SC Mega Glutamine Caps

1.500L

 • L-glutaminë 100% e pastër dhe e testuar
 • Volumizimi Qelizës Antikatabolike dhe Muskulare
 • Amino Acidi “Esencial”
 • Mbështet Sistemin Imunitar
 • Ndihmon në Ringarkiminm e Glikogjenit
 • 1400 MG  Mega  Caps
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  SC Mega Glutamine Caps

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Glutamina është aminoacidi më i bollshëm në trupin e njeriut. Në fakt, 60% e grupit të aminoacideve të lira në muskuj përbëhet nga glutamina që tregon rëndësinë e saj. Në situata stresi, të tilla si gjatë dhe pas një seance stërvitore intensive, trupi kërkon aq shumë glutaminë saqë nuk mund të sintetizohet mjaftueshëm, kështu që bëhet një aminoacid thelbësor. Përveç muskujve tuaj, trakti gastro-intestinal dhe sistemi imunitar përdorin shumë glutaminë si burim energjie dhe për prodhimin e nukleotideve.

  Përfitimet e përdorimit të glutaminës

  • Lirimi i hormonit të rritjes
  • Volumizimi i qelizave muskulore
  • Rritja e sintezës së glikogjenit
  • Reduktimi i lodhjes
  • Rritja e sistemit imunitar
  • Mëlçi dhe zorrë të shëndetshme

  Duke perdorur  glutaminën, ju do të jeni në gjendje të ruani nivelet optimale të glutaminës dhe të maksimizoni vëllimin e qelizave në mënyrë që të rriteni më shumë dhe më të fortë sa herë që stërviteni! Scitec Nutrition® përdor vetëm glutaminë të shkallës farmaceutike, të testuar në laborator.

  Përbërësit

  L-Glutaminë, Xhelatinë Bovine, Agjent Kundër Ngurtësimit dhe Kundër Ngjitjes: Kripërat e Magnezit të Acideve Yndyrore; Ngjyrat: Dioksid Titani, Oksid i Hekuri të Zi, e Zezë Brilante

  Vlera ushqyese

  Sasia e Dozës: 2 kapsula
  Numri i Porcioneve: 45/60

  Vlerat ushquese
  Sasia/ Porcioni % DV
  L-Glutaminë 2800 mg *

   

  Përdorimi

  Merrni 2-4 kapsula 2-4 herë në ditë para dhe pas stërvitjes dhe/ose para se të shkoni në shtrat.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustaçëve.

  Paralajmërime

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Ky produkt nuk është zëvendësues i një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme! Mbajeni larg fëmijëve të vegjël!

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories