SC Lacatase Enzyme

1.300L

Enzima digjestive për individ intolerant ndaj laktozës

Laktasi (ß-Galaktosidaza) është një enzimë që ndihmon në tretjen e ushqimit duke e shpërbërë laktozën e qumështit dhe nën-produkteve të qumështit në sheqerna të parrezikshëm dhe të thjeshtë, si glukozë dhe galaktozë. Njerëzit që nuk e kanë këtë enzimë nuk janë në gjendje ta shfrytëzojnë plotësisht laktozën dhe kjo mund të çojë në simptoma të pakëndshme. LACTASE është një suplement ideal për ata që dëshirojnë të përfitojnë nga proteinat e hirrës, kazeinës, kazeinatit ose proteinave të tjera me prejardhje nga qumështi, por që janë të papërshtatshme nga intoleranca e laktozës. Përgjithësisht 2500 njësi FCC janë të nevojshme për tretjen e 10-13 gram laktoze (zakonisht koncentratet e proteinave të hirrës përmbajnë 5-6% lakton). Për konsumatorët shumë të ndjeshëm ndaj laktozës, të cilët kanë nevojë për konvertim 100%, rekomandohet 10 000 njësi FCC për vakt. 2 nga kapsulat tona sigurojnë këtë sasi të enzimës!

* Kjo deklaratë është vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  SC Lacatase Enzyme

  1.300L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Udhëzime

  Merrni 1 kapsulë me çdo vakt që përmban laktozë, duke përfshirë këtu hirrën, kazeinën / kazeinatën, apo proteina të tjera qumështit. (1 kapsulë në përgjithësi është e mjaftueshme për tretjen e 20 deri 26 gram laktoze. Rreth 400 ml qumësht përmban këtë sasi të laktozës.)

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soj, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, dhe jo si një zëvendësues të saj. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e kaloni dozën e rekomanduar ditore! Intoleranca ndaj laktozës është e ndryshueshme nga individi në individ

  Vlerat ushqyese

  Doza: 1 kapsulë
  Doza për Shihe: 100
  Sasia për Dozë
  Lactase 5000 FCC* Units
  *Kodeks Kimik i Ushqimit
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories