LV Iron (60 caps)

2.000L

Kapsulat e hekurit Levovital përmbajnë hekur në formën e bisglicinatit. Bisciglinati i hekurit është një kompleks hekuri organik dhe ka përthithje më të mirë dhe më pak efekte anësore të tretjes në krahasim me hekurin jonik. Disa nga funksionet e hekurit janë:

 • Kontribuon në funksionin normal konjitiv
 • Kontribuon në një metabolizmin normal që prodhon energji
 • Kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës
 • Kontribuon në transportin normal të oksigjenit në të gjithë trupin
 • Ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV Iron (60 caps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Vitaminat janë thelbësore për ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme, duke kryer shumë funksione të rëndësishme në trup – dhe kjo gjë i bën ato jetike që të përmbushni kërkesat tuaja të rekomanduara ditore.

  Megjithëse vitaminat dhe mineralet janë vërtet të rëndësishme për shëndetin tonë, shumë njerëz nuk marrin dozë e nevojshme vetëm përmes dietës së tyre.

  Çfarë është Daily Multivitamin ?

  Ne kemi paketuar shtatë vitamina thelbësore, duke përfshirë vitaminat A, C, D3, E, si dhe tiaminën, riboflavinën dhe niacinën në një tabletë super të përshtatshme – duke ndihmuar në mbështetjen e mirëqenies tuaj të përditshme dhe plotësimin e nevojave me multivitamina

  Multivitamina jonë ditore është një shtesë e shkëlqyer për dietën tuaj të përditshme, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të performoni në palestër apo të keni një mirëqenie të përgjithshme.

  Benefitet Kyçe:

  • Formulë e zhvilluar posaçërisht
  • Riboflavina redukton lodhjen dhe plogështinë
  • Vitamina C mbështet sistemin imunitar
  • Një mënyrë e përshtatshme për të plotësuar dozën ditore

  Përse Duhet ta Zgjedhim ?

  Cilat Janë Benefitet e Daily Multivitamin ?

  Lëreni Levovital Iron të kujdeset për nevojat tuaja për hekur!

  Hekuri është një nga mineralet më të rëndësishme dhe një lëndë ushqyese kryesore e nevojshme për shumë funksione fiziologjike. Është e vështirë të marrësh mjaftueshëm hekur nga një dietë e rregullt këto ditë, dhe kjo është arsyeja pse ne krijuam Levovital Iron, një produkt që mbulon të gjitha nevojat tuaja për hekur me vetëm një kapsulë në ditë!.

  Vetëm një Kapsulë në ditë !

  Kapsulat e hekurit Levovital përmbajnë hekur në formën e bisglicinatit. Bisciglinati i hekurit është një kompleks hekuri organik dhe ka përthithje më të mirë dhe më pak efekte anësore të tretjes në krahasim me hekurin jonik. Disa nga funksionet e hekurit janë:

  • Kontribuon në funksionin normal konjitiv
  • Kontribuon në një metabolizmin normal që prodhon energji
  • Kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës
  • Kontribuon në transportin normal të oksigjenit në të gjithë trupin
  • Ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë

   

  Përbërësit

  Përbërësit: Përforcues Vëllimi (Celulozë Mikrokristaline), Hekur (Bisglicinat Hekuri), Agjent Kundër Trashjes (Stearat Magnezi), Kapsula (Hidroksipropil Metilceluloze).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë (% NRV*)
  Hekur 20mg (143%)

  *Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime

  Përdorimi i Rekomanduar: 1 Kapsulë në ditë me një vakti ushqimor.

  Informacion i rëndësishëm: Suplementet dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërime: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Ky suplement dietik është i destinuar vetëm për të rriturit. Gratë shtatzëna dhe nënat me gji duhet të konsultohen me një mjek përpara përdorimit.

  Kushtet e Ruajtjes: Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga rrezet e diellit direkte, në një temperaturë nën 25 °C.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories