MagMAX B6

1.100L

MagMAX B6 TM është një suplement ushqimor me përmbajtje të larte magnezi në formën me përthithshmëri të lartë të citratit të magnezit, e pasuruar edhe me vitaminat B1 dhe B6.
Të dyja vitaminat e grupit B ndihmojnë në metabolizimin energjetik dhe funksionimin normal të sistemit nervor.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  MagMAX B6

  MagMAX B6

  1.100L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 50 tableta

  Përshkrimi

  MagMAX B6 TM është një suplement ushqimor me përmbajtje të larte magnezi në formën me përthithshmëri të lartë të citratit të magnezit, e pasuruar edhe me vitaminat B1 dhe B6.
  Të dyja vitaminat e grupit B ndihmojnë në metabolizimin energjetik dhe funksionimin normal të sistemit nervor.

  Përbërësit

  Kripë e Magnezit me Acidin Citrik (Trimagnesium Citrate),Celulozë Mikrokristaline – Agjent Mbushës, Stearat Magnezi – Agjent Kundër Ngjitjes, Piridoksinë Hidrokloride – Vitamin B6, Thiamin Hidrokloride – Vitamin B1; Polivinil Alkoli, Polietilen Glikoli, Talk, Kalium Alumini Silikiat, Polisorbat – Agjent Llustrues, Dioksid Titani – Ngjyrues

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Tabletë 2 Tableta
  Citrat Magnezi, Përfshin 687 mg 1374 mg
  Magnez 110 mg (29,3%*) 220 mg (58,6%*)
  Vitaminë B6 2 mg (143%*) 4 mg (286%*)
  Vitaminë B1 1,1 mg (100%*) 2,2 mg (200%*)

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:
  Furnizimi i dietës me sasinë e nevojshme të magnezit që kërkohet nga organizmi, sidomos për personat që kanë lodhje të vazhdueshme, irritim të shtuar, dridhje të qëpalla të syve, krampe muskulare, personave në stres dhe që kanë lodhje të shtuar mendore dhe/ose fizike.

  Rekomandime:
  Merrni 1 Kapsulë, 1-2 herë në ditë pas vakteve .
  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë