NT Magneslife Strong (20 x 60 ml)

3.500L

Aktiviteti i rëndë fizik, gabimi në dietë ose niveli i lartë i stresit mund të ulin nivelin e magnezit në trup. Së bashku me vitaminën B6, ajo ndalon lodhjen dhe plogështinë, mbështet ekuilibrin elektrolitit, mbështet metabolizimin energjik dhe ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor. Magnezi sjell gjithashtu sintezën normale të proteinave dhe aktivitetin e muskujve.

 • Tretshmëri e madhe
 • Formë e lëngshme
 • Vitaminë B6
 • Pa sheqer
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Magneslife Strong (20 x 60 ml)

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Dozë e madhe (375 mg) në formë të lëngshme me absorbim të shpejtë të magnezit e pasuruar me vitaminë B6. Atletët zakonisht e përdorin këtë produkt si ndihmë të parë gjatë mungesës urgjente të magnezit. Mungesa e magnezit mund të shkaktojë ngërçe, plogështi ose dhimbje koke.

  Aktiviteti i rëndë fizik, gabimi në dietë ose niveli i lartë i stresit mund të ulin nivelin e magnezit në trup. Së bashku me vitaminën B6, ajo ndalon lodhjen dhe plogështinë, mbështet ekuilibrin elektrolitit, mbështet metabolizimin energjik dhe ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor. Magnezi sjell gjithashtu sintezën normale të proteinave dhe aktivitetin e muskujve.

  • Tretshmëri e madhe
  • Formë e lëngshme
  • Vitaminë B6
  • Pa sheqer

  Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë, në ekuilibrin e elektroliteve dhe në një metabolizëm normal që prodhon energji

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, citrat magnezi, rregullues aciditeti acid citrik, konservues acid sorbik dhe benzoat natriumi, ëmbëlsues açesulfame K, hidroklorur piridoksine, ëmbëlsues sukralozë dhe steviol-glikozide.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 ml
  1 Porcion – 60 ml
  Magnez 625 mg = 167%* 375 mg = 100%*
  Vitaminë B6 16,7 mg = 1193%* 10 mg = 714%*
  Sheqerna <0,5g <0,3g

  *Vlera e Referencës

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: Në rast përgatitjeje për ushtrime fizike të zgjatura, merrni 2 – 3 ditë para ngarkesës së pritshme para gjumit. Gjatë një aktiviteti fizik afatgjatë ose kërkues, merrni një dozë kur shfaqen shenjat e para të ngërçeve. Doza maksimale ditore është 1 monodozë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar!

  Paralajmërime

  Përdorimi: pjeni përmbajtjen e monodozës hollojeni në ujë. Pasi të hapet, të përdoret brënda 24 orëve. Shkundeni para përdorimit! Sedimenti i mundshëm i butë është një karakteristikë natyrore e produktit dhe nuk duhet të konsiderohet si një defekt.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories