LV Vitamin C Complex (90 kaps)

2.000L

Një vitaminë, shumë detyra!

Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë që është thelbësore për funksionimin e trupit të njeriut. I rëndësishë është fakti se trupi i njeriut nuk mund ta sintetizojë atë në mënyrë të pavarur dhe për këtë arsye duhet të merret nga jashtë. Burimet kryesore të kësaj vitamine janë agrumet, domatet, specat, spinaqi, açerola, shega.

Vitamina C kontribuno në:

 • Ruajtjen e funksionimit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas aktivitetit fizik intensive
 • Prodhimi normal i kolagjenit për kocka të shëndetshme, kërcet, enët e gjakut, mishrat, lëkurën dhe dhëmbët
 • Metabolizimi normal që prodhon energji
 • Funksionimi normal i sistemit nervor
 • Funksionin normal psikologjik
 • Funksioni normal i sistemit imunitar
 • Mbron qelizat nga stresi oksidativ
 • Redukton lodhjen dhe rraskapitjen
 • Redukton rigjenerimin e vitaminës E
 • Përmirësimin e përthithjes së hekurit
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV Vitamin C Complex (90 kaps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një vitaminë, shumë detyra!

  Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë që është thelbësore për funksionimin e trupit të njeriut. I rëndësishë është fakti se trupi i njeriut nuk mund ta sintetizojë atë në mënyrë të pavarur dhe për këtë arsye duhet të merret nga jashtë. Burimet kryesore të kësaj vitamine janë agrumet, domatet, specat, spinaqi, açerola, shega.

  Vitamina C kontribuno në:

  • Ruajtjen e funksionimit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas aktivitetit fizik intensive
  • Prodhimi normal i kolagjenit për kocka të shëndetshme, kërcet, enët e gjakut, mishrat, lëkurën dhe dhëmbët
  • Metabolizimi normal që prodhon energji
  • Funksionimi normal i sistemit nervor
  • Funksionin normal psikologjik
  • Funksioni normal i sistemit imunitar
  • Mbron qelizat nga stresi oksidativ
  • Redukton lodhjen dhe rraskapitjen
  • Redukton rigjenerimin e vitaminës E
  • Përmirësimin e përthithjes së hekurit

  Versioni i përmirësuar i vitaminës C!

  Përveç vitaminës “normale” C, Kompleksi Leovital Vitamin C përmban gjithashtu një ekstrakt trëndafili të standardizuar në 70% vitaminë C. Një kapsulë nuk përmban më vetëm 750 mg, por 785 mg vitaminë C, por gjithashtu bioflavonoide dhe substanca të tjera natyrale nga hip i trëndafilit. Doza prej 785 mg vitaminë C korrespondon me 981% të dozës së rekomanduar ditore të kësaj vitamine, e cila me siguri do të plotësojë nevojat e çdo organizmi!

  Përbërësit

  Përbërësit: Vitaminë C (L-askorbat i kalciumit), Komponent i Kapsulës (celulozë), Mbushës (celulozë mikrokristaline), Ekstrakt i Trëndafilit (Rosa canina, fruta) i Standardizuar në 70% vitaminë C, Agjent Kundër Ngjitjes (kripërat e magnezit të acideve yndyrore), Agjent Ngjyrues (karbonat kalciumi).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsula (% PDU*)
  Vitaminë C 750mg (938%)
  Ekstrakt nga Hipi i Trëndafilit 50 mg
  Standardizuar në 70% vitamin C 35mg (44%)

  *Doza e Rekomanduar Ditore

  Rekomandime

  Përdorimi: Merrni 1 kapsula në ditë me një vakt ushqimor

  Kujdes: Suplementet dietike nuk janë zëvendësues të një diete të ekuilibruar dhe të balancuar. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Paralajmërime: Nuk duhet të tejkalohet doza e rekomanduar ditore. Suplementet dietike janë të destinuara ekskluzivisht për të rriturit. Gratë shtatzëna dhe ato me gji duhet të konsultohen me mjekun përpara se ta marrin.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories