Kolagjen Lëng

3.000L

Gjended Tek Ligamentet, Lëkura,Flokët Dhe Thonjtë!

E Fortifikuar Me Vitamin B6!

40 Doza Për Shishe!

Kolagjeni është një grup i proteinave të natyrshme që gjenden tek kafshët, veçanërisht tek mishi dhe indet lidhëse të vertebrorëve. Është një proteinë e fortë, fibroze, e cila përbën një faktorë të rëndësishëm të indeve lidhëse të pranishme tek kockat, kërcet, tendinat, ligamentet, lëkura, thonjtë dhe flokët. Formula jonë e hidrolizuar në formë të lëngshme siguron kolagjen me shpejtësi përthithëse të lartë. Vitamina B6 gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në metabolizimin normal të energjisë, proteinave dhe glikogjenit *.

* Kjo deklaratë është vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Kolagjen Lëng

  3.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Nën 30 – Dhj 01
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Përzieni 1 dozë Kolagjeni (25 ml) me 250 ml ujë në ditë. Rekomandohet që ta merrni këtë produkt me stomak bosh. Shkundeni mire para përdorimit.

  Faktorët alergjik

  Produkti nuk përmban faktorë alergjik sipas rregullores së BE-së Nr. 1169/2011.

  Paralajmërime

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj. Mbajeni larg fëmijëve! Mos e kaloni dozën e rekomanduar ditore!

  Vlerat ushqyese

  Doza: 25 ml
  Doza për Shishe: 40
  per 25 ml RI%* per 25 ml RI%*
  Energjia 255 kJ 3% Karbohidrate 2.5 g 1%
  60 kcal nga të cilat Sheqer 2.5 g 2.8%
  Yndyra 0 g 0% Proteinë 11 g 22%
  nga të cilat Sheqer 0 g 0% Kripë 0.1 g 1.7%
  NRV%** NRV%**
  Vitamin B6 (Pyridoxine) 9.3 mg 664% Glicinë 1050 mg
  Kolagjen 8025 mg
  Profili i Amino Acideve Esenciale për dozë: Profili i Amino Acideve Esenciale për dozë:
  L-Alanine 745 mg L-Leucine 280 mg
  L-Arginine 690 mg L-Lysine 335 mg
  L-Aspartic acid 510 mg L-Methionine 50 mg
  L-Glutamic acid 950 mg L-Phenylalanine 180 mg
  Glycine 3010 mg L-Proline 1135 mg
  L-Histidine 50 mg L-Serine 265 mg
  L-Hydroxy-lysine 85 mg L-Threonine 155 mg
  L-Hydroxy-proline 975 mg L-Tyrosine 25 mg
  L-Isoleucine 135 mg L-Valine
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë