): Përzieni 1 lugë me 240 ml. ujë 1 deri në 2 herë në ditë. Për rezultate më mbresëlënëse, zëvendësoni ujin me një pije karbohidrate ose pije sportive.

   

  Paralajmërime:

  Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë ose në gji. Konsultohuni me mjekun tuaj para se të filloni një dietë ose program ushtrimesh.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories