NT Magnes Life Instant Drink Powder (300 g)

3.000L

Forma më efektive e magnezit në treg. Një përzierje pluhuri e menjëhershme e bazuar në përbërësin e markës Aquamin©. Ky magnez biologjikisht aktiv së bashku me formën unike kelate të magnezit mbështet funksionet optimale të sistemit nervor dhe muskulor. Pra, thuajini lamtumirë lodhjes, stresit dhe plogështisë.

 • Përthithje e lehtë për shkak të formës kelate
 • Antioksidantë vitamina C, E
 • Vitaminë B
 • MAGNEZ biologjikisht aktiv – Aquamin©
 • Në formë pluhuri
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Magnes Life Instant Drink Powder (300 g)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Forma më efektive e magnezit në treg. Një përzierje pluhuri e menjëhershme e bazuar në përbërësin e markës Aquamin©. Ky magnez biologjikisht aktiv së bashku me formën unike kelate të magnezit mbështet funksionet optimale të sistemit nervor dhe muskulor. Pra, thuajini lamtumirë lodhjes, stresit dhe plogështisë.

  Përfitimet:

  • Përthithje e lehtë për shkak të formës kelate
  • Antioksidantë vitamina C, E
  • Vitaminë B
  • MAGNEZ biologjikisht aktiv – Aquamin©
  • Në formë pluhuri

  Përbërësit

  Fruta Pylli: 67,5 % citrate magnezi – Aquamin, inulinë, bisglicinat magnezi, aroma, acid citrik rregullues i aciditetit, përzierje e koncentratit të panxharit dhe ekstraktit të spirulinës, premiks vitaminash (acid L-askorbik, açetat DL-α-tokoferil, nikotinamide, kalcium D-pantotenat, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acid pteroilmonoglutamik, D-biotin, kianokobalaminë), ëmbëlsues sukralozë dhe steviol-glikozide, agjent kundra ngjitjes dioksidi silikoni. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Limon: 67,5 % citrate magnezi – Aquamin, inulinë, bisglicinat magnezi, aroma, acid citrik rregullues i aciditetit, premiks vitaminash (acid L-askorbik, açetat DL-α-tokoferil, nikotinamide, kalcium D-pantotenat, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acid pteroilmonoglutamik, D-biotin, kianokobalaminë), ëmbëlsues sukralozë dhe steviol-glikozide, agjent kundra ngjitjes dioksidi silikoni ngjyrues beta – karoten. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Portokall: 67,5 % citrate magnezi – Aquamin, inulinë, bisglicinat magnezi, aroma, acid citrik rregullues i aciditetit, premiks vitaminash (acid L-askorbik, açetat DL-α-tokoferil, nikotinamide, kalcium D-pantotenat, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acid pteroilmonoglutamik, D-biotin, kianokobalaminë), ëmbëlsues sukralozë dhe steviol-glikozide, agjent kundra ngjitjes dioksidi silikoni, ngjyrues beta – karoten. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Manaferrë: 67,5 % citrate magnezi – Aquamin, inulinë, bisglicinat magnezi, acid citrik rregullues i aciditetit, koncentrat panxhari, premiks vitaminash (acid L-askorbik, açetat DL-α-tokoferil, nikotinamide, kalcium D-pantotenat, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acid pteroilmonoglutamik, D-biotin, kianokobalaminë), ëmbëlsues sukralozë dhe steviol-glikozide, agjent kundra ngjitjes dioksidi silikoni. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g
  5 g
  Magnezi 7 500 mg = 2 000 % * 375 mg = 100 % *
  Vitaminë C 480 mg 24 mg
  Niacinë (Vitaminë B3) 96 mg 4.8 mg
  Vitaminë E 72 mg 3.6 mg
  Acidi Pantotenik (Vitaminë B5) 36 mg 1.5 mg
  Vitaminë B6 8,4 mg 0,42 mg
  Riboflavinë (Vitaminë B2) 8,4 mg 0,42 mg
  Tiaminë (Vitaminë B1) 6.6 mg 0,33 mg
  Vitaminë B12 15 μg 0,75 μg
  Biotinë 300 µg 15 μg
  Acidi Folik 1 200 µg 60 µg

  *Vlera e Referencës

  Përmbajtja e vitaminës në 100 g korrespondon me 600% të vlerës së marrjes referencë

  Përmbajtja e vitaminës në 5 g korrespondon me 30% të vlerës së marrjes referencë

   

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: Përzieni një dozë prej 5 g (një lugë çaji) me 500 ml ujë dhe pijeni gjatë gjithë ditës. Luga e çajit nuk është pjesë e paketimit! Doza maksimale ditore është 5 g. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Pas hapjes, ruhet në temperaturë jo më të madhe se 25 °C dhe të konsumohet brënda 3 muajve.

  Paralajmërime

  Kujdes: Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët nën 15 vjeç. Mbajeni larg fëmijëve! Mbajeni larg nxehtësisë, ngrirjes dhe lagështisë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories