SC HMB

2.000L

MEGA HMB përmban pothuajse dyfishin e dozës së kapsulave tona HMB! HMB, ß-hidroksi ß-metilbutirat është një metabolit i aminoacidit thelbësor, BCAA Leucine dhe sintetizohet në trupin e njeriut. Prodhon rreth 0,2-0,4 gram në ditë. Dozat standarde të përdorura në studimet kërkimore kanë qenë rreth 3 gram në ditë. Vetë L-Leucina po bëhet një përbërës gjithnjë e më popullor si një aminoacid i shkëlqyeshëm për bodybuilders.

 • 90 kapsula
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  SC HMB

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  900 mg ß-hidroksi ß-metilbutirat për kapsulë

  MEGA HMB përmban pothuajse dyfishin e dozës së kapsulave tona HMB! HMB, ß-hidroksi ß-metilbutirat është një metabolit i aminoacidit thelbësor, BCAA Leucine dhe sintetizohet në trupin e njeriut. Prodhon rreth 0,2-0,4 gram në ditë. Dozat standarde të përdorura në studimet kërkimore kanë qenë rreth 3 gram në ditë. Vetë L-Leucina po bëhet një përbërës gjithnjë e më popullor si një aminoacid i shkëlqyeshëm për bodybuilders. Përparësitë e HMB-së janë se nuk shkakton shtim të yndyrës ose fryrje nga uji, nuk është stimulues dhe nuk ka efekt hormonal. Ky produkt është projektuar për sportistët për t’u përdorur si jashtë sezonit ashtu edhe gjatë përgatitjes së garave. HMB është i përshtatshëm për përdorim afatgjatë të vazhdueshëm

  Përbërësit

  Kalciumi β-Hidroksi β-Metilbutirat Monohidrat, Xhelatinë e Gjedhit, Agjent Kundër Grimcimit dhe Kundër Vendosjes: Stearat Magnezi; Ngjyrat: Dioksid Titani, Oksid Hekuri i Zi, Brilliant Black BN.

  Vlera ushqyese

  Porcioni: 3 Kapsula
  Numri i Porcioneve: 30 (90 kap.)

  Informacione Ushqyese
  3 kapsula NRV3
  ß-Hidroksi ß-Metilbutirat

  (si Kalciumi ß-Hidroksi ß-Metilbutirat)

  2700 mg *
  nga të Cilat HMB e Pastër 2295 mg

  3NRV%: Vlera referuese e lëndëve ushqyese për të rriturit.

  Përdorimi

  Merrni 3×1 kapsulë në ditë me vakte. Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si zëvendësues të saj.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një ambient që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arrat e pemëve, selino, peshk dhe butakë!

  Paralajmërime

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Produkti nuk është një zëvendësues i një diete të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme! Mbajeni larg fëmijëve të vegjël!

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories