NT Magneslife (10*25 ml)

1.700L

Një formë e lëngshme magnezi e klasit të parë dhe e absorbueshme shpejt, e pasuruar me vitaminë B6. Atletët e përdorin këtë produkt për të ndihmuar në rastet e mungesës akute. Ndër raste të tilla mund të rendisim ngërçet, keqtrajtimet, dhimbjet e kokës dhe të ngjashme. Për shkak të aktivitetit fizik kërkues, gabimeve në dietë ose ndikimit të stresit, ka një rënie të niveleve të magnezit në trup.

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Magneslife (10*25 ml)

  1.700L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një formë e lëngshme magnezi e klasit të parë dhe e absorbueshme shpejt, e pasuruar me vitaminë B6. Atletët e përdorin këtë produkt për të ndihmuar në rastet e mungesës akute. Ndër raste të tilla mund të rendisim ngërçet, keqtrajtimet, dhimbjet e kokës dhe të ngjashme. Për shkak të aktivitetit fizik kërkues, gabimeve në dietë ose ndikimit të stresit, ka një rënie të niveleve të magnezit në trup. Kjo formulë është një zgjidhje shumë efikase e joneve të magnezit (magnez), e cila përmban 250 mg të këtij minerali të rëndësishëm për të ndihmuar në rimbushjen e shpejtë të stokut. Magnezi kryen shumë funksione jetësore në trup. Magnezi, së bashku me vitaminën B6, kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështis, si dhe në ekuilibrin elektrolitik. Ai mbështet funksionimin normal të metabolizimit të energjisë dhe kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor. Magnezi kontribuon në sintezën normale të proteinave dhe aktivitetin e muskujve. Forma e lëngshme siguron rikuperim më të shpejtë të këtij minerali dhe falë paketimit praktik mund ta keni gjithmonë me vete.

  Shijet:

  • Natyrale
  • Qershi
  • Portokall

  Përfitimet:

  • Magnez
  • Vitaminë B6

  Përbërësit

  Natyrale: ujë, citrat magnezi malat, fruktozë, glukozë, rregullues aciditeti acid citrik, konservues acid sorbik dhe benzoat natriumi, hidroklorur piridoksine, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë.

  Portokall: ujë, citrat magnezi malat, fruktozë, glukozë, rregullues aciditeti acid citrik, aroma, konservues acid sorbik dhe benzoat natriumi, hidroklorur piridoksine, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë

  Qershi: ujë, citrat magnezi malat, fruktozë, glukozë, rregullues aciditeti acid citrik, aroma, konservues acid sorbik dhe benzoat natriumi, hidroklorur piridoksine, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 ml
  25 ml
  Vlera e energjisë 230 kJ/54 kcal 57 kJ/13 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acidet Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidrate 7 g 1,75 g
  Nga të Cilat Sheqerna 7 g 1,75 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 0 g 0 g
  Kripë 0 g 0 g
  Magnez 1000 mg = 267% * 250 mg = 67% *
  Vitaminë B6 32 mg = 2286% * 8 mg = 571% *

  *Doza Referencës

   

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: doza maksimale ditore: 1 dozë e vetme. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: pijeni përmbajtjen e monodozës ose hollojeni në ujë. Pasi të hapet, konsumojeni brenda 24 orëve. Shkundeni para përdorimit! Sedimenti i mundshëm i butë është një karakteristikë natyrore e produktit dhe nuk duhet të konsiderohet si një defekt.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor, me sheqerna dhe ëmbëlsues. Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë. Vitamina B6 kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i destinuar për fëmijë! Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories