L-Carnitine Xplode Powder

4.900L

 • Rekomandohet për njerëzit që duan të zvogëlojnë indet dhjamore, të kryejnë punë mendore dhe të ushtrojnë në mënyrë rekreative
 • Plotëson dietën me L-karnitinë që rrit aftësinë ushtruese të organizmit
 • E tretshme lehtësisht, me një aromë të përsosur, të pasuruar me magnez dhe vitaminë B6
 • Sasia 300 gr
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  L-Carnitine Xplode Powder

  4.900L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  4 … 3 … 2 … 1 … 0 … SHPËRTHE!

  FORMULË PERFEKTE – DOZA TË FUQISHME – AROMË E SHIJSHME – VEPRIMI PËRGJITHSHËM 

  KËTO JANË SHENJAT DALLUESE TË SERISË  XPLODE!

  Seria XPLODE përbëhet nga suplemente të bazuara vetëm në komponentë krejtësisht inovativë, të krijuar për njerëz me kërkesa të mëdha.Përbërja unike është rezultat i punës së shkencëtarëve në Olimp Labs®, të cilët, kur hartojnë çdo produkt, përdorin hulumtimin më të azhornuar në lidhje me dietat dhe shtesat për sportistët dhe gratë dhe njerëzit aktiv në përgjithësi.Olimp Labs® ka më shumë se 25 vjet përvojë në industrinë e shtojcave dhe kjo pa dyshim ka kontribuar në suksesin e shumë sportistëve dhe grave të vlerësuara me çmime, përfshirë anëtarët e ekipit elitar Olimp, njohuritë dhe përvojën e paçmuar të të cilëve u përdorën në çdo hap të mënyrës kur projektohet Seria Xplode.Përbërja inovative e çdo produkti bazohet vetëm në substancat aktive më efikase dhe të pastra farmaceutikisht në treg, të cilat janë testuar dhe dokumentuar të gjitha dhe janë plotësisht të sigurta.Seria Xplode  përbëhet nga produkte të tretshme në mënyrë perfekte, me aromë të mahnitshme të frutave të cilat mund të përzihen lirshëm dhe të kombinohen sipas shijes tuaj. Përdorimi i mikronizimit maksimal në forma pluhuri është arsyeja për asimilueshmërinë e përsosur të substancave aktive të secilit prej produkteve të kësaj serie unike.Sot ne ju japim produktin më të ri nga Seria – L-CARNITINE XPLODE POWDER!Një MEGA-Dozë prej 1500 mg L-KARNITININE ne  çdo  3 g!ÇLIRIMI I PERFEKT!VEPRIMI SUPER-FAST!

  L-CARNITINE XPLODE POWDER plotëson dietën tuaj me L-karnitinë të pasuruar me magnez dhe vitaminë B6. E gjithë kjo në një formë lehtësisht të tretshme dhe në aromë të mahnitshme!

  Si funksionon L-KARNITINA?

  L-karnitina është një element kryesor i fazës së fundit të proçesit të dekompozimit të yndyrnave. Ai transporton acide yndyrore të lira atje ku oksidohen përfundimisht (mitokondria) dhe ku çlirohet energjia e akumuluar në to – rrit ndjeshëm aftësinë ushtruese të trupit. Oksidimi efektiv i acideve yndyrore të lira garanton që ato të mos ruhen përsëri si trigliceride, duke rritur kështu vëllimin e indit dhjamor. Për më tepër, hulumtimi ka provuar se magnezi ndihmon në: funksionimi i saktë i muskujve, sistemit nervor, mbajtja e funksioneve korrekte psikologjike, zvogëlimi i ndjenjave të lodhjes dhe plogështisë, mbajtja e dhëmbëve dhe kockave të shëndetshme dhe mbajtja e ekuilibrit të elektroliteve. Eshtë gjithashtu i përfshirë në metabolizmin e saktë të energjisë dhe ndihmon në sintezën e saktë të proteinave.

  Vitamina B6 që përmbahet në pluhurin L-CARNITINE XPLODE, është gjithashtu e rëndësishme, pasi ajo përbën shumë enzima që marrin pjesë në shndërrime metabolike, si dhe drejtpërdrejt merr pjesë në metabolizmin e karbohidrateve (krijimin dhe dekompozimin e glikogjenit muskulor) dhe yndyrnave, duke rritur në mënyrë shtesë prodhimin e energjisë. Vitamina B6 është e domosdoshme për prodhimin e hemoglobinës dhe, duke marrë pjesë në krijimin e antitrupave, rrit imunitetin e një trupi.

  Cilat janë përparësitë e pluhurit L-CARNITINE XPLODE?

  – Formë e përshtatshme e tretshme,

  – Paketim ekonomik,

  – Doza të matura lehtësisht,

  – Aromë të mahnitshme,

  – Perfekt si shtesë e aminoacideve ose izotonike para ose gjatë trajnimit.

  Për kë është krijuar?

  Formula është krijuar për njerëzit që kërkojnë humbjen e indeve yndyrore të cilët zakonisht bëjnë punë zyre dhe ushtrojnë rregullisht. Rekomandohet gjithashtu për njerëzit në një dietë vegjetariane, si një shtesë e L-Karnitinës. Gjithashtu shtë krijuar posaçërisht për njerëzit që nuk dëshirojnë ose nuk mund të marrin sasi të mëdha kapsulash ose pilulash.

  Pse L-CARNITINE XPLODE pluhur?

  Trupi i një personi të rritur përmban afërsisht 20 g L-karnitinë (Brass, 2000), 98 përqind e së cilës ruhet në muskuj (Rebouche et al., 1986). Eshtë shumë e rëndësishme për zhvillimin e saktë që muskujt të jenë të ngopur në mënyrë të përshtatshme me L-Karnitinë. L-karnitina transporton acide yndyrore dhe i fut ato në proçeset e djegies që ndodhin në mitokondri – kjo bën të mundur që acidet yndyrore të transportohen përmes membranës së brëndshme mitokondriale në matricën e qendrës së energjisë së një qelize, ku përbërjet janë dekompozuar. Prandaj, L-Karnitina është një përbërje e cila është e domosdoshme për oksidimin e acideve yndyrore!

  Kërkime:

  Publikime të shumta shkencore përqendrohen në hulumtimin e ndikimit të plotësimit me L-Karnitinë në përbërjen e indeve të trupit. Në vitin 2013, Stephens administroi dy herë në ditë – 80 g karbohidrate ose 80 g karbohidrate dhe 2 g L-Carnitine Tartrate për njerëzit që marrin pjesë në sporte në mënyrë rekreative. Pas përfundimit të eksperimentit 12-javor, subjektet nga grupi “karbohidrate” kishin fituar mesatarisht 1.8 kg yndyrë dhe, në të njëjtën kohë, humbën 200 g të masës trupore pa yndyrë, kryesisht të përbërë nga muskuj indeve. Ndërsa në grupin ku u  shtua  L-Karnitinë, masa dhjamore nuk kishte ndryshuar, por indet muskulore u rritën, mesatarisht, me 400 g! Magnezi dhe vitamina B6 që përmbahen në produkt punojnë sinergjikisht në lidhje me: – mbajtja e metabolizmit korrekt të energjisë – zvogëlimin e ndjenjës së lodhjes dhe plogështisë, – duke ndihmuar në ruajtjen e funksioneve korrekte psikologjike, – mbështetjen e funksionimit të sistemit nervor. Për më tepër, magnezi luan një rol të rëndësishëm në proçesin e ndarjes së qelizave dhe ndihmon në: – sintezën e proteinave, – funksionimin optimal të muskujve, – ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Vitamina B6 ndihmon në prodhimin korrekt të eritrociteve dhe kontribuon në: – mbajtja e metabolizmit të saktë të proteinave dhe glikogjenit, – rregullimin e aktivitetit hormonal.

  Përbërësit

  74,7% L-Karnitinë L-Tartrate, Aroma, Maltodekstrinë, Ngjyrosës – E 150d (për të gjitha aromat e kolave); Oksid Magnezi, Agjent Kundra Ngjites – Dioksid Silici; Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sucralozë; Rregullatori i Aciditetit – Acid Limoni; Ngjyrosjet: Karotene (A), Karminë (B), Riboflavinë (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Blu e Lustruar V (G), Karminë Indigo (H), Klorofila dhe Klorofilina (I), Shafran i Indisë (J), Antocianinë (K), Ekstrakt i Specit (L), Betaninë (M), Karboni Bimor (N); 0,03% Piridoksinë Hidroklorur – vit. B6

  Vlera ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  Porcioni 3 gr
  L-Karnitinë Tartrate ku përfshin: 2240 mg
  L-Karnitinë 1500 mg
  Magnez 59 mg (15%*)
  Vit. B6 0,7 mg (50%*)

  *% RDA – Përqindja e Suportit të Rekomanduar Ditor

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar ditore:

  1 dozë në ditë para një seance trajnimi. Tretni 1 dozë (3 g = 1 masë) në 130 ml ujë. Konsumoni menjëherë pas përgatitjes. Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Shënim:

  Precipitime të mundshme mund të ndodhin por nuk ndikojnë në cilësinë e produktit. Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna ose gjidhënëse.

  BARKODI: N/A Kategoria:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë