LV Magnesium Citrate (90 kaps)

2.500L

Magnezi luan një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut:

 • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
 • Redulton lodhjen dhe rraskapitjen
 • Ka ndikim në normalizimin e metabolizmit
 • Nxit krijimin e energjisë
 • Balancon sasinë e elektroliteve
 • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe dhëmbëve
 • Kontribuon në sintezën normale të proteinave
 • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV Magnesium Citrate (90 kaps)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Merrni dozën tuaj të mineraleve të rinisë!

  Magnezi është një nga mineralet më të rëndësishme në trupin e njeriut, është i nevojshëm për funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor, merr pjesë në gjenerimin e energjisë në qelizat tona dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes. Është i rëndësishëm për metabolizimin e energjisë, aktivitetin e muskujve dhe luan një rol të madh në funksionimin e sistemit nervor. Me përthithjen e tij të shpejtë, citrati i magnezit mundëson rritjen dhe zhvillimin e muskujve, si dhe është përgjegjës për rinovimin dhe krijimin e qelizave të reja.

  Aleati më i mirë për ushtruesit aktivë!

  Organizmi i ushtruesve aktivë ka një nevojë më të madhe për magnez për shkak të rritjes së aktivitetit. Për shkak të konsumit më të shpejtë, magnezi duhet të kompensohet. Ekspertët e Levovital kanë krijuar citratin e magnezit, i cili do të mundësojë aktivizimin edhe më të shpejtë të magnezit. Citrati i magnezit absorbohet shumë shpejt dhe përdoret mirë në trup. Ushtruesit aktivë do të jenë në gjendje të ndërtojnë më shumë proteina nga aminoacide individuale dhe do të mundësojnë rikuperim më të shpejtë pas aktivitetit fizik.

  Magnezi luan një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut:

  • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave
  • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
  • Redulton lodhjen dhe rraskapitjen
  • Ka ndikim në normalizimin e metabolizmit
  • Nxit krijimin e energjisë
  • Balancon sasinë e elektroliteve
  • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në sintezën normale të proteinave
  • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve

  Karakteristikat e citratit të magnezit:

  • Nuk përmban gluten
  • Nuk përmban përbërës OMGJ
  • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët
  • Prodhuar në BE

  Përbërësit

  Përbërësit: Magnez (citrat magnezi), Kapsulë (celulozë), Agjent Ngurtësues (karbonat kalciumi i rëndë), Agjent Kundër Ngjitjes (kripërat e magnezit të acideve yndyrore), Agjent Akumulues (celulozë mikrokristaline), Agjent Kundër Ngjitjes (dioksid silikoni), Ngjyra (karbonat kalciumi).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsula (% PDU*) 2 Kapsula (% PDU*)
  Magnez 187.5 mg (50%) 375 mg (100%)

  *Doza e Rekomanduar Ditore
  Doza: 2 Kapsula
  Doza Për Paketime: 45

  Rekomandime

  Përdorimi: Merrni 2 kapsula në ditë me një vakt ushqimor

  Kujdes: Suplementet dietike nuk janë zëvendësues të një diete të ekuilibruar dhe të balancuar. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Paralajmërime: Nuk duhet të tejkalohet doza e rekomanduar ditore. Suplementet dietike janë të destinuara ekskluzivisht për të rriturit. Gratë shtatzëna dhe me gji duhet të konsultohen me mjekun përpara se ta marrin.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories