MCT Oil

2.000L

 • Një kompleks i acideve yndyrore bimore, me varg mesatar
 • Lipidet MCT metabolizohen plotësisht nga mëlçia së bashku me një çlirim të energjisë
 • Rekomandohet për njerëzit me probleme të thithjes së yndyrës
 • Sasia, 400 ml
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  MCT Oil

  2.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Nën 30 – Dhj 01
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  TRIGLICERIDET  me varg  të mesëm 100% të pastër  Ushqim i cili synon të përmbushë shpenzimet e një përpjekjeje intensive muskulore, veçanërisht për njerëzit që merren me sport.Ky produkt pasuron dietën me acide yndyrore me zinxhir të mesëm (MCFA) nga vaji MCT.

  Përbërësit

  Vaj i Bërthamës së Palmës*, që përmban acide yndyrore me zinxhir të mesëm.Vaji i berthames së palmës është i pasur me MCT ashtu si vaji i kokosit, i përdorur zakonisht si burim i vajit MCT. Sidoqoftë, nuk duhet ngatërruar me vajin e palmës që vjen nga tuli i frutave.

  Vaji i bërthamës së palmës bëhet vetëm nga farat e ngrënshme të frutave të palmës, jo nga vetë frutat. Megjithëse nga e njëjta bimë, Palm Oil ka një përbërje shumë të ndryshme nga Palm Kernel Oil dhe është i pasur me yndyrna të pangopura që nuk janë të mira për nivelet e kolesterolit tuaj.

  Vlera ushqyese

  Vlerat  ushqyese  (100g – 110 ml
  për 100 g për 14 g / 1 lugë
  Kalori 3762 kJ/ 900 kcall 528 kJ/ 126 kcall
  Proteina 0 g 0 g
  Karbohidrate 0 g 0 g
  Yndyrë (nga të cilat të ngopura) 100 g (95 g) 14 g (13g)
  Acid Kaproik (C6:0) 1.9 g 0,3 g
  Acid Kaproik (C8:0) 47,5-61,8  g 6,7-8,6 g
  Acid Kaproik (C10:0) 28,5-42,8 g 4,0-6,0 g
  Acid Kaproik (C12:0) 1,9 g 0,3 g

   

  Rekomandime përdorimi

  Merrni 1/2 lugë 2 herë në ditë me një vakt për 2 ditët e para, duke rritur gradualisht sasinë çdo 3 ditë derisa të arrihet dozimi optimal: 1-3 lugë 2 herë në ditë.

  Shënim: Konsumi i dozave të vetme më të larta se 100 g, pa adaptim të mëparshëm mund të shkaktojë probleme gastro-intestinale. Konsumi afatgjatë i MCT në doza të larta rrit kërkesën për L-karnitinë. Mbajeni larg fëmijëve.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë