Kalcium-Magnez

1.500L

Formulë Minerale

Kalciumi dhe magnezi janë minerale të rëndësishme në raportin popullor 2: 1. Këto përbërës kontribuojnë në një ose më shumë nga efektet e dobishme fiziologjike në vijim *:

 • Mirëmbajtja e kockave normale dhe dhëmbëve
 • Funksionimi normal i sistemit nervor: neurotransmisioni dhe tkurrja e muskujve duke përfshirë edhe muskujt e zemrës
 • Metabolizimi normal i energjisë
 • Sintezën normale të proteinave
 • Funksionin normal të enzimave të tretjes
 • Mpiksjen e gjakut normal

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Kalcium-Magnez

  1.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Udhëzime

  Merrni një dozë (1 tabletë) në ditë me një vakt ushqimor. Tabletat janë të veshura për të lehtësuar gëlltitjen.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, soj, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime

  MBAJENI LARG FËMIJËVE!

  Mos e kaloni dozën e rekomanduar ditore!

  Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues të saj!

  Vlerat ushqyese

  Doza: 1 tabletë
  Doza për pako: 100
  Sasia për Dozë NRV%* Sasia për Dozë NRV%*
  Kalcium 500 mg 63% Magnes 250 mg 67%
  *NRV%: Referenca e Vlerave Ushqyese
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë