LV ZMA+ Melatonin (60 kaps)

2.000L

Një stërvitje e mirë kërkon edhe një pushim të mirë!

Një nga themelet e një jetese të shëndetshme dhe në formë është pikërisht pushimi. Për të optimizuar pushimin dhe rikuperimin tuaj, ekspertët nga laboratorët Leovital kanë zhvilluar Leovital ZMA+Melatonin. Kjo formulë do t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga gjumi!

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV ZMA+ Melatonin (60 kaps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një stërvitje e mirë kërkon edhe një pushim të mirë!

  Një nga themelet e një jetese të shëndetshme dhe në formë është pikërisht pushimi. Për të optimizuar pushimin dhe rikuperimin tuaj, ekspertët nga laboratorët Leovital kanë zhvilluar Leovital ZMA+Melatonin. Kjo formulë do t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga gjumi!

  Tre komponentë të ZMA!

  ZMA është një kompleks i përbërë nga zinku, magnezi dhe vitamina B6.

  Zinku është një mineral thelbësor me veti antioksiduese. Është çelësi për sintezën e proteinave, ruajtjen e imunitetit si dhe rikuperimin e rritjen e muskujve. Është gjithashtu i rëndësishëm për formimin e qelizave të reja nervore dhe sinapseve që sigurojnë funksionimin e duhur të sistemit nervor. Pjesa më e madhe e zinkut humbet përmes djersitjes dhe është e rëndësishme që të plotësohen furnizimet, qoftë përmes dietës ose suplementeve.

  Magnezi është një mineral thelbësor me rëndësi të madhe për trupin e njeriut. Është i nevojshëm për punën e më shumë se treqind enzimave dhe është i përfshirë në pothuajse të gjitha proçeset jetësore të trupit. Magnezi gjithashtu ka një rol konstruktiv – merr pjesë në ndërtimin e kockave, membranave qelizore dhe kromozomeve. Përveç kësaj, indirekt ndikon në metabolizimin e kalçiumit dhe vitaminës D dhe ekuilibrin hormonal që i rregullon ato. Kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes, funksionimin normal të muskujve, ekuilibrin e elektroliteve.

  Melatonina

  Melatonina është një hormon i prodhuar nga gjëndra pineale, por edhe nga organe të tjera. Prania më e madhe e melatoninës në trup është përgjegjëse për faktin që ne biem në gjumë sa më shpejt të jetë e mundur. Përdoret në trajtimin e pagjumësisë, gjumit të ndërprerë dhe çrregullimeve të gjumit. Melatonina është gjithashtu një “kronobiotik”, një substancë që emocionon dhe normalizon potencialisht ritmin biologjik dhe rregullon kohën e proçeseve të tjera të rëndësishme biologjike dhe biomolekulave që rregullojnë shumë proçese të tjera. Kontribuon në një gjumë më cilësor dhe një zgjim më të lehtë.

  Përbërësit

  Përbërësit: Magnez (oksid magnezi), Kapsulë (celulozë), L-Triptofan, Ekstrakt Valerian (Valeriana officinalis, rrënjë), Zink (sulfat zinku 7-hidrat), Agjent Zmadhues (celulozë mikrokristaline), Agjentë Kundër Ngjitjes (kripëra të magnezit). (kripëra magnezi nga acidet yndyror, dioksidit të silikonit), Vitaminës B6 (piridoksinë hidrokloride), Ngjyrues (karbonat kalciumi), Melatoninë.

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsula (% PDU*)
  Magnez 225 mg (60%)
  Zink 15 mg (150%)
  Vitaminë B6 5.5 mg (393 %)
  L-Triptofan 100 mg
  Ekstrakt Valeriani 100 mg
  Melatoninë 1 mg

  *Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime

  Përdorimi: Merrni 1 kapsulë në ditë 30 minuta para gjumit

  Kujdes: Suplementet dietike nuk janë zëvendësues të një diete të ekuilibruar dhe të balancuar. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Paralajmërime: Nuk duhet të tejkalohet doza e rekomanduar ditore. Suplementet dietike janë të destinuara ekskluzivisht për të rriturit. Personat që marrin medikamente duhet të konsultohen me mjekun përpara se ti marrin ata. Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna, nënat me gji dhe fëmijët nën 12 vjeç. Produkti mund të shkaktojë përgjumje. Mos e përdorni në kombinim me alkoolin dhe kur drejtoni automjetin apo makineri të tjera të ndryshme.

   

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories