LV Magnesium (90 caps)

2.000L

Trupi i ushtruesve aktivë ka një nevojë më të madhe për magnez për shkak të rritjes së aktivitetit. Për shkak të konsumit më të shpejtë, magnezi duhet të kompensohet. Ekspertët e Levovital kanë krijuar kanë formuluar këtë produkt, i cili do të mundësojë aktivizimin edhe më të shpejtë të magnezit. Magnezi absorbohet shumë shpejt dhe përdoret mirë në trup. Ushtruesit aktivë do të jenë në gjendje të ndërtojnë më shumë proteina nga aminoacide individuale dhe do të mundësojnë rikuperim më të shpejtë pas aktivitetit fizik.

Magnezi Luan Disa Role Të Rëndësishme Në Organizmin Tuaj:

 • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
 • Redukton lodhjen dhe rraskapitjen
 • Ndikon në normalizimin e metabolizmit
 • Nxit krijimin e energjisë
 • Balancon sasinë e elektroliteve
 • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe dhëmbëve
 • Kontribuon në sintezën normale të proteinave
 • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV Magnesium (90 caps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Merrni Dozën Tuaj Të Mineraleve Të Rinisë !

  Magnezi është një nga mineralet më të rëndësishme në trupin e njeriut, është i nevojshëm për funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor, merr pjesë në gjenerimin e energjisë në qelizat tona dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes. Është i rëndësishëm për metabolizimin e energjisë, aktivitetin e muskujve dhe luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit nervor. Me përthithjen e tij të shpejtë, magnezi mundëson rritjen dhe zhvillimin e muskujve, si dhe është përgjegjës për rinovimin dhe krijimin e qelizave të reja.

  Aleati Juaj Më i Mirë Gjatë Seancave Stërvitore Intesinve !

  Trupi i ushtruesve aktivë ka një nevojë më të madhe për magnez për shkak të rritjes së aktivitetit. Për shkak të konsumit më të shpejtë, magnezi duhet të kompensohet. Ekspertët e Levovital kanë krijuar kanë formuluar këtë produkt, i cili do të mundësojë aktivizimin edhe më të shpejtë të magnezit. Magnezi absorbohet shumë shpejt dhe përdoret mirë në trup. Ushtruesit aktivë do të jenë në gjendje të ndërtojnë më shumë proteina nga aminoacide individuale dhe do të mundësojnë rikuperim më të shpejtë pas aktivitetit fizik.

  Magnezi Luan Disa Role Të Rëndësishme Në Organizmin Tuaj:

  • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave
  • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
  • Redukton lodhjen dhe rraskapitjen
  • Ndikon në normalizimin e metabolizmit
  • Nxit krijimin e energjisë
  • Balancon sasinë e elektroliteve
  • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në sintezën normale të proteinave
  • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve

  Disa Karakteristika Të Këtij Produkti:

  • Nuk përmban qumësht ose nën-produkte të qumështit
  • Nuk përmban grurë apo produkte gruri
  • Nuk përmban gluten
  • Nuk përmban OMGJ
  • Është i përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët
  • Prodhuar në BE

  Përbërësit

  Përbërësit: Magnez (Oksid Magnezi), Kapsulë (Celulozë), Agjent Kundër Ngjitjes (Celulozë Mikrokristaline), Ngjyrues (Dioksid Titani).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë (% PDU*)
  Oksid Magnezi 375 mg (100%)

  *Marrja e Rekomanduar Ditore
  *Porcioni = 1 Kapsula
  Porcione Për Paketim: 90

  Rekomandime

  Përdorimi i Rekomanduar: 1 Kapsulë në ditë 1-2 orë para një vakti ushqimor

  Informacion i rëndësishëm: Suplementet dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërime: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Ky suplement dietik është i destinuar vetëm për të rriturit. Gratë shtatzëna dhe nënat me gji duhet të konsultohen me një doktor përpara përdorimit.

  Kushtet e Ruajtjes:Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga rrezet e diellit direkte, në një temperaturë nën 25 °C.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories