LV Electrolyte Salts (60 caps)

2.000L

E vogël po dinamit!

Natriumi, magnezi, kaliumi dhe kalciumi janë elektrolitët më të rëndësishëm për trupin e njeriut. Ato humbasin përmes stërvitjes dhe djersitjes dhe mund të plotësohen me ushqim dhe pije.

 • Natriumi është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e një sasie normale të ujit në trup. Gjithashtu ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor.
 • Magnezi është i njohur në botën e sportit si një armë sekrete në luftën kundër ngërçeve dhe si bazë për funksionimin e duhur të muskujve.
 • Kaliumi është minerali i tretë më i bollshëm në trup. Ndihmon në rregullimin e sasisë së lëngjeve në trup, dërgimin e impulseve nervore dhe rregullimin e kontraktimeve të muskujve.
 • Kalciumi është gjithashtu një nga mineralet më të rëndësishme, dhe rolet e tij kryesore janë ruajtja e një ritmi normal të zemrës, formimi i kockave, kontraktimet e muskujve dhe funksionimi normal i enzimave të trupit.
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  LV Electrolyte Salts (60 caps)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Elektrolitet janë komponime shumë të rëndësishme të nevojshme për arritjen e performancës tuaj maksimale!

  Elektrolitet janë komponime që marrin pjesë në një sërë funksionesh trupore. Ato ndikojnë drejtpërdrejt në qëndrueshmërinë tuaj, ju mbrojnë nga ngërçet dhe parandalojnë dehidratimin. Kjo është arsyeja pse Leovital, në bashkëpunim me atletë dhe ekspertë të lartë, krijoi produktin Leovital Electrolyte Salts, një kombinim elektrolitesh që do t’ju ndihmojë të duroni edhe stërvitjet më të vështira! Kur stërviteni fort, është e lehtë të dehidratoheni. Dhe kur jeni të dehidratuar, lodheni më shpejt dhe rrezikoni ngërçe dhe dhimbje koke.

  E vogël po dinamit!

  Natriumi, magnezi, kaliumi dhe kalciumi janë elektrolitët më të rëndësishëm për trupin e njeriut. Ato humbasin përmes stërvitjes dhe djersitjes dhe mund të plotësohen me ushqim dhe pije.

  • Natriumi është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e një sasie normale të ujit në trup. Gjithashtu ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor.
  • Magnezi është i njohur në botën e sportit si një armë sekrete në luftën kundër ngërçeve dhe si bazë për funksionimin e duhur të muskujve.
  • Kaliumi është minerali i tretë më i bollshëm në trup. Ndihmon në rregullimin e sasisë së lëngjeve në trup, dërgimin e impulseve nervore dhe rregullimin e kontraktimeve të muskujve.
  • Kalciumi është gjithashtu një nga mineralet më të rëndësishme, dhe rolet e tij kryesore janë ruajtja e një ritmi normal të zemrës, formimi i kockave, kontraktimet e muskujve dhe funksionimi normal i enzimave të trupit.

  Përbërësit

  Përbërësit: Natrium (Klorur Natriumi, Citrat Natriumi), Magnez (Klorur Magnezi), Kalium (Citrat Kaliumi), Kapsule (Xhelatinë Derri), Ekstrakt Xhenxhefili (Zingiber Officinale, Rrënjë) 4:1, Magnez (Citrat Magnezi), Substancë Kundër Trashjes ( Stearat Magnezi), Kalcium (Citrat Kalciumi), Vitaminë B6 (Hidroklorur Piridoksine), Vitaminë D3 (Kolekalçiferol).

  Vlerat Ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë (% PDU*) 2 Kapsula (% PDU*)
  Sodium 150 mg 300 mg
  Magnez 160 mg (43%) 320 mg (85%)
  Potas 75.0 mg (4%) 150 mg (8%)
  Kalcium 15.0 mg (2%) 30.0 mg (4%)
  Vitaminë B6 1.0 mg (71%) 2.0 mg (143%)
  Vitaminë D3 1.3 µg (26%) 2.6 µg (52 %)
  Ekstrakt Xhinxheri 50 mg 100 mg

  *Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime

  Përdorimi i Rekomanduar: Merrni 1 kapsulë 2 herë në ditë – para dhe pas stërvitjes – me shumë ujë

  Informacion i rëndësishëm: Suplementet dietike nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërime: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Ky suplement dietik është i destinuar vetëm për të rriturit. Gratë shtatzëna ose me gji si dhe njerëzit që marrin mjekimie të ndryshme duhet të konsultohen me një mjek përpara përdorimit.

  Kushtet e Ruajtjes: Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga rrezet e diellit direkte, në një temperaturë nën 25 °C.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories