LV Vitamine D3 (180 kaps)

2.500L

Dielli nga linja Leovital!

Vitamina D3 shpesh quhet “vitamina e diellit” për faktin se trupi i njeriut e prodhon atë kur trupi është i ekspozuar ndaj dritës së diellit.

 • Ruajtjen e niveleve normale të kalciumit dhe fosforit në gjak
 • Ndërtimin dhe ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm
 • Kontrollin e ndarjes qelizore dhe specializimin e tyre
 • Funksionin e sistemit imunitar
 • Thithjen normale të kalciumit dhe fosforit
 • Ruajtjen e niveleve të kalciumit në gjak
 • Ruajtjen e funksionit normal të muskujve
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV Vitamine D3 (180 kaps)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Dielli nga linja Leovital!

  Vitamina D3 shpesh quhet “vitamina e diellit” për faktin se trupi i njeriut e prodhon atë kur trupi është i ekspozuar ndaj dritës së diellit. Gjatë muajve të dimrit kur dielli shfaqet rrallë, është veçanërisht e rëndësishme të merrni vitaminë D3 shtesë. Ndër të tjera, vitamina D3 është thelbësore për funksionimin normal të imunitetit dhe është një aleat në luftën kundër sëmundjeve!

  Prandaj, ekspertët e Levovital kanë vendosur t’ju prezantojnë formulën D3 – aleati ideal i imunitetit tuaj!

  Vitamina D kontribuon në:

  • Ruajtjen e niveleve normale të kalciumit dhe fosforit në gjak
  • Ndërtimin dhe ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm
  • Kontrollin e ndarjes qelizore dhe specializimin e tyre
  • Funksionin e sistemit imunitar
  • Thithjen normale të kalciumit dhe fosforit
  • Ruajtjen e niveleve të kalciumit në gjak
  • Ruajtjen e funksionit normal të muskujve

  Karakteristikat themelore të produktit:

  • Vitamina D me origjinë nga lanolina
  • 200% e dozës së rekomanduar ditore
  • Nuk përmban qumësht apo produkte qumështi
  • Nuk përmban grurë apo produkte gruri
  • Nuk përmban gluten
  • Nuk përmban përbërës OMGJ
  • Është i përshtatshëm për vegjetarianët
  • Prodhuar në BE

  Përbërësit

  Përbërësit: Bartës (vaj ulliri), Kapsulë (xhelatinë peshku, glicerinë, ujë), vitaminë D3 (kolekalçiferol; nga lanolina).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsula (% PDU*)
  Vitaminë D3 10 µg / 400 IU (200 %)

  *Doza e Rekomanduar Ditore

  Rekomandime

  Përdorimi: Merrni 1 kapsulë xhelatinoze në ditë me një vakt ushqimor

  Kujdes: Suplementet dietike nuk janë zëvendësues të një diete të ekuilibruar dhe të balancuar. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Paralajmërime: Nuk duhet të tejkalohet doza e rekomanduar ditore.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories